Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu chrzanowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Oto oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu chrzanowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, które opublikowała PKW. Dowiedz się, jak głosowano w Twoim regionie. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu chrzanowskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KASZUBA Marcin Tadeusz: pozycja 1 : 3,76% (2 317 głosów)
- RYCHLIK Jan: pozycja 2 : 3,76% (2 317 głosów)
- GNIEWEK Zofia Maria: pozycja 3 : 3,76% (2 317 głosów)
- ARKIT-KADŁUCZKA Barbara: pozycja 4 : 3,76% (2 317 głosów)
- OPYD Zbigniew: pozycja 5 : 3,76% (2 317 głosów)
- KAPCIA Iwona Monika: pozycja 6 : 3,76% (2 317 głosów)
- BĄBA Henryk: pozycja 7 : 3,76% (2 317 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- BLANKENSTEIN Piotr: pozycja 1 : 0,37% (230 głosów)
- WANAT Martyna Ewelina: pozycja 2 : 0,37% (230 głosów)
- KŁECZEK Tomasz: pozycja 3 : 0,37% (230 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- GŁOGOWSKI Jarosław Mariusz: pozycja 1 : 1,77% (1 091 głosów)
- SIEMEK Tomasz: pozycja 2 : 1,77% (1 091 głosów)
- BACHOWSKA Katarzyna Maria: pozycja 3 : 1,77% (1 091 głosów)
- SIEWIOREK Stanisław Marian: pozycja 4 : 1,77% (1 091 głosów)
- DOLEGŁO Sylwia Ewa: pozycja 5 : 1,77% (1 091 głosów)
- CUDAK Ewa: pozycja 6 : 1,77% (1 091 głosów)
- WOJCIESZEK Renata Dorota: pozycja 7 : 1,77% (1 091 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KUKLA Leszek Łukasz: pozycja 1 : 2,71% (1 667 głosów)
- KOZIOŁ Leon Jan: pozycja 2 : 2,71% (1 667 głosów)
- KSIĄŻEK Sylwia Maria: pozycja 3 : 2,71% (1 667 głosów)
- WARCHOŁ Piotr Wiesław: pozycja 4 : 2,71% (1 667 głosów)
- WARSZAWSKA Agnieszka Magdalena: pozycja 5 : 2,71% (1 667 głosów)
- CIEPLIK Jolanta Maria: pozycja 6 : 2,71% (1 667 głosów)
- KNAPIK Sławomir Paweł: pozycja 7 : 2,71% (1 667 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MOJA GMINA-NASZ POWIAT:
- SKOWRONEK Marek Piotr: pozycja 1 : 1,73% (1 068 głosów)
- MOSKAL Marcin Mateusz: pozycja 2 : 1,73% (1 068 głosów)
- ZIAJKA Zygmunt: pozycja 3 : 1,73% (1 068 głosów)
- JARCZYK Grażyna: pozycja 4 : 1,73% (1 068 głosów)
- PAWLISZYN Agnieszka: pozycja 5 : 1,73% (1 068 głosów)
- ADAMCZYK Julia Maria: pozycja 6 : 1,73% (1 068 głosów)
- CHRZĄŚCIK Damian Łukasz: pozycja 7 : 1,73% (1 068 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT CHRZANOWSKI:
- KURZAŃSKI Krzysztof Piotr: pozycja 1 : 2,27% (1 400 głosów)
- MARTYKA Katarzyna: pozycja 2 : 2,27% (1 400 głosów)
- PAPROT Bartosz Szymon: pozycja 3 : 2,27% (1 400 głosów)
- CICHOŃ Jarosław Sławomir: pozycja 4 : 2,27% (1 400 głosów)
- KOPEĆ Natalia: pozycja 5 : 2,27% (1 400 głosów)
- GŁOWNIA Katarzyna Agnieszka: pozycja 6 : 2,27% (1 400 głosów)
- KUCIEL Krzysztof: pozycja 7 : 2,27% (1 400 głosów)
KOMITET WYBORCZY TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ ZIEMI CHRZANOWSKIEJ:
- KLATKA Zbigniew: pozycja 1 : 1,88% (1 160 głosów)
- BIENIEK Łukasz: pozycja 2 : 1,88% (1 160 głosów)
- KNAPIK Iwona Beata: pozycja 3 : 1,88% (1 160 głosów)
- KURZAŃSKA Irena Maria: pozycja 4 : 1,88% (1 160 głosów)
- KWAK Agnieszka: pozycja 5 : 1,88% (1 160 głosów)
- OLSZEWSKI Mateusz: pozycja 6 : 1,88% (1 160 głosów)
