Czarni Słupsk - WTS KDBS Włocławek 1:3 w 1. kolejce II ligi kobiet

Grzegorz Oleradzki
Siatkarki  WTS KDBS sezon rozpoczęły od wyjazdowego zwycięstwa w Słupsku
Siatkarki WTS KDBS sezon rozpoczęły od wyjazdowego zwycięstwa w Słupsku Fot. wojciech alabrudziński
Wyjazdowym zwycięstwem w Słupsku rozpoczęły sezon siatkarki drugoligowego WTS KDBS Włocławek. Druga porażka Dragona Dobre.

Rywalki przed laty należały do ścisłej czołówki krajowej (w końcówce ubiegłego wieku 5 tytułów mistrzyń kraju)

Czarni Słupsk - WTS KDBS Włocławek 1:3 (23:25, 25:21, 13:25, 19:25)

WTS KDBS Bank: Monika Mikołajczyk, Izabela Wasiak, Anna Wodrowska, Aleksandra Wyczałkowska, Alicja Walczak, Cecylia Pietruszka, Oliwia Szuman, Daria Pik, Zuzanna Abdulzade, Natalia Bielińska, Aneta Pietrzyńska, Patrycja Forma.

Pierwsze dwa sety inauguracyjnego spotkania potwierdzały obawy szkoleniowca włocławian. Młody zespół gospodyń, wsparty kilkoma bardziej doświadczonymi siatkarkami podjął walkę. Pierwszą partię gospodynie przegrały w końcówce, w drugiej dość szybko osiągnęły kilkupunktową przewagę, której nie oddały już do końca seta. Od początku trzeciej partii włocławianki wyraźnie przyspieszyły grę, narzuciły rywalkom swoje warunki, co przyniosły szybką wygraną. Zbliżony był przebieg ostatniej partii, która od początku przebiegała pod dyktando włocławianek.

- Pomimo początkowych problemów nasza wygrana ani przez chwilę nie była zagrożona - powiedział Marek Zacharek, trener WTS KDBS. - Na własnym parkiecie młode siatkarki ze Słupska sprawią z pewnością niejedną niespodziankę.

Kolejne spotkanie włocławianki zagrają na parkiecie rywalek. Tym razem w sobotę w Policach ich formę sprawdzi zespół miejscowej SMS.

Pozostałe wyniki:
UKPS Kościan - SMS Police 3:1 (22, - 24, 27, 24); Truso Elbląg - PTPS Piła 3:1 (19, 21, -25, 21); SKF Politechnika Poznan - APS Rumia 3:0 (15, 19, 12); Spójnia Stargard - UKS ZMS Poznań 3:0 (12, 10, 24).

1. KS Spójnia Stargard 1 3 3-0
2. SKF Politechnika Poznań 1 3 3-0
3. WTS KDBS Włocławek 1 3 3-1
4. MKS Truso Elbląg 1 3 3-1
5. UKŻPS Kościan 1 3 3-1
6. SMS Police 1 0 1-3
7. Enea PTPS Piła 1 0 1-3
8. Czarni Słupsk 1 0 1-3