Bramkowy festiwal WAP Włocławek na inaugurację II ligi kobiet w piłce nożnej [zdjęcia]

Wojciech Nawrocki
W niebieskim stroju kapitan Wilczyc Sandra Bukowska zdobywa pierwszego z 7 goli
W niebieskim stroju kapitan Wilczyc Sandra Bukowska zdobywa pierwszego z 7 goli fot. Wojciech Nawrocki
W niedzielę 16 sierpnia o godzinie 14:00 na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku przy ul. Chopina 7 swoją walkę o tytuł mistrzowski w II lidze, grupa zachodnia, rozpoczęła Włocławska Akademia Piłkarska pod wodza trenera Jarosława Chwiałkowskiego.

Nikt z działaczy, jak również same piłkarki w najśmielszych oczekiwaniach nie mogli sobie wymarzyć lepszej inauguracji przed własną publicznością. Do przerwy włocławianki prowadziły z drużyną Luks Ziemia Lubińska 6:1 i kontrolowały przebieg meczu.

Po przerwie dołożyły jeszcze 8 goli i całe spotkanie wygrały 14:1. Gdyby nie własny błąd w polu karnym, zagranie piłki ręką i pewnie egzekwowany rzut karny, drużyna gości zeszłaby z boiska z zerowym kontem. Nie mógł być zadowolony trener gości Janusz Przybyło z gry swoich podopiecznych. Beniaminek z Ziemi Lubińskiej nie był w stanie nawiązać równej walki z „Wilczycami”, było to jednostronne widowisko tzw. mecz do jednej bramki.

Jak wiadomo, w nowym sezonie 2020/21 kobiece rozgrywki w 2 lidze przeszły reorganizację, nie będzie 4 grup, a dwie, „Wilczyce” znalazły się w grupie zachodniej, gdzie występuje 11 drużyn. Włocławianki po tak efektownym zwycięstwie zasiadły na fotelu lidera.

Najskuteczniejszą piłkarka w ekipie gospodyń była kapitan - Sandra Bukowska, która w 6 minucie otworzyła worek z golami. W sumie strzeliła ich 7, w tym 4 do przerwy, gromadząc na koncie klasycznego hat-tricka. Oczywiście nie mogło być inaczej, została uznana MVP spotkania i po meczu z rąk prezesa firmy Mat-Bud Materiały Budowlane we Włocławku otrzymała nagrodę indywidualną. Ponadto prezes tytularnego sponsora wręczył bukiet kwiatów i nagrodę rzeczową trenerowi Jarosławowi Chwiałkowskiemu za osiągnięcie dwucyfrowego zwycięstwa.

Gole dla WAP-u zdobyły: Sandra Bukowska (7', 23', 30', 39', 57', 64', 90'+1), Oliwia Frontczak (22', 50', 82'), Sandra Zimoch (87'), Julia Kubiak (68'), Ewelina Łożyńska (42'), Anna Siwicka (79').

Bramkę dla gości z rzutu karnego w 9 minucie strzeliła Agata Gaweł.

WAP Włocławek: trener – Jarosław Chwiałkowski
Daria Jóźwiak, Sandra Zimoch, Kaja Dziergas (60' Zuzanna Piasecka), Oliwia Frontczak, Julia Jasińska (65' Klaudia Wróblewska), Anna Siwicka, Marta Filipowicz (66' Aleksandra Pąk), Julia Kubiak (70' Zuzanna Biernacka), Weronika Lewandowska, Ewelina Łożyńska (55' Klaudia Kowalska), Sandra Bukowska.
Rezerwa: Adriana Banaszkiewicz, Zuzanna Piasecka, Aleksandra Pąk, Klaudia Wróblewska, Zuzanna Biernacka, Klaudia Kowalska.

Luks Ziemia Lubińska: trener – Janusz Przybyło
Justyna Walter (60' Izabela Siekierska), Żaneta Wacławczyk (25' Julia Przybylska), Amelia Parzyńska, Paulina Dul, Oliwia Klimek (75' Magdalena Malinowska), Agata Gaweł, Karolina Chwała (75' Dominika Cholewa), Katarzyna Bosacka, Monika Jakimiak, Małgorzata Burczyk, Marta Mętel.
Rezerwa: Izabela Siekierska, Dominika Cholewa, Kalina Plekan, Julia Przybylska, Magdalena Malinowska,

W najbliższą sobotę 22 sierpnia o godz. 15:00 Wilczyce zagrają w 2. kolejce na wyjeździe ze SMS III Łódź, która w niedzielę na własnym stadionie zremisowała 2:2 z KS Skra Częstochowa. Następnie w 3. kolejce w niedzielę 30 sierpnia o godz. 17:00 podopieczne Jarosława Chwiałkowskiego zagrają gościnnie na stadionie Łokietka w Brześciu Kujawskim z KS Skra Częstochowa, gdyż w tym czasie na stadionie OSiR we Włocławku będą rozgrywane Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski. Dopiero 5 września o godz. 12:00 we Włocławku w 4. kolejce zmierzą się z AP Kotwica Kołobrzeg.

Wideo. WAP Włocławek - LUKS Ziemia Lubińska 14:1 (6:1)