Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Liga Ochrony Przyrody we Włocławku doceniona - odznaki i statuetki dla zasłużonych

Wojciech Alabrudziński
Wojciech Alabrudziński
Wideo
od 12 lat
Liga Ochrony Przyrody liczy sobie już 95 lat. Praca osób zaangażowanych w działalność LOP okręg we Włocławku została doceniona - trzy panie otrzymały statuetki i odznaczenia.

„Zielone Serce Przyrodzie” to honorowe i najwyższe wyróżnienie Stowarzyszenia Liga Ochrony Przyrody. Wyróżnienie przyznaje Zarząd Główny LOP, a wyróżnionym może być osoba fizyczna, osoba prawna bądź instytucja. „Zielone Serce Przyrodzie” zyskało przydomek LOP-owskiego Oscara.

Podczas gali 95-lecia LOP Maria Balakowicz otrzymała "Zielone Serce Przyrodzie" - honorowe i najwyższe wyróżnienie Ligi Ochrony Przyrody. Celem przyznania wyróżnienia jest docenienie, wyróżnienie i promowanie postaw wskazujących właściwe podejście do Przyrody i jej ochrony, jako nadrzędnego dobra gwarantującego jej ciągłość i zachowanie w dobrym stanie dla następnych pokoleń.

- Spotkał mnie wielki zaszczyt, przyjęłam to z dużą radością - mówi Maria Balakowicz. - Ta nagroda od kilkunastu lat przyznawana jest osobom wyjątkowym, dlatego cieszę się, że znalazłam się w gronie osób i organizacji. Wcześniej tę nagrodę otrzymały między innymi Lasy Państwowe, Tony Halik i Elżbieta Dzikowska. Bardzo się z tego cieszę.

Maria Balakowicz - obecnie emerytka. Z zawodu: mgr inż. leśnik. Ekspert w dziedzinie ochrony przyrody. Od 1976 r. przez wiele lat pracowała w samorządach gminnych jako inspektor d/s leśnictwa, zadrzewień i łowiectwa. Następnie zatrudniona została w byłym Urzędzie Wojewódzkim we Włocławku na stanowisku inspektora d/s ochrony gruntów leśnych. Od 1989 roku pełniła funkcję wojewódzkiego konserwatora przyrody we Włocławku. Po reformie administracyjnej w 1999r. przez prawie dwa lata była wojewódzkim konserwatorem przyrody w Bydgoszczy. Następnie do czasu odejścia na emeryturę w 2005 r. pracowała jako starszy inspektor wojewódzki d/s ochrony środowiska naturalnego w Wydziale Ochrony Środowiska Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.
W Lidze Ochrony Przyrody działa od 1976 roku, a po przejściu na emeryturę działa w Lidze Ochrony Przyrody Zarządzie Okręgu we Włocławku i Włocławskim Centrum Edukacji Ekologicznej. Jest członkiem Włocławskiego Towarzystwa Naukowego i Rad: Gostynińsko- Włocławskiego Parku Krajobrazowego i Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Lasy Gostynińsko- Włocławskie".
Odznaczona srebrnym Krzyżem Zasługi i wieloma odznakami resortowymi.

Wyróżnienie „Zielone Serce Przyrodzie” otrzymali wcześniej m.in. Tony Halik, Elżbieta Dzikowska, Stefan Kozłowski, Dominik Fijałkowski, Zbigniew Religa, Maciej Nowicki, Andrzej Bereszyński, Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych.

Maria Palińska i Jadwiga Wiśniewska otrzymały Odznaki Honorowe za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Klimatu.

Trwa głosowanie...

Czy Twoja praca sprawia Ci przyjemność?

Dnia 28.03.2023 podczas Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego Ligi Ochrony Przyrody Okręg we Włocławku wybrano na 5-letnią kadencję następujących członków:

Prezes LOP Okręg Włocławek – dr Maria Palińska
Wiceprezes – Tomasz Wasilewski
Wiceprezes – Jan Majewski
Skarbnik – Andrzej Składanowski
Sekretarz – Jadwiga Wiśniewska
Członek Zarządu Okręgu – Wiesława Milczarek
Członek Zarządu Okręgu – Karina Kazanecka
Członek Zarządu Okręgu – Tomasz Pawlicki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto