WTS KDBS Włocławek - Joker Świecie 1:3 w 10. kolejce 1. ligi [zdjęcia, wideo]

MG
Wojciech Alabrudziński
Serię 20. przegranych setów z rzędu przerwała drużyna WTS KDBS Włocławek w sobotnim meczu 10. kolejki 1. ligi.

W derbowym meczu ekipa WTS przegrała jednak z Jokerem 1:3. Od początku mecz był bardzo wyrównany. Włocławianki już w pierwszym secie były bliskie zwycięstwa. W drugim rywalki szybko odskoczyły wykorzystując słabe przyjęcie (6:15). Dopiero fatalną serię włocławianki przerwały w 3. secie. Pięć punktów z rzędu przy zagrywce Darii Pik pozwoliło objąć prowadzenie 13:10. Później drużyna WTS KDBS wygrywała już 18:14. W końcówce seta podopieczne Marka Zacharka zachowały więcej spokoju i wygrały pierwszy set od 10 października. Niestety na więcej już nie było stać WTS w tym meczu. W 4. secie włocławianki nie podjęły już walki i ostatecznie przegrały siódmy mecz z rzędu, a dziewiąty w sezonie.

Na dodatek w związku z pierwszą wygraną wzmocnionych ostatnio Budowlanych włocławianki spadły na ostatnie miejsce w tabeli.

- Jak na zespół, który praktycznie dysponuje drugoligowym składem spisujemy się nawet nieźle - powiedział Marek Zacharek, trener WTS. - Dziewczyny dają z siebie wszystko. Nie można im zarzucić woli walki, ale jesteśmy za słabi sportowo, aby liczyć na sukces z czołowymi drużynami z zaplecza ekstraklasy, które mają o wiele wyższe budżety od nas.

WTS Włocławek - Joker Świecie 1:3 (-24, -17, 22, -12)
WTS: Natalia Rebelak, Martyna Tracz (l), Paulina Pachurka, Marika Doktorska, Karolina Świderska, Cecylia Pietruszka, Patrycja Jakubowska, Oliwia Szuman (l), Daria Pik, Natalia Bielińska, Aneta Pietrzyńska, Anastasiia Baidiuk.