12. kolejka II ligi siatkówki MUKS Volley Płock - WTS KDBS Włocławek 0:3

GM
WA
Trzecią wyjazdową wygraną w tym sezonie zanotował zespół Włocławskiego Towarzystwa Siatkarskiego KDBS. W 12. kolejce II ligi podopieczne trenera Marka Zacharka pokonały w Płocku miejscowy MUKS Volley.

Pierwszy set był bardzo zacięty. Po wojnie nerwów włocławianki wygrały 29:27. W drugim rozdaniu Volley Płock odskoczył na kilka punktów, ale naszym zawodniczkom udało się dogonić i wygrać 25:22. Trzeci set był już
pod kontrolą drużyny z Włocławka. Spokojna wygrana 25:19 i cały mecz 3:0 w setach. Była to trzecia wygrana włocławianek na wyjeździe w tym sezonie.

Siatkarki WTS-u zasłużenie wygrały 3:0. W meczu były drużyną wyraźnie lepszą fizycznie. Mimo to, borykający się z problemami kadrowymi Volley zagrał dobre spotkanie. Dobra gra w obronie, nasze rywalki wyciągnęły
dużo piłek.

W naszej drużynie z przymusu na środku zagrała Kasia Półchłopek. Trener Zacharek nie mógł skorzystać z kontuzjowanej Małgorzaty Depki. W ataku zagrała natomiast Roksana Irzemska i obie wypadły bardzo dobrze na tych pozycjach. Ola Wyczałkowska tradycyjnie rozegrała świetne zawody i rywalki miały ogromne kłopoty z jej serwisami. Bardzo dobra runda w wykonaniu Wyczałkowskiej. Cała drużyna zagrała na wysokim poziomie.
Przede wszystkim dobrze funkcjonował blok.

Volley Płock - WTS KDBS Włocławek 0:3 (-27, -22, -19)
WTS KDBS: Roksana Irzemska, Sylwia Wieczorek, Aleksandra Gogol, Alicja Walczak, Aleksandra Wyczałkowska, Angelika Górska, Katarzyna Kiestrzyńska, Katarzyna Pyzdrowska, Barbara Browarczyk, Weronika Majewska, Kamila Płaczek, Katarzyna Półchłopek. Trener: Marek Zacharek.

Pozostałe wyniki
Bluesoft Mazovia Warszawa - Sparta Warszawa 3:0 (18, 18, 23);
UKS Ósemka Siedlce - AZS AWF Warszawa 1:3 (-16, 19, -15, -18);
APS Rumia - BAS Białystok 0:3 (-13, -22, -24)

9. MUKS Volley Płock 11 3 8-31

W sobotę WTS KDBS zagra w Hali Mistrzów z UKS Ósemka Siedlce. Początek meczu o godzinie 19.

11. kolejka II ligi siatkówki WTS KDBS Włocławek - APS Rumia 3:1, zdjęcia, wideo