Fabian Barański z WTW Włocławek tuż za podium Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020

OPRAC.: Online
Fabian Barański z WTW Włocławek zajął 4. miejsce w IO w Tokio 2020
Fabian Barański z WTW Włocławek zajął 4. miejsce w IO w Tokio 2020 TVP
Fabian Barański z WTW Włocławek był bardzo bliski wywalczenia medalu Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

W nocy polskiego czasu (28 lipca 2021 roku, początek o godzinie 3.30) rozegrany został finałowy bieg czwórek podwójnych mężczyzn na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020.

Czwórka podwójna z włocławianinem w składzie zakończyła wyścig na czwartym miejscu. Przegrała brązowy medal 0,3 sekundy czyli jedno pociągnięcie wioseł!

6. Estonia

Czwarte miejsce na Igrzyskach Olimpijskich to największy sukces Fabiana Barańskiego, który 27 maja skończył 22 lata.

Fabian Barański zdobył ponadto 8 medali mistrzostw Polski (po 4 złote i 4 srebrne). Cztery razy reprezentował Polskę podczas mistrzostw świata i zdobył dwa medale, a trzy podczas mistrzostw Europy na których był 5 razy.

Międzynarodowe sukcesy i występy Fabiana Barańskiego z WTW Włocławek

Mistrzostwa Świata Seniorów

• drugie miejsce w czwórce podwójnej, Lizn-Ottensheim, Austria (25.08-1.09.2019)

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata

• trzecie miejsce w dwójce podwójnej, Poznań (25-29.07.2018)

Mistrzostwa Świata Juniorów

• 9. miejsce w jedynce, Troki, Litwa (2-6.08.2017)

Igrzyska Olimpijskie Tokio2020 - relacja na żywo

Śledź na żywo występy polskich sportowców i najważniejsza wydarzenia XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich.
15:2008.08.2021

Dziękujemy!

XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie przechodzą do historii. Z rocznym opóźnieniem najlepsi sportowcy świata, przez ostatnie ponad 2 tygodnie, rywalizowali w Tokio. Niestety, bez udziału kibiców. Jakie to były igrzyska dla Polski? Niezwykle udane. Biało-czerwoni zdobyli aż 14 medali i wracają do kraju z wysoko podniesionymi czołami. Jesteśmy dumni z naszej ekipy i dziękujemy za dostarczenie masy emocji. Dziękujemy również Wam - za śledzenie naszych codziennych relacji na żywo. A już za 3 lata kolejne letnie igrzyska, w Paryżu. Do zobaczenia!

15:1508.08.2021

Ceremonia zamknięcia

Zgasł znicz olimpijski.

15:0908.08.2021

Stało się! Przewodniczący MKOl Thomas Bach ogłosił zamknięcie igrzysk w Tokio!

15:0108.08.2021

Za niesamowite igrzyska w czasie pandemii podziękowała szefowa Komitetu Organizacyjnego, Seiko Hashimoto.

14:5008.08.2021

Na wieży Eiffla zawisła flaga olimpijska. Oglądamy obrazki, gdzie cieszą się i świętują kibice we Francji.

14:4208.08.2021

Flaga olimpijska została przekazana, zabrzmi hymn Francji.

14:3508.08.2021

Przed nami moment, w którym nastąpi przekazanie flagi olimpijskiej gospodarzowi kolejnych igrzysk, które odbędą się w Paryżu.

14:2108.08.2021

Ceremonia zakończenia

Przed nami dalsza część ceremonii, tym razem artystyczna, na poważnie. Artyści zaprezentują różne wariacje z przedstawień z kultury japońskiej.

14:1508.08.2021

Na stadion wchodzi trójka nowych przedstawicieli Komisji Zawodniczej MKOL (została do niej powołana również Maja Włoszczowska, której nie ma już w Tokio). Za moment podziękowanie dla wolontariuszy, bez których tak wielka impreza nie mogłaby się odbyć.

14:0908.08.2021

Wśród panów również triumfował przedstawiciel Kenii - Eliud Kipchoge, który właśnie odbiera złoty medal.

14:0408.08.2021

Jeszcze przed nami zaległa dekoracja maratończyków. Dwie Kenijki na najwyższych stopniach podium. Wygrała Peres Jepchirchir.

14:0008.08.2021

Czas na hymn Grecji - gospodarza pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich. Na maszt zostaje też wciągnięta flaga.

13:4908.08.2021

Organizatorzy zadbali o efektowną oprawę wizualną i muzyczną. Na stadionie trwa zabawa przy utworach na żywo w wykonaniu m.in. Tokyo Ska Paradise Orchestra i DJ-a Matsunagi. Obecni są również tancerze.

13:4008.08.2021

Parada sportowców trwa w najlepsze. Są tańce i pozowanie do zdjęć, wszystko na dużym luzie.

13:2808.08.2021

Jest i reprezentacja Polski! Realizator uchwycił nasze panie.

