Anwil Włocławek - Trefl Sopot 102:89 na zakończenie sezonu zasadniczego 2016/17 PLK [zdjęcia]

Koszykarz Anwilu Paweł Leończyk z piłką walczy o pozycję rzutową z Filipem Dylewiczem, z tyłu Anthony Ireland Wojciech Nawrocki
Anwil Włocławek nie odpuścił sobie w ostatniej kolejce z Treflem Sopot. Potraktował bardzo poważnie to spotkanie, choć dla Rottweilerów był to mecz o nic, a dla gości z Sopotu – mecz o wszystko, czyli być w play offach lub za ich burtą!

3212 kibiców gorąco dopingowało swoich koszykarzy w niedzielnym spotkaniu 30. kolejki rundy zasadniczej Polskiej Ligi Koszykówki. Początek pierwszej kwarty, to zaskakujące rzuty za 3 punkty podopiecznych Marcina Klozińskiego. W sumie w tej odsłonie rzucili ich aż 7, głównie za sprawą Piotra Śmigielskiego, Filipa Dylewicza i Artura Mielczarka, rzucili po 2 trójki oraz jedną Jakub Karolak. Gospodarze odpowiedzieli 4 trójkami, Fiodor Dmitriew 2 oraz po jednej Kamil Łączyński i James Washington. Ostatecznie pierwszą kwartę wygrali goście dwoma punktami 26:28. W drugiej kwarcie podopieczni Igora Milicicia poprawili celność rzutową i z zaczęli odrabiać straty, a pod koniec kwarty wyszli na kilku punktowe prowadzeni. W tej części gry kolejne 4 trójki dołożyli Nemanja Jaramaz, Michał Chyliński i Dmitriew z Washingtonem. Natomiast w Sopocie tylko jedną dorzucił Artur Mielczarek. Druga kwarta zakończyła się 2 punktowym prowadzeniem Anwilu 51:49.

W drugiej połowie Anwil już zdominował przyjezdnych, panując na całym parkiecie. Co prawda, goście ponownie rozrzucali się za trzy punkty. W trzeciej kwarcie koszykarze Trefla dołożyli kolejno 5 trójek. Mimo tego gospodarze schodzili na przerwę przed ostatnią kwartą z 6 punktową zaliczką 76:70. W ostatniej kwarcie goście wyrzucili się z trójek, a Rottweilery punkt po punkcie odchodzili na bezpieczny wynik, odnosząc pewne zwycięstwo w ostatnim meczu fazy rudny zasadniczej.

Tak, więc wszystko jasne. Anwil Włocławek to lider tabeli, a zarazem mistrz sezonu zasadniczego, który już w najbliższy czwartek 4 maja o godz. 20 w Hali Mistrzów zmierzy się w fazie play-off z Energą Czarnymi Słupsk, która w ostatnim spotkaniu pokonali u siebie drużynę Miasto Szkła Krosno 89:70. Drugi mecz w sobotę 6 maja, godz. 17.40. Transmisja na żywo z tego meczu przeprowadzi Polsat Sport Extra.

Anwil Włocławek - Trefl Sopot 102:89 (26:28, 25:21, 25:21, 26:19)

Anwil Włocławek: J. Washington 24 (4), P. Leończyk 11, F. Dmitriew 11 (3), N. Jaramaz 10 (2), T. Haws 9, K. Łączyński 9 (1), M. Bartosz 8, T. McCray 7 (1), K. Młynarski 5 (1), M. Chyliński 3 (1), J. Sobin 3, R. Komenda 2.

Trefl Sopot: N. Markovic 19 (1), F. Dylewicz 18 (3), A. Ireland 15 (1), A. Mielczarek 15 (5), P. Śmigielski 11(2), J. Karolak 8 (2), M. Kolenda 0, J. Motylewski 0, G. Kulka 0, T. Laser 0