Anwil Włocławek - Polpharma Starogard Gdański 122:115 w 13. kolejce EBL [zdjęcia]

W pierwszym meczu nowego 2019 roku w 13. kolejki EBL drużyna Polpharmy Starogard Gdański przysporzył Rottweilerom wiele kłopotów, a kibicom wiele emocji. Po 2. dogrywkach górą byli włocławianie, którzy pokonali przyjezdnych różnicą 7 punktów.

Podopieczni Artura Gronka w sumie rzucili gospodarzom aż 20 trójek. W tym elemencie gry prym wiedli, były koszykarz Anwilu Kacper Młynarski – 3 i Tre Bussey – 4. Obaj koszykarze po przerwie dorzucili kolejne trójki, w sumie zanotowali ich 13 trójek, przy 10. gospodarzy. W sumie po pierwszej połowie gospodarze schodzili do szatni z 4 punktową przewagą 56:52. W Anwilu najwięcej punktów zdobył Vadimir Mihailović – 13 oraz Jarosław Zyskowski – 8. W ekipie Polpharmy Tre Bussey, który rzucił 16 punktów.

Po wznowieniu gry w 3 kwarcie goście zaskoczyli włocławian szybkim objęciem prowadzenia 10:0. Anwil swoje pierwsze punkt zdobył dopiero po 5 minutach. Ostatecznie podopieczni Igora Milicicia przegrali trzecią kwartę 10 punktami 19:29. W ostatniej odsłonie Anwil był na parkiecie bardziej skoncentrowany, czego efektem była szybka seria (7:0). Ostatecznie w Hali Mistrzów mieliśmy dogrywkę.

Pierwsza dogrywka i 5 minut nadziei na zwycięstwo, ale nic z tego, horror w Hali Mistrzów trwał w najlepszym. Włocławianie prowadzili już 7 punktami (110:103), aby w samej końcówce pozwolić wydrzeć sobie zwycięstwo. Ostatecznie pierwsza dogrywka zakończyła się remisem 11:11. W drugiej dogrywce było już zdecydowanie lepiej, po objęciu prowadzenia podopieczni Igora Milicicia dowieźli do końca wypracowaną przewagę i ostatecznie pokonali przyjezdnych 7 punktami 12:5, a cały mecz wygrali 122:115. Kluczem do końcowego zwycięstwa w włocławskiej ekipie były zbiórki w ataku i obronie, w sumie było ich aż 53 oraz rzuty wolne, których efektem była 88,1% skuteczność. Nawet zaskoczył swoją skuteczności kibiców Josip Sobin, który na 8 rzutów trafił aż 6.

Anwil Włocławek - Polpharma Starogard Gdański 122:115 (27:29, 29:21, 19:29, 24:18, 11:11, 12:5)
Anwil Włocławek: V. Mihailović 21 (3), Ch. Simon 19 (2), J. Sobin 16, M. Michalak 13, M. Kostrzewski 12, J. Zyskowski 12, W. Lichodiej 10 (1), A. Broussard 8, Sz. Szewczyk 11 (1), N. Marković 0.

Polpharma S.G.: T. Bussey 33 (7), K. Młynarski 23 (6), J. Bibbins 20 (2), D. Gołębiowski 18 (2), F. Struski 7 (1), A. Kemp 6, A. Brenk 3 (1), P. Dzierżak 3 (1), B. Prahl 2.

W najbliższą sobotę 5 stycznia 2019 roku o godz. 12:40 (bezpośrednia transmisja w Polsat Sport) Anwil podejmie w Hali Mistrzów TBV Start Lublin.
A już we wtorek 8 stycznia o godz. 18:30 w Lidze Mistrzów Anwil zmierzy się z włoskim Sidigas Avellino.