Dwie porażki Anwilu Włocławek w sparingach z Polskim Cukrem Toruń

redakcja
Dwa spotkania kontrolne rozegrał zespół Anwilu Włocławek. Rywalem był Polski Cukier Toruń.

O wygranych Polskiego Cukru zdecydowała dłuższa ławka i więcej sił w ostatniej kwarcie.
Do czasu kiedy włocławianom starczało sił prowadzili z rywalem wyrównaną walkę. W 1. meczu, który odbył się w Hali Mistrzów do przerwy wygrywali 45:39, a w drugim rozegranym w Toruniu 40:34.

Włocławianie grali osłabieni brakiem podstawowych koszykarzy: Chamberlaina Oguchi, Roberta Skibniewskiego, Davida Jelinka i Zane Knowlesa. Do zespoły dołączył już Rosjanin Fiodor Dmitriew i w dwóch spotkaniach po 8 punktów.
Najskuteczniejszym zawodnikiem tego dwumeczu był Bartosz Diduszko, który zdobył 30 punktów. Drugim strzelcem Kamil Łączyński (27)

W najbliższy weekend Anwil czeka udział w turnieju w Bydgoszczy (12 i 13 września)