Mistrzostwa Włocławka nauczycieli w siatkówce. Pierwsza porażka Zespołu Szkół Chemicznych

Piotr Bychowski
8. kolejka spotkań Mistrzostw Włocławka Nauczycieli w minisiatkówce czteroosobowej, zorganizowanych przez NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej przyniosła pierwszą porażkę lidera rozgrywek.

Do Ekonomika Chemik przybył w trzyosobowym składzie, bez Patryka Wiśniewskiego, natomiast w drużynie gospodarzy, pierwszy mecz po kontuzji nogi, zagrał Jarosław Lubomski. Zawodnicy z ul. Bukowej od pierwszej piłki inauguracyjnej partii silnym serwisem odrzucili rywali od siatki i bez problemów wygrali dwie odsłony. W trzecim secie wyrównana walka trwała do stanu 8:9, później gospodarze systematycznie powiększali przewagę ostatecznie wygrywając 3:0 ( 13,12,17).

W drugim spotkaniu grający po raz pierwszy we własnej sali gimnastycznej nauczyciele ZST pokonali drugi zespół Chemika 3:0 (15,15,19). Pedagodzy z ul. Ogniowej rozegrali znakomity mecz i nie dali żadnych szans swoim rywalom.

Drużyny wystąpiły w składach:
ZSEk. - Woźniak Bartosz, Hałasiński Robert, Bychowski Piotr, Lubomski Jarosław.
ZSCh. II – Karpiński Bartłomiej, Jarzebiński Krzysztof, Krakowiak Jan, Owcarz Roman, Wichrowska Ewa.
ZSCh. I - Zdrojewski Andrzej, Antoszewska Anna, Szymański Krzysztof.
ZST - Kubiak Marcin, Cześnin Radosław, Michorzewski Maciej, Przybylski Ryszard, Kurek Mariusz.

7. kolejka
II kolejka spotkań Mistrzostw Włocławka Nauczycieli w minisiatkówce czteroosobowej, zorganizowanych przez NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej przyniosła zmianę wicelidera rozgrywek.

Najważniejszy mecz kolejki rozegrano w Ekonomiku. Rywalem, zajmujących w tabeli drugą lokatę gospodarzy, była trzecia drużyna rozgrywek - SP 23. Przed meczem wiadomo było, że tylko zwycięzca, za trzy punkty tej potyczki, będzie mógł dalej rywalizować z Chemikiem o mistrzostwo w trzeciej edycji rozgrywek. Ekonomiści poważnie podeszli do swoich obowiązków już od pierwszych piłek i premierową partię wygrali bez trudu 25:15. W drugim secie nauczyciele SP 23 zaczęli grać lepiej i po początkowej wyrównanej fazie gry uzyskali w końcówce przewagę, której już nie oddali do końca tej odsłony. W trzeciej partii pedagodzy z podstawówki szybko objęli prowadzenie 5:1, następnie konsekwentnie powiększali swoją przewagę. Pierwsza połowa czwartego seta podobna do pierwszego. Ekonomiści prowadzą, lecz w połowie jego trwonią przewagę, co ostatecznie wykorzystują przeciwnicy wygrywając całe spotkanie 3:1 (-15,19,19,19).

Gdy ZST wygrał pierwszą inauguracyjną odsłonę na przewagę, z prowadzącym w tabeli pierwszym zespołem Chemika, wydawało się ze może dojść do niespodzianki. Druga partia to kopia pierwszego seta, była bardzo zacięta. Tym razem końcówce więcej zimnej krwi zachował lider rozgrywek. W trzecim secie pedagodzy z Bulwarów poszli za ciosem i zdemolowali swoich rywali. Kompletnie rozbici nauczyciele z ul. Ogniowej nie mieli już nic do powiedzenia w kolejnej odsłonie ostatecznie ulegając liderowi rozgrywek 1:3 ( 23,-23,-8,-14).

Zwycięstwem drugiego Chemika zakończył się premierowy set z ZSP Nasiegniewo. Dwie następne partie nie przyniosły spodziewanych emocji, gdyż drużyna przejezdna łatwo zdobywała punkty. Dopiero czwarta odsłona była emocjonującym widowiskiem, drużyny grały punkt za punkt. W końcówce zespół Chemika nie wykorzystał piłki setowej i ostatecznie przegrali spotkanie 1:3 (18,-18,-13,-24)

W zaległym meczu ZSCh.2 przegrał z SP 23 1:3(-15,-6,21,-17)
ZSEk. - Woźniak Bartosz, Hałasiński Robert, Bychowski Piotr, Zieliński Marek.
ZSP Nasiegniewo - Puchalski Piotr, Pietrzak Mariusz, Kilanowski Krzysztof, Dydecki Krzysztof.
SP 23 - Ozimiński Rafał, Stefański Maciej, Bajraszewska Małgorzata, Adamski Zbigniew.
ZSCh. I - Zdrojewski Andrzej, Antoszewska Anna, Szymański Krzysztof, Wiśniewski Patryk.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?