OPRAC.:
Marcin Gołembiewski
Elana Toruń - Włocłavia Włocławek
Elana Toruń - Włocłavia Włocławek fot. Agnieszka Bielecka
Przedstawiamy obsadę sędziowska meczów 28. kolejki 4. ligi kujawsko-pomorskiej, która odbędzie się 12 i 13 maja. Prezentujemy rezultaty z jesieni oraz aktualną klasyfikację strzelców i tabelę. Wyniki podawaliśmy na żywo.

Spis treści

28. kolejka - 4. liga kujawsko-pomorska. Zapis relacji na żywo

Piątek 12 maja 2023
Pomorzanin Toruń - Chełminianka Chełmno 3:1 (3:0)
Informują: Ryszard Kobak, Rafał Dobrowolski
CHEŁMINIANKA: M. Kijewski - Majorek, K. Misiaszek, Linkowski, Ławicki, D. Gross, P. Gross, Graczyk, D. Kijewski, Bocian, M. Węgierek.
początek o godzinie 17:30 - sędzia: Damian Dorn (Mirż, Mrozek)
1 - od środka gospodarze (g. 17:35)
10 - 0:0
GOOOL 18 - Bartosz Gajewski 1:0
GOOOL 26 - Bartosz Gajewski 2:0. Trzecie bramka w drugim z rzędu meczu piłkarza Pomorzanina

Sobota 13 maja 2023
Noteć Łabiszyn - Sparta Brodnica 1:1 (0:0)
Informuje Kacper Sudak
Noteć: Bagiński - Kostiuk, Szefler, Raczkowski, Czesiński, Krajewski, Wiśniewski, Winiecki, Furst, Błaszczak, Sznajdrowski
Sparta: Wiśniewski - Rybka, Lewandowski, Ciechowski, Gajkowski, Rumiński, Janczak, Domżalski, Bojar, Rupiński, Kozłowski
15:00 - Andrzej Sobieszczyk (Drogowski, Drogowski)
1 - od środka gospodarze
3 - Arkadiusz Kozłowski z rzutu wolnego obok bramki
4 - akcja Noteci, strzał Fursta blokuje obrońca
12 - 0:0
22 - piękna interwencja Jakuba Bagińskiego po strzale Kozłowskiego, który wyciągnął piłkę spod samej poprzeczki
30 - 0:0
32 - sam na sam z Bagińskim wyszedł Lewandowski, ale zamiast uderzać, podaje wzdłuż bramki, a strzał trafia w boczną siatkę
90+4 - koniec, 1:1

Kujawianka Izbica Kujawska - Pogoń Mogilno 3:3 (2:2)
Informuje Mariusz Krzyżanowicz
KUJAWIANKA: Junkiert - Karkosik, Barański, Tabaka, Antas, Fret, Szymczak, Jagodziński, Masalov, Zapłacki, Mielczarek.
POGOŃ: Paweł Mroziński - Krajnyk, Lewandowski, Kaliski, Jagielski, Chojnacki, Mrówczyński, Delekta, M. Rościszewski, Zimny, N. Rościszewski
15:00 - Mateusz Tybińkowski (Ruczewski, Koziorowicz)
90 - koniec, 3:3

Notecianka Pakość - Pol-Osteg Pomorzanin Serock 1:2 (1:1)
Informuje Hubert Witkowski
NOTECIANKA: Krajewski - Dreżewski, Strzesak, Kala, Smaruj, Wisz, Kowalski, Szot, Sudoł, R. Wójcik, Mozgawa
POMORZANIN: Hałtas - Tursunov, Kordyla, Bogdziński, Adamski, Khadzhynov, Nowak, Witkowski,A. Zieliński, P. Zieliński, Szal
16:00 - Dariusz Drozd (Kowalczyk, Korbal)
W drużynie Notecianki zabraknie w dzisiejszym meczu Marcina Walczaka, Mateusza Swojnóga (pauzują za żółte kartki) oraz Przemysława Swojnóga, który zmaga się z kontuzją.
19 - rzut rożny dla Pomorzanina
22 - zmiana w drużynie gości, boisko opuszcza Mykyta Khadzhynov, w jego miejsce pojawia się Michał Kozłowski
24 - Krzysztof Szal oddaje strzał z dystansu, obok bramki
31 - Kacper Mozgawa podaje w pole karne do Michała Szota, jednak obrońca gości wybija piłkę
33 - rzut rożny dla Notecianki
41 - Leszek Wisz w sytuacji sam na sam z bramkarzem, sędzia jednak odgwizduje spalonego
42 - rzut wolny dla Pomorzanina
45 - rzut rożny dla gości
45 - sędzia dolicza minimum minutę
45+1 - przerwa, 1:1
46 - rzut rożny dla Notecianki
47 - rzut karny dla Pomorzanina
GOOOL 49 - Krzysztof Bogdziński z rzutu karnego 1:2. Jedenastka nr 9 wykorzystana w tym sezonie przez Bogdzińskiego! Bramka nr 10 w tym sezonie
54 - rzut wolny dla Pomorzanina
56 - rzut rożny dla Pomorzanina
61 - druga zmiana w drużynie gości, boisko opuszcza Krzysztof Szal, na boisku pojawił się Bartłomiej Świątek
68 - trzecia zmiana w drużynie Pomorzanina, boisko opuszcza Mateusz Kordyla, w jego miejsce pojawił się Kacper Wachowski
70 - rzut rożny dla Pomorzanina
72 - Tursunov napominany żółtą kartką
73 - żółta kartka dla Leszka Wisza
76 - rzut rożny dla Notecianki
78 - pierwsza zmiana w drużynie Notecianki, boisko opuścił Michał Szot, w jego miejsce pojawił się Łukasz Gryglewicz
80 - żółta kartka dla Patryka Zielińskiego
81 - druga zmiana w Noteciance, boisko opuszcza Dominik Smaruj, na boisku pojawił się Hubert Wójcik
83 - Leszek Wisz oddaje strzał na bramkę, Hatłas wybija na rzut rożny
89 - rzut rożny dla Notecianki
89 - trzecia zmiana w Noteciance, boisko opuszcza Mateusz Kowalski, w jego miejsce pojawił się Bartosz Moritz
90 - sędzia dolicza minimum 4 minuty
90+1 - rzut rożny dla Notecianki
90+3 - rzut rożny dla Notecianki
90+4 - koniec meczu, 1:2

Wda Świecie - Tłuchowia Tłuchowo 0:2 (0:2)
Informują: Michał Partyka, Kazimierz Grzywiński
WDA: Drażdżewski - Słaby, Góra, Małachowski, Kubiak, Chruścicki, Januszewski, Bollin, Adamczyk, Majka, Węgrzyn
TŁUCHOWIA: Krupa - Tomaszewski, Bieńkowski, Cichowlas, Staniszewski, Silva, Klepczyński, Ferreira, Koziatek, Marciniak, Nowicki
12:00 - Dariusz Ignatowski (Gebler, Weiner)
Wda dziś poważnie osłabiona, za kartki pauzują: Widz, Wenerski, Ratkowski, Safian. Ponadto kontuzjowani są Żyliński, Kołakowski i Materna, a Frankiewicz z powodów zawodowych także jest nieobecny.
1 - od środka Wda
6 - piłka w siatce gości, ale wcześniej odgwizdany faul Słabego w walce o górną piłkę
90+3 - koniec, 0:2

Lech Rypin - Chemik Moderator Bydgoszcz 1:4 (0:2)
Informuje Krzysztof Bartnicki
LECH: Ambrochowicz - Zieliński, Żelazny, Szmelcer, Baranowski, Sternicki, Rozpierski, Trędewicz, Narewski, Dormowicz, Listkowski.
CHEMIK: Vavshko - Włosiński, Adamenko, Kochmański, Goździkowski, Klimkiewicz, Rysiewski, Maziarz, Siekirka, Strzyżewski, Perliński
12:00 - Bartłomiej Wiśniewski (Kaczorowski, Augustyniak)
55 - strzał Brzóski obok bramki gości
GOOOL 65 - Patryk Perliński 0:3, głową po rożnym, czwarty hat-trick napastnika Chemika w tym sezonie! bramka nr 24 w tym sezonie
90+4 - koniec, 1:4

