Lech Rypin przegrał z Włocłavią Włocławek na inaugurację sezonu 4. ligi kujawsko-pomorskiej [zdjęcia]

Lech Rypin - Włocłavia Włocławek
Lech Rypin - Włocłavia Włocławek fot. Lech Rypin
Po wyrównanym meczu i jednym, ale decydującym błędzie piłkarze Lecha Rypin przegrali na inaugurację nowego sezonu 0:1 z Włocłavią Włocławek. Za tydzień podopiecznych Sławomira Suchomskiego czeka wyjazd do Brodnicy.

W sobotę trener Lecha Sławowir Suchomski zdecydował się na wystawienie w pierwszym składzie kilku nowych graczy. Zadebiutowali m.in. bramkarz Nikodem Skowroński, Dorian Banasiak oraz Kamil Sternicki.
We Włocłavii w pierwszym składzie zagrało czterech nowych zawodników.

W pierwszej odsłonie obie drużyny miały szansę na otwarcie wyniku. W 18. minucie debiutanckiego gola mógł zaliczyć Sternicki, ale jego strzał obronił golkiper Włocłavii Włocławek Łukasz Zapała. Siedem minut później groźnie sprzed pola karnego uderzył Maciej Jankowski, jednak piłka minęła słupek bramki gości. Pod koniec pierwszej połowy Lechici mieli mnóstwo szczęścia, gdy po strzale włocławian futbolówka jedynie obiła poprzeczkę.

W 56. minucie wynik otworzyła Włocłavia Włocławek. Kuriozalne błędy w obronie Lecha wykorzystał Paweł Behlke. Po straconym golu rypinianie ruszyli do przodu, jednak ich próby albo były niecelne, albo na wysokości zadania stawała defensywa gości. Ostatecznie, mimo wprowadzenia na boisko doświadczonych graczy (Moszczyńskiego i Martyna Trędewicza), wynik nie uległ już zmianie.

O pierwsze punkty RKS powalczy w niedzielę 15 sierpnia w Brodnicy (g. 15). Sparta również przegrała na inaugurację, 1:4 z Wdą Świecie. Włocłavia zagra znów na wyjeździe z Orlętami Aleksandrów Kujawski (sobota, g. 17).

Lech Rypin - Włocłavia Włocławek 0:1 (0:0)
Bramka: Paweł Behlke (56)
LECH: Skowroński - Krajewski, Banasiak, Rybka, R. Lewandowski, Sternicki (67, Śmigrodzki), J. Trędewicz, Czachorowski (67, Moszczyński), Jankowski, P. Lewandowski (78, Martyn Trędewicz), Rożnowski.
WŁOCŁAVIA: Zapała - Czyżewski, Żuławski, Feter, Wojtylak, Tabaka (86, Bykowski), Behlke (72, Kulak), Cichowlas, Pohlid, Miłek (82, R. Jankowski), Kurpatwiński.

Lech Rypin przegrał z Włocłavią Włocławek na inaugurację sez...