Pierwsza przegrana Galacticos Izbica w 11. kolejce ChLF [zdjęcia]

W sobotę 23 stycznia 2016 roku piłkarze VI edycji Choceńskiej Ligi Futsalu rozegrali 11. kolejkę w 1 lidze oraz 12. kolejkę w 2 lidze.

Jak było do przewidzenia, organizatorzy ChLF podjęli ostateczną decyzje o usunięciu drużyny Rzeżewa z rozgrywek 1 ligi za ostatnie ekscesy podczas meczu z Galacticos Izbica, w którym czterech piłkarzy zostało ukaranych czerwonymi kartkami, a mecz został przerwany. Brawo dla organizatora za podjętą decyzję, gdyż nie można tolerować takich chamskich i bandyckich zachowań na boisku, które nie mają nic wspólnego ze sportowym duchem walki Fair Play.

W 11. kolejce 1 ligi strzelono 47 bramek, a sędziowie pokazali tylko 3 żółte kartki. Wielką niespodziankę sprawili sobie i swoim kibicom piłkarze Batorego Borzymie wygrywając z dotychczasowym liderem Galacticos Izbica 6:5 do przerwy 4:3. Jak podkreślił po meczu Bartłomiej Budziszewski, wygrana z drużyną, która w tej edycji jeszcze nie zaznała goryczy porażki była możliwa dzięki dobrej taktyce gry, która polegała na grze z tyłu, a następnie wyprowadzaniu szybkich kontr, gdyż z dobrze grającymi piłkarzami Galacticos nie można rzucać się na wymianę, technicznie są w tym sezonie najlepsi. Bramki dla Batorego strzelili, Bartłomiej Budziszewski trzy w 6', 10' i 15' oraz Marcin Adamowski w 8'. Natomiast dla Galacticos dwie Roman Rybiński w 3' i 5' oraz Kamil Kuropatwiński w 19'. Po przerwie na 5:3 podwyższył Paweł Nitecki w 22'. Od tego momentu żadnej drużynie nie udało się zmienić wyniku. Dopiero w 40 minucie spotkania strzelono trzy gole. Dwie bramki strzelili dla Galacticos Kuropatwiński i Bartłomiej Mielczarek, a dla zwycięzców Marcin Adamowski. Wygrana Borzymia dodała sportowego smaczku i emocji w dalszej rywalizacji o mistrzostwo 1 ligi.

Ponadto daje większe szanse drużynie Agrofarmy Gołaszewo w wywalczeniu 1 miejsca w VI edycji ChLF. Ale czy tak się stanie, okaże się to za dwa tygodnie, gdzie w przedostatniej kolejce obie drużyny zmierzą się w bezpośredniej walce o tytuł mistrzowski.

W spotkaniu na szczycie grająca w dużym osłabieniu Agrofarma Gołaszewo (kontuzje, choroby i praca zawodowa) tylko z jednym piłkarzem w rezerwie uporała się z Banderozą 9:3(4:2). Spotkanie nie należało jak widać po wynik do łatwych i przyjemnych. Młodzież z Kowala łatwo skóry nie sprzedała. Przy stanie 2:0 w 14 minucie doprowadzili do remisu 2:2. Dwie pierwsze bramki dla Agrofarmy strzelili, Paweł Komorowski w 9' i Tomasz Lewandowski w 10', a dla Banderozy Michał Dziedzic-Kamiński w 12' i Kamil Malinowski w 14'. Od tego momentu moi podopieczni zaczęli grać, jak ustaliliśmy przed meczem, czekając na przeciwnika na swojej połowie, długo rozgrywając piłkę na swojej połowie, a następnie błyskawicznym kontratakiem zaskoczyć przeciwnika. Na efekty długo nie trzeba było czekać. W 17' ponownie Tomasz Lewandowski wyprowadził Agrofarmę na prowadzenie 3:2, a tuż przed przerwą wynik ustalił najskuteczniejszy strzelec Paweł Komorowski. Po przerwie ponownie w 22' na listę strzelców wpisał się Komorek, podwyższając wynik na 5:2. W 26 minucie bramkę na 6:2 dołożył Paweł Behlke. W 30' kontaktową bramkę dla Banderozy strzelił Arkadiusz Jóźwiak.