- SZOSTEK Artur Andrzej: pozycja 7 : 1,88% (1 160 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu chrzanowskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GAWROŃSKI Michał Jerzy: pozycja 1 : 2,72% (4 343 głosów)
- KASPEREK Krzysztof: pozycja 2 : 2,72% (4 343 głosów)
- TROJANOWSKA Grażyna: pozycja 3 : 2,72% (4 343 głosów)
- TRZASKA Janina: pozycja 4 : 2,72% (4 343 głosów)
- ZABRZAŃSKI Alfred Stanisław: pozycja 5 : 2,72% (4 343 głosów)
- SOBIERAJ Ryszard Alfred: pozycja 6 : 2,72% (4 343 głosów)
- GŁOWNIA Joanna: pozycja 7 : 2,72% (4 343 głosów)
- GĘBALA Jacek: pozycja 8 : 2,72% (4 343 głosów)
- CUDAK Agnieszka Beata: pozycja 9 : 2,72% (4 343 głosów)
- GŁOWACZ Jolanta Agnieszka: pozycja 10 : 2,72% (4 343 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- CHANEK Szymon Łukasz: pozycja 1 : 0,25% (407 głosów)
- ZASŁONA-POLAK Katarzyna: pozycja 2 : 0,25% (407 głosów)
- SUWAŁA Dominik: pozycja 3 : 0,25% (407 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PSTRUSIŃSKI Przemysław: pozycja 1 : 1,33% (2 130 głosów)
- MACIASZEK Patrycja Iwona: pozycja 2 : 1,33% (2 130 głosów)
- GŁĄBAŁA Elżbieta Stanisława: pozycja 3 : 1,33% (2 130 głosów)
- BYTOMSKI Kamil Michał: pozycja 4 : 1,33% (2 130 głosów)
- MATUSIK Łukasz: pozycja 5 : 1,33% (2 130 głosów)
- KUCIEL Karolina Małgorzata: pozycja 6 : 1,33% (2 130 głosów)
- ZBROSZCZYK Małgorzata: pozycja 7 : 1,33% (2 130 głosów)
- KNAPIK Agnieszka Bożena: pozycja 8 : 1,33% (2 130 głosów)
- MISIEJUK Sławomir: pozycja 9 : 1,33% (2 130 głosów)
- PYPTIUK Mariusz Adam: pozycja 10 : 1,33% (2 130 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ZUBIK Jolanta Ewa: pozycja 1 : 3,63% (5 807 głosów)
- NOWAK Maciej Leszek: pozycja 2 : 3,63% (5 807 głosów)
- POTOCKI Piotr Tomasz: pozycja 3 : 3,63% (5 807 głosów)
- ZIELIŃSKI Andrzej Kazimierz: pozycja 4 : 3,63% (5 807 głosów)
- KOMOROWSKA Aldona Anna: pozycja 5 : 3,63% (5 807 głosów)
- BOGUSZ Kamil Krzysztof: pozycja 6 : 3,63% (5 807 głosów)
- WENTRYS Lucyna: pozycja 7 : 3,63% (5 807 głosów)
- ŚLEDZIŃSKA Beata Paulina: pozycja 8 : 3,63% (5 807 głosów)
- ŻMUDA Izabela Marta: pozycja 9 : 3,63% (5 807 głosów)
- TALOWSKI Wojciech: pozycja 10 : 3,63% (5 807 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MOJA GMINA-NASZ POWIAT:
- KOWALSKI Leszek Andrzej: pozycja 1 : 0,65% (1 041 głosów)
- GRELA Dominika Oliwia: pozycja 2 : 0,65% (1 041 głosów)
- KUCHTA Marek Krzysztof: pozycja 3 : 0,65% (1 041 głosów)
- KŁECZEK Grzegorz Andrzej: pozycja 4 : 0,65% (1 041 głosów)
- HELLER Lucyna Agata: pozycja 5 : 0,65% (1 041 głosów)
- OSIKOWICZ Alicja Elżbieta: pozycja 6 : 0,65% (1 041 głosów)
- DWOJAK Katarzyna Maria: pozycja 7 : 0,65% (1 041 głosów)
- ŚMIAŁEK Sławomir Kazimierz: pozycja 8 : 0,65% (1 041 głosów)
- POTEMPA Michał Ireneusz: pozycja 9 : 0,65% (1 041 głosów)
- SAŁUGA Andrzej: pozycja 10 : 0,65% (1 041 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT CHRZANOWSKI:
- URYGA Andrzej Krzysztof: pozycja 1 : 1,1% (1 763 głosów)
- KOSOWSKI Ryszard: pozycja 2 : 1,1% (1 763 głosów)
- HAPEK Dominika Renata: pozycja 3 : 1,1% (1 763 głosów)
- GUGUŁA Zbigniew: pozycja 4 : 1,1% (1 763 głosów)
- BATKO Aleksandra: pozycja 5 : 1,1% (1 763 głosów)
- GODYŃ Dominik Maciej: pozycja 6 : 1,1% (1 763 głosów)
- JARCZYK Małgorzata Maria: pozycja 7 : 1,1% (1 763 głosów)
