16. kolejka II ligi siatkówki Sparta Warszawa - WTS KDBS Włocławek 3:1

WTS KDBS Włocławek coraz dalej od fazy play off

Ósmą porażkę w sezonie zanotował zespół Włocławskiego Towarzystwa Siatkówki KDBS.

Włocławianki w Warszawie uległy Sparcie. Wygrały znów tylko seta. Drużyna gospodarzy walczyła o utrzymanie w II lidze, ad dzięki wygranej nad czwartą ekipą rozgrywek ma szansę awansować do fazy play off.

WTS KDBS bardzo źle rozpoczęło ważny mecz w stolicy Polski. Przypomnijmy, iż wygrana za trzy punkty dałaby pewne czwarte miejsce w tabeli. Sparta szybko objęła prowadzenie (8:1, 9:2, 12:5). Włocławianki przegrywały już 5:15 i było jasne, że set inauguracyjny przypadnie warszawiankom. Wprawdzie kiedy na zagrywkę weszła Aleksandra Wyczałkowska WTS KDBS odrobiło stratę (11:15), a kolejne minuty i punkty należały do rywalek. Sparta wygrała do 14 i udanie otworzyła spotkanie.

Dobrze włocławianki rozpoczęły drugą partię. Znów efekt przyniosła zagrywka Wyczałkowskiej i udane ataki Katarzyny Półchłopek. Wygrywały 3:0 i 5:2. Sparta wyrównała (6:6). W drugiej części seta WTS KDBS znów odskoczyło (15:11). Mimo nerwowej końcówki udało się wyrównać stan meczu.

W trzecie partii wydawało się, że włocławianki złapały swój rytm gry. Prowadziły 11:7, ale indywidualne błędy (Połchłopek atak w siatkę, podobnie jak: Górskiej i Browarczyk) zadecydowały, że Sparta odrobiła stratę. Zrobiło się na nerwowo na parkiecie. Żółtą kartką upomniany został trener włocławianek Marek Zacharek. Po drugiej przerwie technicznej był jeszcze remis 16:16, ale znów autowe akcje Wieczorek i Półchłopek pozwoliły na zwycięstwo Sparty.

W czwartej odsłonie gra także była punkt za punkt. Kiedy WTS KDBS zdobył trzypunktową zaliczkę (19:16) wydawało się, że dojdzie do tie breaka.

Niestety włocławianki nie potrafiły zatrzymać skutecznej Dominiki Kęsik i przegrały już ósmą mecz w sezonie .

WTS KDBS zajmuje nadal czwarte miejsce w tabeli, ale nawet jak wygra ostatni mecz w sezonie nie będzie pewne tej lokaty. Na dodatek w obecnej słabej formie zespołu zwycięstwo wydaje się mało prawdopodobne. Włocławianki w 17. kolejki zagrają znów w Warszawie z AZS AWF.

Ważny dla układu tabeli będzie mecz w czwartek, w którym BAS zmierzy się ze Spartą. W praktyce WTS KDBS musi już tylko czekać na korzystne wyniki rywali, aby mieć jeszcze szansę na play off.

Dodajmy, iż w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego, kiedy WTS KDBS będzie pauzować, AZS zagra z BAS, a APS Rumia ze Spartą.

Sparta Warszawa - WTS KDBS Włocławek 3:1 (14, -22, 19, 22);
WTS KDBS: Sylwia Wieczorek, Aleksandra Gogol, Alicja Walczak, Aleksandra Wyczałkowska, Aneglika Górska, Barbara Browarczyk, Kamila Płaczek, Katarzyna Półchłopek, Emila Oktaba, Katarzyna Pyzdrowska.

Pozostałe wyniki
Orzeł Elbląg - BAS Białystok 3:1 (21, 17, -23, 22); Bluesoft Mazovia Warszawa - APS Rumia 3:2 (-19, -23, 16, 20, 12); UKS Ósemka Siedlce - Volley Płock 3:0 (21, 23, 13).
Pauzował: AZS AWF.

1. AZS AWF Warszawa 14 36 37-11
2. Mazovia Warszawa 14 31 36-17
3. Orzeł Elbląg 14 30 33-17
4. WTS Włocławek 15 24 29-29
5. BAS Białystok 14 21 28-27
6. Sparta Warszawa 14 21 24-26
7. APS Rumia 14 13 20-34