13:2208.08.2021

Zapowiedziano wejście na stadion pozostałych sportowców ze swoich ekip (tych, którzy jeszcze zostali w Tokio). Zaczyna robić się tłoczno na płycie. Wszyscy przestrzegają reżimu sanitarnego i solidarnie są w maseczkach.

13:1608.08.2021

Były fajerwerki, teraz jest barwnie i kolorowo. Pojawiają się kolejni przedstawiciele swoich komitetów olimpijskich.

13:1108.08.2021

Na stadion wchodzą kolorowi przedstawiciele wszystkich państw, wśród nich jest oczywiście Polka niosąca flagę - Karolina Naja.

13:0908.08.2021

Niezwykle uroczysty moment - słuchamy hymnu Japonii, a flaga wciągana jest na maszt.

13:0408.08.2021

Na stadionie jako pierwsza pojawi się flaga gospodarza imprezy, czyli Japonii.

13:0108.08.2021

Oficjalna ceremonia zamknięcia igrzysk olimpijskich Tokio 2020 właśnie się rozpoczęła.

12:5508.08.2021

Zostało jeszcze 5 minut.

12:3008.08.2021

Czekamy na oficjalną ceremonię zamknięcia igrzysk olimpijskich w Tokio, która rozpocznie się o godz. 13:00.

12:1508.08.2021

Piłka nożna

Minęło już dokładnie 29 lat od pamiętnego sukcesu w Barcelonie.

12:0508.08.2021

Lekkoatletyka - rzut oszczepem

"Jestem dziewczyną z Podlasia" mówi o sobie jedna z najpiękniejszych polskich lekkoatletek. W drodze na olimpijskie podium pokonała groźną kontuzję, nowotwór i zdobyła wielką miłość. Taka jest Maria Andrejczyk prywatnie!

11:3908.08.2021

Klasyfikacja medalowa

Jesteśmy natomiast bez wątpienia potęgą, jeśli chodzi o lekkoatletykę. Tylko tutaj Polska zdobyła aż 9 medali (w tym 4 złote) - najwięcej z Europy i uplasowała się na 4. miejscu w klasyfikacji generalnej. Wyprzedziły nas jedynie Kenia, Jamajka i Stany Zjednoczone.

11:3508.08.2021

W klasyfikacji medalowej zwyciężyły Stany Zjednoczone, po raz siódmy (!) z rzędu. Sportowcy z USA zdobyli w Tokio 113 medali, w tym 39 złotych, 41 srebrnych i 33 brązowa. Drugie miejsce zajęły Chiny, a trzecie Japonia.

Polska zakończyła igrzyska olimpijskie w Tokio na 17. miejscu. Biało-czerwoni sportowcy zdobyli w sumie 14 medali - cztery złote, pięć srebrnych i pięć brązowych. To świetny wynik!

11:1508.08.2021

Kajakarstwo

Kajakarskie brązowe medalistki pozdrawiają (K-4 na 500 metrów).

11:0008.08.2021

Lekkoatletyka - bieg na 1500 m

Michał Rozmys był ósmy w finale biegu na 1500 m podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Po zawodach 26-latek opowiedział o reakcji na decyzję sędziów dającą mu miejsce w finale, ocenił swoją formę i przyznał, że chciałby mieszkać w Afryce, lecz na drodze do tego stoi poważna przeszkoda.

10:4308.08.2021

Ceremonia zamknięcia o godz. 13

To był już ostatni finałowy pojedynek na igrzyskach w Tokio. O godz. 13 czasu polskiego rozpocznie się ceremonia zamknięcia. Zostańcie z nami.

Fabian Barański (WTW Włocławek)

Fabian Barański z WTW Włocławek. Kim jest? Sylwetka [zdjęcia]

Dodajmy, iż polscy sportowcy walczą nie tylko o medale. Oto wysokość nagród PKOl za krążki wywalczone w Japonii:: 120 tysięcy złotych za złoto indywidualne, 80 tys. i 50 tys. zł za kolejne miejsca na podium.
W konkurencjach drużynowych będzie to odpowiednio - 90, 60 i 37,5 tys. zł.
Siatkarze za zwycięstwo otrzymają do podziału 720 tysięcy złotych, 480 za drugie i 300 tysięcy za trzecie miejsce. Nagrody finansowe przewidziano także dla trenerów medalistów (od 25 do 60 tys. zł).

Medaliści igrzysk, którzy ukończyli 40-lat mogą też liczyć na tzw. emeryturę olimpijską, która w 2021 roku wynosi 2 844,74 złotych.

Wypłacana jest na wniosek na podstawie art. 36 ust. 3 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 roku o sporcie (Dz. U. z 2018 r., poz. 1263) oraz art. 9 ust. 1 pkt 2 lit. b ustawy budżetowej na rok 2019 (Dz. U. z 2019 r., poz. 198).