Cuiavia Inowrocław - Lider Włocławek 3:2 (2:1)
Informują KAMIL WALCZAK, Ryszard Krzeszewski
CUIAVIA: Pawelski - Kowalski, Wiśniewski, Estigarribia, Nowakowski, Kryszak, Kozłowski, Brzóstowski, Kulak, Kurtysiak, Janicki
LIDER: Olaniuk - Wiliński, Figura, Orliński, Mieszkalski, Miśkowiec, Czerwiński, Wojciechowski, Dumicz, Drzażdżyński, Byczkowski
12:00 - Maciej Kosicki (Kanclerz, Filar - WZPN)
10 - 0:0
GOOOL 15 - Igor Drzażdżyński 0:1. Asysta Alan Czerwiński
30 - 0:1
GOOOL 33 - Mateusz Brzóstowski 1:1
36 - Lider w dziesiątkę. Czerwona kartka, druga żółta kartka dla Filip Byczkowskiego
90+3 - koniec, 3:2

Mecz Elana Toruń - Włocłavia Włocławek cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców obu drużyn.

Aby zobaczyć zdjęcia kibiców oraz fotki ze spotkania przesuń gestem lub strzałką w prawo>>>

Zdjęcia z meczu 4. ligi FAF Elana Toruń - Włocłavia Włocławe...

FAF Elana Toruń - Włocłavia Włocławek 4:0 (2:0)

Zapis relacji na żywo meczu 28. kolejki 4. ligi kujawsko-pomorskiej
23:00

Trwa głosowanie...

Czy będą jeszcze emocje w 4 lidze?

90' + 5'

Koniec. Zdecydowane i pewne zwycięstwo Elany, która zanotowała 10 mecz z rzędu bez straty gola! Już tylko kataklizm może odebrać awans do 3. ligi. Elana ma 6 punktów przewagi nad Chemikiem i 7 nad Włocłavią.

Bramki: Maciej Rożnowski (2), Aleksander Kowalski (44), Kacper Kowalski (55), Kamil Piskorski (59)

90' + 4'

Kamil Woroniecki, napomnienie dla piłkarza Elany

83'

Kamil Wroniecki za Kacpra Kowalskiego, zmiana w Elanie

80'

Czyżewski za Pohlida, zmiana we Włocłavii

77'

Marcin Kościelecki za Mateusza Górę, zmiana w Elanie

75'

Lenkiewicz, Wróblewski, Malinowski na boisku, zeszli: Rożnowski, Jaskólski, Andrzejewski zmiany w Elanie

70'

4:0

65'

Zaborowski za Kalittę. Zmiana we Włocłavii

59'

Kamil Piskorski 4:0. Głową po zagraniu z wolnego Pawła Karbowińskiego. Elana gromi Włocłavię.
Gra była przerwana przez dwie minuty, ponieważ udzielana była pomoc medyczna bramkarzowi Włocłavii po stracie trzeciego gola. Po chwili Elana podwyższyła prowadzenie i zapewne jest już po meczu

55'

Kacper Kowalski 3:0. Po zagraniu Mateusza Góry, który zalicza drugą asystę w tym spotkaniu

52'

okazja Elany, ale zabrakło dokładności w polu karnym

49'

Maksym Demianchuk, za symulowanie w polu karnym, po zagraniu z rzutu rożnego

48'

akcja indywidualna Zaręby, zablokowany w polu karnym i rzut rożny

46'

Paweł Behlke na boisku, zmiana we Włocłavii. Zszedł Stanisław Łojewski

45'

przerwa, 2:0, zasłużone prowadzenie Elany. Powinno być nawet wyższe, ale m. in. torunianie nie wykorzystali rzutu karnego. Włocłavia praktycznie nie zagroziła bramce torunian. Elana bramki nie straciła już od 855 minut.

44'

Aleksander Kowalski z rzutu wolnego z ponad 20 metrów. Elana prowadzi już 2:0

41'

Paweł Karbowiński z rzutu wolnego, tuż przy słupku Włocłavii

37'

Rożnowski w dogodnej okazji, uderza z pola karnego znów broni Piotrowski

31'

Jay Jakólski po składnej akcji, uderza z pola karnego, broni na rzut rożny Piotrowski

30'

dwa kwadranse za nami. Elana prowadzi 1:0

27'

Jakólski w polu karnym, uderza, ale na posterunku Piotrowski, bramkarz Włocłavii

24'

Oliwier Zaręba, pierwsze napomnienie w tym spotkaniu dla piłkarza Włocłavii

22'

Bartosz Piotrowski broni strzał z rzutu karnego Aleksandra Kowalskiego, nadal Elana prowadzi 1:0. Był to 10 rzut karny wykonywany przez Elaną. Drugi, który nie został wykorzystany. A. Kowalski strzelał po raz szósty, pomylił się po raz pierwszy.

