12. kolejka ChLF bez niespodzianek. Agrofarma i Galacticos wygrali swoje mecze [zdjęcia]

W niedzielę 31 stycznia 2016 roku została rozegrana 12. kolejkę w 1 lidze oraz 13. kolejkę w 2 lidze w VI edycji Choceńskiej Ligi Futsalu.

W niedzielnej 12. kolejce 1 ligi strzelono 37 bramek, a sędziowie pokazali tylko i aż tylko 2 żółte kartki. Niedzielna kolejka przyniosła już pewne rozstrzygnięcia w górnej części tabeli. Ale nie wszystkie drużyny grały na tzw. pełnym gazie.

Tydzień temu wielką niespodziankę sprawili sobie i swoim kibicom piłkarze Batorego Borzymie wygrywając z dotychczasowym liderem Galacticos Izbica 6:5, tak w tej kolejce doznali sromotnej porażki z ZS CKR Kowal 3:12 do przerwy 0:6. Dzięki tej wygranej drużyna z Kowal zapewniła sobie już 3 miejsce końcowej rywalizacji rozgrywek 1 ligi. Stało się tak dzięki pewnej wygranej Agrofarmy Gołaszewo z Boniewem.

Ale nie było niespodzianek w na szczycie tabeli, bo lider jak i wicelider pewnie wygrali swoje spotkania. Lider Galacticos Izbica pewnie pokonał Banderozę 9:5 (5:2). Choć z przebiegu spotkania nie wynikało, że Banderoza jest na straconej pozycji. Gdyby piłkarze z Kowala w pierwszych minutach meczu wykorzystali trzy tzw. 100% okazje, wynik końcowy mógłby być w drugą stronę. Ale niestety, błędy w obronie i błąd bramkarza, który podał rywalowi piłkę kosztowały Banderozę szybko stracone bramki. Co prawda po przerwie szybko odrobili straty do wyniku 5:4, ale to było wszystko ze strony Banderozy. Dalsze gole strzelali piłkarze Galacticos Izbica. Najskuteczniejszym strzelcem w drużynie lidera był Bartłomiej Mielczarek, który strzelił 3 gole. Również 3 bramki strzelił Paweł Komorowski z Agrofarmy Gołaszewo w meczu z Boniewem i tym sposobem zachował fotel króla strzelców do następnej kolejki z 42 golami.

Moja drużyna kolejne spotkanie zagrała w osłabieniu, z jednym rezerwowym piłkarzem ale również drużyna z Boniewa nie miała w tym dniu piłkarzy rezerwowych. Jednak to Agrofarma schodziła w pierwszej połowie z dwubramkowym prowadzeniem 3:1, bramki strzelili: w 6' Tomasz Lewandowski, minutę później podwyższył na 2:0 Paweł Komorowski, a w 17' na 3:0 Krzysztof Nawrocki. Bramkę kontaktową strzelił dla Boniewa w 19' Krzysztof Kosiński.

Po przerwie gole strzelali tylko piłkarze Agrofarmy Gołaszewo. Tomasz Lewandowski w 28' podwyższył na 4:1. Po szybkiej kontrze na 5:1 w 31' podwyższył Krzysztof Nawrocki. W ostatnich minutach meczu dwukrotnie wpisał się na listę strzelców Paweł Komorowski w 38 i 40'. Tak, więc moi podopieczni pewnie pokonali drużynę z Boniewa 7:1. To zwycięstwo zapewniło drużynie z Gołaszewa minimum 2 miejsce w końcowej klasyfikacji w przypadku przegranej w przedostatniej kolejce z Galacticos Izbica (gdyż w ostatnim Agrofarma ma walkower). Jednak wszystko wyjaśni się już w najbliższą sobotę 6 lutego, w którym zmierzy się w meczu na szczycie 1 ligi Agrofarma Gołaszewo z Galacticos Izbica. Będzie to szlagierowe spotkanie 13. kolejki ChLF.

