Młodzicy TKM Włocławek najlepsi podczas turnieju w Krakowie [zdjęcia]

Marcin
dolny rząd: Wiktor Łukasik, Jakub Andrzejewski, Jan Wdzięczny, Michał Matusiak
II rząd od lewej: Trener Krystian Kurlapski, Nikodem Suski, Maciej Włudarski, Michał Szabelski, Dawid Bykowski, Krystian Szortyka, Wiktor Czyżnielewski, asystent trenera Arkadiusz Czyżnielewski, Karol Czyżnielewski dolny rząd: Wiktor Łukasik, Jakub Andrzejewski, Jan Wdzięczny, Michał Matusiak Marek Łukasik
Młodzi koszykarze TKM Włocławek okazali się najlepsi w międzynarodowym turnieju w Krakowie.

Podczas drugiej edycji zawodów rywalizowano w trzech kategoriach. TKM triumfował wśród ekip złożonych z zawodników do lat 13.

TKM w eliminacjach pokonał MKS Grójec 72:19, Cracovię 81:28 i Astek Kein (Belgia) 42:31. W ćwierćfinale włocławianie zwyciężyli z MKS Ochota 61:34. W spotkaniu o finał wygrali z MKKS Rybnik 61:27. W decydującym o 1. miejscu meczu TKM pokonał zwycięzców z 2014 roku, Junior Skopje (Macedonia) 51:50.

MVP turnieju uznano Dawida Bykowskiego (TKM), który zdobył 90 punktów. W pierwszej piątce turnieju, z włocławskiej drużyny, znalazł się także Michał Szabelski (69) .

Ponadto, na najmocniej obsadzonym turnieju w Polsce, zespół TKM reprezentowali: Nikodem Suski (40), Maciej Włudarski (5), Krystian Szortyka (30), Wiktor Czyżnielewski (26), Wiktor Łukasik (46), Jan Wdzięczny (12), Michał Matusiak (38), Jakub Andrzejewski (11). Trener Krystian Kurlapski, asystent Arkadiusz Czyżnielewski.

Dodajmy, iż w Krakowie wystąpiło 16 drużyn. Trzecie miejsce zajął MKKS Rybnik po zwycięstwie nad Albą Berlin 43:30.