21'

rzut karny dla Elany, Jaskólski faulowany przez Demianchuka

18'

Góra wzdłuż bramki, Jaskólski piętką, ale za lekko żeby zaskoczyć bramkarza Włocłavii

17'

Indywidualna akcja Kaliitty, ale zbyt głębokie dośrodkowanie

15'

Dośrodkowanie Kapeli, Pawłowski łapie bez większych problemów

13'

• Krzysztof Bogdziński (Pomorzanin Serock) - 9 strzelonych
  • Łukasz Chruścicki (Wda Świecie) - 7 (2)
  • Kamil Kuropatwiński (Włocłavia Włocławek) - 7 (1)
  • Wiktor Mrówczyński (Pogoń Mogilno) - 6 (3 przestrzelone)
  • Bartosz Czerwiński (Start Pruszcz) - 6 (1)

Spadki z 4. ligi kujawsko-pomorskiej

• Sportis wycofał się z rozgrywek 4. ligi, nowy sezon może zacząć w A-klasie
  • Spadną jeszcze trzy zespoły z 4. ligi (15-17) jeżeli nie utrzyma się w 3. lidze Unia Solec Kujawski
  • Minimalnie z 4. ligi spaść mogą (brak degradacji "naszej" ekipy z 3 ligi) dwie drużyny (16-17).
  • z 3 ligi wycofała się Unia Janikowo

Terminarz 29 kolejki 4. ligi kujawsko-pomorskiej

Sobota 20 maja 2023
Chełminianka Chełmno - Kujawianka Izbica Kujawska (11)
Lider Włocławek - Wda Świecie (11)
Tłuchowia Tłuchowo - Noteć Łabiszyn (11)
Sparta Brodnica - Elana Toruń (15)
Notecianka Pakość - Włocłavia Włocławek (16)
Pomorzanin Serock - Start Pruszcz (16)
Niedziela 21 maja 2023
Cuiavia Inowrocław - Pogoń Mogilno (12)
Chemik Bydgoszcz - Pomorzanin Toruń (12)

Tak było jesienią. Wyniki meczów 11. kolejki 4. ligi (15-16 października 2022)

Tłuchowia Tłuchowo - Wda Świecie 1:2 (1:1)
Bramki: Jakub Brandt (41) - Norbert Frankiewicz (45+1), Łukasz Chruścicki (57)

Sportis SFC Łochowo - Start Pruszcz 3:1 (0:1)
Bramki: Mikołaj Szmelc (51), Maciej Sieradzki (61), Michał Kalitta (90) - Jakub Mizdalski (34)

Chemik Moderator Bydgoszcz - Lech Rypin 0:0

Włocłavia Włocławek - FAF Elana Toruń 1:1 (0:0)
Bramki: Robert Hirsz (55, karny) - Jay Jaskólski (66)

Chełminianka Chełmno - Pomorzanin Toruń 1:2 (0:2)
Bramki: Kamil Linkowski (55) - Jakub Bollin (8), Kacper Kamiński (43)

Sparta Brodnica - Noteć Łabiszyn 2:0 (2:0)
Bramki: Paweł Lewandowski (16), Krystian Janczak (26)

Pol-Osteg Pomorzanin Serock - Notecianka Pakość 3:0 (2:0)
Bramki: Krzysztof Bogdziński (20, karny), Bartłomiej Świątek (24), Radosław Mik (70)

Pogoń Mogilno - Kujawianka Izbica Kujawska 0:0

Lider Włocławek - Cuiavia Inowrocław 0:7 (0:3)
Bramki: Dawid Janicki 2 (9, 26), Dominik Kulak 2 (21, 53), Mateusz Kurtysiak 3 (68, 76, 86)

4. liga kujawsko-pomorska. 11. kolejka: 15-16 października 2022. ZAPIS RELACJI NA ŻYWO. TABELA. KLASYFIKACJA STRZELCÓW