Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rozbudowa Powiatowego Centrum Zdrowia we Włocławku - będzie apteka całodobowa. Zdjęcia

Wojciech Alabrudziński
Wojciech Alabrudziński
Wideo
od 16 lat
We wtorek, 2 kwietnia 2024 roku w Powiatowym Centrum Zdrowia we Włocławku podpisana została umowa rozpoczynająca kolejną inwestycję Starostwa Powiatowego. Wykonawca w ciągu pół roku rozbuduje budynek E, gdzie mieścić się będzie pracownia tomografii komputerowej. Podczas podpisania obecny był wiceminister zdrowia Marek Kos.

Podczas podpisania umowy na rozbudowę Powiatowego Centrum Zdrowia we Włocławku obecny był wiceminister Marek Kos.

W Powiatowym Centrum Zdrowia we Włocławku przy ulicy Szpitalnej we wtorkowe południe odbyła się konferencja, podczas której podpisano umowę w ramach przebudowy budynku E Powiatowego Centrum Zdrowia na potrzeby pracowni tomografu komputerowego oraz szybu windowego dla osób niepełnosprawnych.

Umowa została podpisana przy udziale Podsekretarza Stanu Marka Kosa z Ministerstwa Zdrowia.

- Dla mnie osobiście jest to pewne podsumowanie naszej pięcioletniej działalności w tym zakresie - mówi Roman Gołębiewski, starosta włocławski. - Kiedy pięć lat temu rozpoczynałem pracę jako starosta, kierownictwo tej jednostki przekazało mi informację o dwóch zagrożeniach - bardzo złym stanie ówczesnych budynków i stratach finansowych jednostki. Dzisiejszy dzień pokazuje, że mądre i zdrowe podejście samorządu powiatu we współpracy z dyrektorem i pracownikami Powiatowego Centrum Zdrowia pozwoliło zrealizować tę inwestycję. Kolejną kwestią jest to, że rozpoczynającą się za kilka dni inwestycję jesteśmy w stanie sfinansować ze środków własnych wypracowanych przez Powiatowe Centrum Zdrowia. To pokazuje jakość zarządzania.

W nowym budynku Powiatowego Centrum Zdrowia znajdzie się miejsce na tomografię, ale i aptekę całodobową.

Jak zapewnia starosta, trwają starania o kolejne dofinansowania na opiekę zdrowotną z wielu różnych programów.

Z usług Powiatowego Centrum Zdrowia we Włocławku każdego dnia korzysta prawie tysiąc pacjentów.

Jestem pod wrażeniem po zwiedzeniu budynku Powiatowego Centrum Zdrowia - mówi wiceminister Marek Kos. - Powiat ma dobrego gospodarza, który wie, jak planować inwestycje i wie, co jest potrzebne lokalnej społeczności. Kiedy wrócę do Warszawy, będę dawał was za wzór do naśladowania. Umieć to zrobić, dobrze gospodarzyć i to mimo tego, że czasy były trudne, a to jak widać udało się. Ze swojej strony deklaruję nie tylko przyjazd i obejrzenie tego dzieła, ale i pomoc na przyszłość.

Koszt inwestycji wynosi 5 836 120 złotych. Budynek E będzie miał około 400 metrów kwadratowych.

- Każdego dnia staramy się wykonywać naszą pracę najlepiej, jak tylko potrafimy - mówi Sławomir Paździerski, dyrektor PCZ. - Budynek Powiatowego Centrum Zdrowia, gdzie podpisujemy umowę, powstał w ciągu dwóch lat. Nowy budynek E powstanie w ciągu pół roku. Drugą ważną rzeczą jest, że budynek jest finansowany w 100 procentach z naszych własnych środków. Przez te wszystkie lata tak podejmowaliśmy działania, by te pieniądze uzbierać i wykonać tak, jak najlepiej to potrafimy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto