Klaudia Kazimierska z Vectry Włocławek mistrzynią Polski juniorek w biegach przełajowych

GW
Klaudia Kazimierska na najwyższym stopniu podium
Klaudia Kazimierska na najwyższym stopniu podium Vectra
Dwa medale zdobyły zawodniczki LKS Vectra Włocławek w Przełajowych Mistrzostwach Polski, które rozegrano w sobotę (11 marca) w Jeleniej Górze.

Złoty krążek w gronie juniorek młodszych na dystansie 3000 m wywalczyła Klaudia Kazimierska, pokonując na finiszowych metrach o rok starszą rywalkę Klaudię Pawlus z LLKS Osowa Sień oraz rówieśniczkę Zuzannę Latańską z MLKS Nadwiślanin Chełmno.

Druga zawodniczka Vectry Katarzyna Kowalska, wielokrotna mistrzyni Polski uplasowała się tym razem na drugiej pozycji, ustępując miejsca jedynie Katarzynie Rutkowskiej z KS Podlasie Białystok.

Brązowy medal w biegu seniorek wywalczyła Angelika Cichocka SKLA Sopot, mistrzyni Europy na 1500 m i srebrna medalistka Halowych Mistrzostw Świata na 800 m. Seniorki rywalizowały na dystansie 5000 m a startujących znalazły się aż cztery Olimpijki.