- BABIJCZUK Dariusz Jerzy: pozycja 8 : 1,1% (1 763 głosów)
- BARTOSIK Łukasz: pozycja 9 : 1,1% (1 763 głosów)
- BROŻEK Dominika Maria: pozycja 10 : 1,1% (1 763 głosów)
KOMITET WYBORCZY TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ ZIEMI CHRZANOWSKIEJ:
- MIKRUT Stanisław Eugeniusz: pozycja 1 : 0,49% (783 głosów)
- GAWRONEK Antoni Władysław: pozycja 2 : 0,49% (783 głosów)
- KUPIDURA Karolina Małgorzata: pozycja 3 : 0,49% (783 głosów)
- KILIAŃSKA Jolanta Bogumiła: pozycja 4 : 0,49% (783 głosów)
- ŁADOCHA Wiesław Kazimierz: pozycja 5 : 0,49% (783 głosów)
- ADAMCZYK Stefan Tomasz: pozycja 6 : 0,49% (783 głosów)
- KŁOSOWSKA-NABAGŁO Małgorzata: pozycja 7 : 0,49% (783 głosów)
- GAWROŃSKA Elżbieta: pozycja 8 : 0,49% (783 głosów)
- PALKA Lech: pozycja 9 : 0,49% (783 głosów)
- TUROTSZY Rafał Piotr: pozycja 10 : 0,49% (783 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu chrzanowskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KOZIK Krzysztof Janusz: pozycja 1 : 6,41% (3 375 głosów)
- TYRAŃSKI Piotr Paweł: pozycja 2 : 6,41% (3 375 głosów)
- MATYJA Renata Magdalena: pozycja 3 : 6,41% (3 375 głosów)
- SZUMNIAK-ZDONEK Jadwiga Teresa: pozycja 4 : 6,41% (3 375 głosów)
- ATŁAS Marzena Ewa: pozycja 5 : 6,41% (3 375 głosów)
- SATERNUS Robert: pozycja 6 : 6,41% (3 375 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- ZASTAWNY Marcel Rafał: pozycja 1 : 0,68% (356 głosów)
- GRĘŹLIKOWSKA Malwina: pozycja 2 : 0,68% (356 głosów)
- CHRZĄSZCZ Adrian Arkadiusz: pozycja 3 : 0,68% (356 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KOSOWSKI Jacek Wojciech: pozycja 1 : 1,12% (591 głosów)
- BUĆKO Magdalena Małgorzata: pozycja 2 : 1,12% (591 głosów)
- ZIELIŃSKI Zbigniew: pozycja 3 : 1,12% (591 głosów)
- MATUSIAK Marcelina Anna: pozycja 4 : 1,12% (591 głosów)
- ZUJEWSKA Angelika: pozycja 5 : 1,12% (591 głosów)
- PTASIŃSKI Konrad Łukasz: pozycja 6 : 1,12% (591 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GĘBALA Bartłomiej Łukasz: pozycja 1 : 8,52% (4 484 głosów)
- REMBIECHA Piotr: pozycja 2 : 8,52% (4 484 głosów)
- BAŃKOWSKA Alina Elżbieta: pozycja 3 : 8,52% (4 484 głosów)
- SIUDA Maria: pozycja 4 : 8,52% (4 484 głosów)
- ADAMSKI Zbigniew Józef: pozycja 5 : 8,52% (4 484 głosów)
- ZIAJKA Urszula Agnieszka: pozycja 6 : 8,52% (4 484 głosów)
KOMITET WYBORCZY TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ ZIEMI CHRZANOWSKIEJ:
- HEBDA Anna Maria: pozycja 1 : 0,32% (171 głosów)
- PRZEBINDA Zbigniew Józef: pozycja 2 : 0,32% (171 głosów)
- ROJCZYK Małgorzata Barbara: pozycja 3 : 0,32% (171 głosów)
- ULANOWSKI Łukasz Bogdan: pozycja 4 : 0,32% (171 głosów)
- FORYŚ Ewa Katarzyna: pozycja 5 : 0,32% (171 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu chrzanowskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SZCZĘŚNIAK Janusz Andrzej: pozycja 1 : 3,1% (3 149 głosów)
- ŁABUZEK Bogdan Zygmunt: pozycja 2 : 3,1% (3 149 głosów)
- ŚLIZOWSKA Małgorzata Antonina: pozycja 3 : 3,1% (3 149 głosów)
- BORYCZKO Grzegorz Stanisław: pozycja 4 : 3,1% (3 149 głosów)
- PĘKALA Jolanta Małgorzata: pozycja 5 : 3,1% (3 149 głosów)
- KAJA Jakub Jan: pozycja 6 : 3,1% (3 149 głosów)
- JURCZYK Paulina: pozycja 7 : 3,1% (3 149 głosów)
- DUDA Tomasz Marcin: pozycja 8 : 3,1% (3 149 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- ŁUKAJCZYK Dawid: pozycja 1 : 0,41% (418 głosów)
- JARCO Aleksandra Maria: pozycja 2 : 0,41% (418 głosów)
- KUMANEK Grzegorz Jan: pozycja 3 : 0,41% (418 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BAŁC Krzysztof Piotr: pozycja 1 : 1,04% (1 060 głosów)
- ZAKRZEWSKA Violetta Anna: pozycja 2 : 1,04% (1 060 głosów)
- BARAN Zbigniew Marian: pozycja 3 : 1,04% (1 060 głosów)
- ŁUSZCZANIEC Aneta Stanisława: pozycja 4 : 1,04% (1 060 głosów)
- RZEPA Artur: pozycja 5 : 1,04% (1 060 głosów)
- DWORAK Marta Ewa: pozycja 6 : 1,04% (1 060 głosów)
- KUCEK Joanna Agnieszka: pozycja 7 : 1,04% (1 060 głosów)
- HUDZIK Michał Józef: pozycja 8 : 1,04% (1 060 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- JĘDRYSIK Ewa Anna: pozycja 1 : 4,37% (4 438 głosów)
- KORCZYŃSKI Włodzimierz: pozycja 2 : 4,37% (4 438 głosów)
- BRZÓZKA Mariusz: pozycja 3 : 4,37% (4 438 głosów)
- SZYBALSKI Tadeusz Andrzej: pozycja 4 : 4,37% (4 438 głosów)
- REJDYCH Paweł: pozycja 5 : 4,37% (4 438 głosów)
- DUDA Anna Paulina: pozycja 6 : 4,37% (4 438 głosów)
- WITOLD Bożena Edwarda: pozycja 7 : 4,37% (4 438 głosów)
- KOZUB Maciej: pozycja 8 : 4,37% (4 438 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MOJA GMINA-NASZ POWIAT:
- JURA Andrzej: pozycja 1 : 1,52% (1 543 głosów)
- SUSKA Wioletta Maria: pozycja 2 : 1,52% (1 543 głosów)
- MOCZULSKA Karina Wacława: pozycja 3 : 1,52% (1 543 głosów)
- KOCHAŃSKI Jakub Andrzej: pozycja 4 : 1,52% (1 543 głosów)
- KOKOSZKA Konrad Krystian: pozycja 5 : 1,52% (1 543 głosów)
- MAZUR Jerzy Piotr: pozycja 6 : 1,52% (1 543 głosów)
- KLIMKIEWICZ Przemysław Piotr: pozycja 7 : 1,52% (1 543 głosów)
- HARAŃCZYK Krystyna: pozycja 8 : 1,52% (1 543 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT CHRZANOWSKI:
- OKOCZUK Anatol: pozycja 1 : 1,08% (1 093 głosów)
- AUGUSTYNEK Dorota Katarzyna: pozycja 2 : 1,08% (1 093 głosów)
- JAŚKO Łukasz Marcin: pozycja 3 : 1,08% (1 093 głosów)
- GAUDYN-BORYCZKO Anna: pozycja 4 : 1,08% (1 093 głosów)
- KUCIEL Janusz Jacek: pozycja 5 : 1,08% (1 093 głosów)
- PABIS Aneta Helena: pozycja 6 : 1,08% (1 093 głosów)
- SZKLARCZYK Michał Zenon: pozycja 7 : 1,08% (1 093 głosów)
- SUROWIEC Edyta Bernadetta: pozycja 8 : 1,08% (1 093 głosów)
KOMITET WYBORCZY TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ ZIEMI CHRZANOWSKIEJ:
- REJDYCH Przemysław Gustaw: pozycja 1 : 1,24% (1 260 głosów)
- JAŚKO Anna Justyna: pozycja 2 : 1,24% (1 260 głosów)
- KUŚNIERZ Halina Janina: pozycja 3 : 1,24% (1 260 głosów)
- URBAŃSKA Paulina Anna: pozycja 4 : 1,24% (1 260 głosów)
- WRZEŚNIEWSKA Małgorzata: pozycja 5 : 1,24% (1 260 głosów)
- DZIADOWIEC Waldemar Grzegorz: pozycja 6 : 1,24% (1 260 głosów)
- KOCOT Fabian Paweł: pozycja 7 : 1,24% (1 260 głosów)
- SZKOLAK Władysław: pozycja 8 : 1,24% (1 260 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wyłania się radnych powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że zbiera się wyniki uzyskane przez komitety i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, uzyskujący pierwszy najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów biorą udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Zasady głosowania w wyborach europejskich 9 czerwca
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?