Ale to wszystko na co było stać Banderozę w tym spotkaniu. W tej samej minucie samobójczego gola na 7:3 strzelił sobie po niefortunnej interwencji bramkarz Grzegorz Osiecki. Na 8:3 podwyższył w 33' Tomasz Lewandowski, a wynik ustalił w 39' Paweł Komorowski. Gdyby Paweł wykorzystał wszystkiego okazje, które sam sobie stworzył jak również te, które dograli mu koledzy, z pewnością wynik powinien być dużo wyższy. Paweł Komorowski dzięki strzeleniu 4 goli ponownie wrócił na fotel króla strzelców, gdyż Bartłomiej Mielczarek strzelił tylko 1 bramkę. Ale ta przewaga jest minimalna, zaledwie jedną bramką. Agrofarma ma na swoim koncie już 100 goli.

Komplet wyników 11. kolejki w 1 lidze.
ZS CKR Kowal – Rzeżewo 5:0 (walkower)
Futsal Team – Boniewo 6:18 (0:4)
Agrofarma Gołaszewo – Banderoza 9:3 (4:2)
Batory Borzymie – Galacticos Izbica 6:5 (4:3)

3. Kamil Kuropatwiński - Galacticos Izbica – 22

Piłkarze 2 ligi w 12. kolejce strzelili łącznie 102 bramki, a sędziowie pokazali 5 żółtych kartek i jedną czerwoną, którą otrzymał siedzący na ławce rezerwowych piłkarz Zjednoczonych Czerniewice Kamil Malczak, który krytykował decyzje sędziego. Było to w 28 minucie meczu z Bomillą/ZRB Błaszczyk. Za pierwszym razem sędzia pokazał mu żółtą kartkę, ale piłkarz nie powstrzymał się od dalszej krytyki, więc zobaczył czerwoną i musiał opuścić boisko. Bomilla pewnie pokonała Zjednoczonych 10:2 choć do przerwy gra była bardziej wyrównana, a zwycięska drużyna z Włocławka minimalnie prowadziła 2:1. Po przerwie worek z bramki się otworzył. Bartosz Śmigiel strzelił aż 8 goli i zbliżył się znacznie w klasyfikacji króla strzelców do Jakuba Chojnackiego z Saniko, który w meczu z Olimpic strzelił 8 bramek i ma na swoim koncie 53 gole. Kolejny zacięty mecz rozegrała drużyna z Lubienia Kujawskiego z FC Bobrowniki. Co prawda, drużyny podzieliły się punktami 7:7 (4:5), ale wynik świadczy, że mecz był zacięty do ostatniego gwizdka sędziów. Dużo nie brakowało, a pierwszą porażkę mogła zaliczyć Pokusa Włocławek w spotkaniu z FOL MAXEM. Co prawda do przerwy Pokusa pewnie prowadziła 4:0. Po wznowieniu gry dołożyła jeszcze jednego gola na 5:0. Ale już od tego momentu inicjatywę przejął FOL MAX strzelając trzy bramki. W pozostałych spotkaniach zwyciężali faworyci.

Komplet wyników 12. kolejki.
Dream Team – DGS (Pracownicy) Włocławek 2:14 (1:7)
MERA – CHT Chill Terror 14:5 (6:2)
Pokusa Włocławek – FOL MAX 5:3 (4:0)
Lubień Kujawski – FC Bobrowniki 7:7 (4:5)
Olimpic – Saniko Włocławek 2:18 (0:9)
OUTSIDERZY – Strażak Nakonowo Stare 6:2 (2:2)
Zjednoczeni Czerniewice – Bomilla & ZRB Błaszczyk 2:10 (1:2)

3 Adrian Lerch – FC Bobrowniki - 33

Już w najbliższą niedzielę 31 stycznia 2016 roku od godz. 9:45 rozpoczną się rozgrywki 13. kolejki 2 ligi oraz od godz. 10:30 12. kolejki w 1 lidze, na które w imieniu organizatorów zapraszam wszystkich sympatyków futsalu do hali GOSiR w Choceniu.

Do ciekawej konfrontacji dojdzie w meczu Agrofarmy Gołaszewo z Boniewem, którzy wysoko rozgromili Futsal Team i rozochoceni będą żądni kolejnej wygranej, czy tak się stanie przekonamy się już w niedzielę. Dobry mecz zapowiada się pomiędzy drużyna Batorego Borzymie z ZS CKR Kowal. Nie mniej gorąco powinno być w spotkaniu Banderozy z Galacticos Izbica.