Płocka Liga Pływania 12 lokat medalowych zawodników UKP Wodnik Włocławek [zdjęcia]

red/nad
W sobotę 9 kwietnia 2016 r. na basenie "Podolanka" w Płocku odbyła się II runda zawodów pływackich z cyklu "Płockiej Ligi Pływania".

Do zawodów przystąpiło 18 klubów, co dało łącznie 245 zawodników i zawodniczek. Wzięła w nich udział ekipa Uczniowskiego Klubu Pływackiego WODNIK Włocławek. Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: rocznik 2006 i młodsi, 20042005, 20022003 oraz 2001 i starsi.
UKP Wodnik Włocławek zdobył 12 medalowych lokat (jedno pierwsze, 5 drugich i 6 trzecich).

Najlepiej spisali się:

Jagoda Syska, która zajęła I miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym oraz II miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym;
Mikołaj Andrzejak zajmując III miejsce na 100 m stylem zmiennym oraz III miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym;
Wiktor Król zajmując II miejsce na 200 m stylem zmiennym oraz III miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym;
Tymoteusz Obielecki zdobywając II miejsce w wyścigu na 100 m stylem klasycznym;
Dariusz Dzwonkowski zajmując II miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym;
Weronika Siatecka zdobywając II miejsce w wyścigu na 100 m stylem motylkowym;
Jakub Robaczyński zajmując III miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym;
Michał Rejmak zdobywając III miejsce w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym;

Ponadto sztafeta w składzie : Julia Czajka, Roksana Długołęcka, Weronika Siatecka i Jagoda Syska zajęły III miejsce w konkurencji 4 x 50 m stylem zmiennym.

Większość startujących zawodników WODNIKA poprawiła swoje dotychczasowe rekordy życiowe.