Jednak nie wiadomo, kto spadnie z 1 ligi oprócz drużyny Rzeżewa, która została dwie kolejki wcześniej zdyskwalifikowana za niesportowe zachowania piłkarzy. Zapewne ciekawe rozstrzygnięcia padną w 13. kolejce w dolnej części tabeli, gdzie o utrzymanie w 1 lidze walczą trzy drużyny – Batory Borzymie, Banderoza i Futsal Team.

Komplet wyników 12. kolejki w 1 lidze.
Futsal Team – Rzeżewo 5:0 (walkower)
Batory Borzymie – ZS CKR Kowal 3:12 (0:6)

3. Kamil Kuropatwiński - Galacticos Izbica – 24

Piłkarze 2 ligi w 13. kolejce strzelili tylko 84 bramki, a sędziowie pokazali 5 żółtych kartek.
W dalszym ciągu jedyną niepokonaną drużyną 2 ligi jest Pokusa Włocławek, która pewnie pokonała DGS (Pracownicy) Włocławek 8:3 (4:0). Dotychczasowy wicelider rozgrywek Saniko Włocławek rozgromił Dream Team 25:1 (11:0).

Jakub Chojnacki w tym spotkaniu strzelił rekordową ilość goli, aż 14 goli. Jest samotnym liderem w klasyfikacji króla strzelców 2 ligi z 67 golami. Jednak mimo tak wysokiej wygranej, drużyna Saniko straciło 2 miejsce na rzecz zajmującej dotychczas 3 miejsce drużyny Bomilla&ZRB Błaszczyk z racji gorszego bilansu bramkowego. Stało się tak po pewnej wygranej 9:2 nad drużyną Olimpic. Tak, więc Bomilla niespodziewanie wskoczyła na 2 miejsce i ma szansę je otrzymać do końca rozgrywek. Wartym odnotowania jest pierwszy walkower w 2 lidze, którego fundatorem była drużyna CHT Chill Terror w spotkaniu z Lubieniem Kujawskim. Kolejny pogrom zaliczyła drużyna Dream Team, która straciła aż 25 goli z wiceliderem Saniko Włocławek i tym samym przekroczyła już kolejną setkę straconych goli, a mianowicie 202.

Komplet wyników 13. kolejki.
Lubień Kujawski – CHT Chill Terror 5:0 (walkower)
Dream Team – Saniko Włocławek 1:25 (0:11)
MERA – Strażak Nakonowo Stare 0:4 (0:2)
Olimpic – Bomilla&ZRB Błaszczyk 2:9 (1:3)
OUTSIDERZY – Vixa Team 2:8 (1:3)
Zjednoczeni Czerniewice – Salamander 7:2 (1:0)
Pokusa Włocławek – DGS (Pracownicy) Włocławek 8:3 (4:0)

3 Adrian Lerch – FC Bobrowniki - 36

Wszystkich sympatyków futsalu zapraszam już w najbliższą sobotę 6 lutego 2016 roku od godz. 10:45 rozpoczną się rozgrywki 14. kolejki 2 ligi oraz od godz. 13:45 13. kolejki w 1 lidze, na które w imieniu organizatorów zapraszam wszystkich sympatyków futsalu do hali GOSiR w Choceniu.

Do najciekawszego spotkania, decydującego o tytule mistrzowskim dojdzie w meczu Agrofarmy Gołaszewo z Galacticos Izbica, będzie to szlagier tej kolejki. Do jakże ciekawego i emocjonującego derbowego spotkania dojdzie w w meczu pomiędzy Batorym Borzymie i Futsal Team. Każda z drużyn ma szansę wygrać to spotkanie, a co za tym idzie, będzie miała możliwość zwiększyć szansę na utrzymanie w 1 lidze. Nie mniej emocjonujące powinno być kolejne derbowe spotkanie pomiędzy drużynami z Kowala, a mianowicie Banderozą i ZS CKR Kowal. Wszak, podopieczni Rafała Jankowskiego będą grać o przysłowiową pietruszkę, ale Banderoza już o utrzymanie w 1 lidze.