14. kolejka II ligi Bluesoft Mazovia Warszawa - WTS KDBS Włocławek 1:3 [zdjęcia]

GM/JK
W meczu 14. kolejki II ligi siatkówki WTS KDBS Włocławek pokonało na wyjeździe 3:1 Bluesoft Mazovię Warszawa

Rywal to drużynę uważaną przed sezonem za głównego faworyta do awansu. Co więcej, w dwumecz z Mazovią włocławianki lepszy bilans – w pierwszym meczu. warszawianki wygrały 3:2.

Dzień meczu nie zaczął się najlepiej. W drodze na zbiórkę do wyjazdu, zawodniczkę WTS-u Roksanę Irzemską spotkała kolizja drogowa. Na tyle poważna, że zawodniczka nie mogła pojechać na mecz. Naszej przyjmującej
na szczęście nic się nie stało, jest zdrowa i nie ucierpiała w kolizji, ale trener Marek Zacharek stracił silny punkt zespołu w ważnym meczu jakim bez wątpienia było spotkanie z Bluesoft Mazovią Warszawa.

Mecz był bardzo wyrównany, bo i rywal był trudny. W pierwszym secie warszawianki, po wielu niepotrzebnych błędach naszej drużyny wygrały 25:17. W kolejnych odsłonach dziewczyny jakby wyciągnęły wnioski z
pierwszego seta i zaczęły grać mądrzej. Były lepsze pod wieloma względami. Mazovia dwoiła się i troiła, ale nie mogła dać rady włocławiankom, które miały kontrolę nad spotkaniem. Kolejne trzy sety wygraliśmy kolejno do 23, 20 i 22.

Katarzyna Półchłopek zagrała świetny mecz. Na przemian z Kasią Kiestrzyńską oklepywały bezlitośnie atakami nasze rywalki. Tradycyjnie dobry mecz Wyczałkowskiej – silne zagrywki i kolejne asy. Najniższa na boisku Ola zdobyła nawet blokiem dwudziesty piąty punkt w drugim secie. Libero Alicja Walczak – rewelacja. Angelika Górska, Emilia Oktaba i Basia Browarczyk także świetne zawody. Cały pierwszy skład i zmienniczki zagrały na wysokim poziomie. Dziewczyny
pokazały również charaktery, gdy po jednym z ataków Mazovii piłka leciała na aut w kierunku ławki trenerskiej warszawskiego zespołu. W jej kierunku pobiegła Angelika Górska, jednak asystent trenera wykonał niefartowny ruch, który uniemożliwił naszemu kapitanowi próbę uratowania piłki. WTS domagało się powtórzenia akcji, na co nie zgodzili się sędziowie. Wtedy doszło do ostrej wymiany zdań zawodniczek obu klubów, po której żółtą kartkę obejrzała Alicja Walczak.

Moment wygranej, to jeden wielki szał radości. Trener Zacharek wbiegł do kibiców z Włocławka. Siatkarki skakały bardzo długo ze szczęścia. Widać, że drużyna potrzebowała takiego bodźca. Na zakończenie siatkarki
podrzucały Zuzie Abdulzade, która obchodziła tego dnia 18. urodziny, a publiczność odśpiewała jej „sto lat”.

Po meczu powiedzieli:

Marek Zacharek: Zrobiliśmy dzisiaj fajną rzecz. Mazovia to silna drużyna, wygrała z AZS, czyli liderem grupy. Cieszmy się tym, że nam udało się ich pokonać. Dziewczyny zagrały świetny mecz bardzo dobrze grającą rywalem. Od jutra zaczynamy skupiać się nad meczem z Elblągiem. Nie wręczono dziś nagrody MVP, ale gdyby to ode mnie zależało wręczyłbym nagrodę naszej libero – Ali Walczak. Wyjmowała dziś piłki, których nie powinna. Świetny mecz.

Angelika Górska (kapitan): Byłam przekonana, że w tym meczu będzie dobrze. Wszystkie bardzo chciałyśmy, myślę ,że było to widać. Mało tego powiem, że chyba jestem czarownicą i założyłam się ze znajomymi, że
będzie wynik 3:1.

Katarzyna Półchłopek: Miałam przeczucie, że wygramy ten mecz, ale nie chciałam o tym nikomu mówić. W trakcie meczu była między nami chemia, każda dała coś pozytywnego od siebie. Dzięki wsparciu kibiców z
Włocławka czułyśmy się jak byśmy grały u siebie. Szczególnie w trudnych momentach ich pomoc była nieoceniona.

Katarzyna Kiestrzyńska: w trakcie meczu nabawiłam się niegroźnego urazu kostki, trochę boli , ale do następnego meczu się zagoi. Robiłyśmy mniej błędów i zdaje się , że kontrolowałyśmy, mecz. Mam nadzieję, że
utrzymamy, to już do końca.

Alicja Walczak: to było bardzo dobre spotkanie. W końcu wykorzystywałyśmy to, że przeciwnik robi błędy i byłyśmy konsekwentne w swojej grze. Było widać, że chciałyśmy to wygrać i zrobiłyśmy dobrą
atmosferę w trakcie meczu. Po przerwie w kolejce i świętach nabrałyśmy dużo pozytywnej energii.

7 stycznia 2017, Hala OSIR Warszawa, ul. Nowowiejska 37B - Godzina 16:30.

Bluesoft Mazovia Warszawa – WTS KDBS Bank Włocławek 1:3 (25:17, 23:25, 20:25, 22:25)

Bluesoft Mazovia Warszawa – Agata Antosiak (kpt.), Halina Lotvin, Agnieszka Banasiak, Aneta Pietrzyńska, Ania Piątek, Małgorzata Ruszel, Renata Biała, Olivia Sieradzka, Natalia Bielińska, Izabela Zackiewicz, Agnieszka Kowal, Marcelina Nowak, Karolina Szmigielska, Klaudia Kucharska. Trener: Jakub Ślusarczyk II trener: Magdalena Ślusarczyk

WTS KDBS Bank Włocławek – Sylwia Wieczorek, Aleksandra Gogol, Alicja Walczak, Aleksandra Wyczałkowska, Angelika Górska (kpt), Katarzyna Kiestrzyńska, Katarzyna Pyzdrowska, Barbara Browarczyk, Zuzanna Abdulzade, Weronika Majewska, Kamila Płaczek, Katarzyna Półchłopek, Emilia Oktaba. Trener: Marek Zacharek