Ci wójtowie i burmistrzowie w powiecie włocławskim zarabiają najwięcej

Małgorzata Goździalska
Małgorzata Goździalska
Zarobki wójt i burmistrzów w powiecie włocławskim
Zarobki wójt i burmistrzów w powiecie włocławskim Archiwum
Udostępnij:
Wójtowie Boniewa i Lubania z najniższymi wynagrodzeniami w powiecie włocławskim. Wśród burmistrzów najtańszym jest burmistrz Kowala. A którzy włodarze mają najwyższe wynagrodzenia? I które samorządy są najtańsze, a które najdroższe?

Wideo. Dodatek osłonowy. Można już składać wnioski  

Przez ostatnich kilka tygodni pisaliśmy o nowych wynagrodzeniach wójtów i burmistrzów w powiecie włocławskim. Przypomnijmy, że podwyżkę zafundował władzy samorządowej Sejm, uchwalając 11 sierpnia br. ustawę, która 1 listopada 2021 roku weszła w życie. Ustawa wprowadziła zmiany m.in. w zakresie wysokości wynagrodzenia pracowników samorządowych z wyboru oraz diet radnych, a zmienione przepisy miały zastosowanie do ustalania wysokości wynagrodzeń i diet należnych od dnia 1 sierpnia 2021 roku.

Samorządy w miastach i gminach do 15 tys. mieszkańców mogły ustalać dla wójtów i burmistrzów wynagrodzenia w przedziale od 15 tys. 570 złotych do niewiele ponad 20 tys. zł brutto. Który samorząd w powiecie włocławskim był najhojniejszy? Najwyższe wynagrodzenie wśród wójtów otrzymał Stanisław Sadowski z gminy Baruchowo - 18 tys. 550 złotych brutto, tyle samo co starosta włocławski - Roman Gołębiewski.

Na drugim miejscu plasuje się wójt gminy Kowal Stanisław Adamczyk z poborami 17 tys. 590 złotych brutto.

Wśród burmistrzów najwyższe pobory otrzymali: Marek Dorabiała, burmistrz Izbicy Kujawskiej - 18 tys. 175 złotych brutto i Jarosław Grabczyński, burmistrz Chodcza - 17 tys. 935 zł brutto.

"Najtańsi" wójtowie to Larysa Krzyżańska, wójt gminy Lubanie i Marek Klimkiewicz, wójt gminy Boniewo - ich pensja to 15 tys. 570 zł brutto. A wśród burmistrzów najniższe pensje pobierają: Eugeniusz Gołembiewski, burmistrz Kowala (15 tys. 576 zł brutto) i Lubrańca - Stanisław Budzyński (16 tys. 720 zł brutto).

Które samorządy są najtańsze? Niewątpliwie samorząd Kowala, bo dieta przewodniczącego rady to 1300 zł, a radny za posiedzenie otrzymuje 200 złotych. Podobnie jest w Lubaniu - przewodnicząca pobiera dietę w wysokości 1342 złote, radni otrzymują natomiast 315 złotych za posiedzenie.

Najwyższą dietę dla przewodniczącego ustaliła Rada Gminy w Boniewie - 2140 złotych. Tyle samo pobiera przewodniczący samorządu w Lubieniu Kujawskim. Podobnie przewodniczący Rady Gminy w Choceniu. Najwyższe diety - 1 tys. złotych miesięcznie otrzymują radni nie pełniący dodatkowych funkcji w gminach: Choceń, Fabianki, a także w samorządach Brześć Kujawski i Lubień Kujawski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie