Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna we Włocławku. Zmiana miejsca świadczenia pomocy

OPRAC.:
Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Od 30 czerwca 2023 roku świadczenia w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej we Włocławku, będą udzielane w nowym miejscu.
Od 30 czerwca 2023 roku świadczenia w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej we Włocławku, będą udzielane w nowym miejscu. pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne
Od piątku 30 czerwca 2023 roku zmieni się miejsce funkcjonowania Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Świadczenia będą realizowane w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku przy ulicy Wienieckiej 49.

Spis treści

W tym miejscu od 30 czerwca 2023 działać będzie Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna we Włocławku

Obecnie świadczenia w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej we Włocławku, realizowane są przy ulicy Lunewil 15 (siedziba Stacji Pogotowia Ratunkowego). Od piątku 30 czerwca 2023 od godziny 18 zacznie działać w innym miejscu – będzie funkcjonować w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku przy ulicy Wienieckiej 49 na parterze budynku Oddziału Dermatologii i Poradni Dermatologicznej.

„Pacjenci mogą dotrzeć do Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej korzystając z pierwszego wejścia dla pieszych od ul. Wienieckiej od miasta. Wejście jest zlokalizowane od strony windy” – informuje Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku na swojej stronie internetowej.

Od 30 czerwca 2023 roku (od godziny 18) z Nocną i Świąteczną Opieką Zdrowotną we Włocławku można będzie kontaktować się telefonicznie dzwoniąc na numery: 54 412 97 17 oraz 54 412 97 18.

Takie są zasady funkcjonowania Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej

Warto zaznaczyć, że zasady funkcjonowania Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej pozostają bez zmian. Przypomnijmy, że Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna udziela świadczeń w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej od poniedziałku do piątku w godzinach 18 – 8 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy od godziny 8 do 8 dnia następnego.

„Świadczona pomoc nie jest związana z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, do którego jesteśmy zapisani. Ubezpieczeni w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia mogą korzystać z pomocy dowolnego punktu nocnej opieki, na terenie całej Polski” – czytamy na stronie internetowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku.

Świadczenia lekarskie w Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej we Włocławku

Włocławska lecznica na swojej stronie informuje również o tym, w jakich przypadkach można skorzystać z Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej, a także przypomina, czego pacjent tam nie uzyska.

Dyżurujący lekarze udzielają porad: w warunkach ambulatoryjnych, telefonicznie, w domu pacjenta (w uzasadnionych medycznie przypadkach).

Świadczenia w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej udzielane są w przypadku:

  • nagłego zachorowania,
  • nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy.
Trwa głosowanie...

Czy Włocławek potrzebuje trzeciego mostu przez Wisłę?

NM Włocławek

W ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej pacjent nie można uzyskać:

  • wizyty kontrolnej w związku z wcześniej rozpoczętym leczeniem,
  • recepty na stosowane stale leki w związku ze schorzeniem przewlekłym,
  • rutynowego zaświadczenia o stanie zdrowia,
  • skierowania do specjalisty.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku na swojej stronie zaznacza również, że w przypadku zagrożenia życia, trzeba zadzwonić na numer alarmowy 112 lub 999.

„Karetka wyposażona w specjalistyczny sprzęt ma fachowy zespół ratowniczy, który szybko dojedzie pod wskazany adres. Przyjmujący zgłoszenie dyspozytor potrafi ocenić czy stan zdrowia pacjenta wymaga wysłania karetki, czy też odesłania do Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej” – zaznacza Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku.

Świadczenia pielęgniarskie w Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej we Włocławku

W Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej udzielane są również świadczenia pielęgniarskie. Zabiegi takie (np. zastrzyki) przysługują pacjentom w ramach porady udzielonej przez lekarza POZ, a także zabiegi wymagające ciągłości leczenia. Zabiegi pielęgniarskie wykonywane są w następujących godzinach:

  • 7:30 - 10:30, oraz 17 - 22 - zabiegi wykonywane dwa razy dziennie,
  • 11:30 - 15 - zabiegi wykonywane raz dziennie.

Do gabinetu zabiegowego trzeba zgłosić się z dokumentem tożsamości oraz z otrzymanym w POZ aktualnym zleceniem na zabieg.

Od 30 czerwca 2023 roku świadczenia w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej we Włocławku, będą udzielane w nowym miejscu.

Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna we Włocławku. Zmiana mie...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto