Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

MZOZ we Włocławku ma nowy mammograf. Wiemy kiedy pacjentki skorzystają z bezpłatnych badań

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
MZOZ we Włocławku wzbogacił się o nowy mammograf. Kobiety będą mogły bezpłatnie wykonać badania.
MZOZ we Włocławku wzbogacił się o nowy mammograf. Kobiety będą mogły bezpłatnie wykonać badania. Katarzyna Prokulska/zdjęcie ilustracyjne
Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej we Włocławku otrzymał ponad 600 tysięcy złotych rządowego dofinansowania na zakup nowego mammografu. Aparat pozwala na wczesną diagnostykę nowotworu piersi. Nowy sprzęt został już zakupiony. Wkrótce pacjentki będą mogły skorzystać z badań profilaktycznych.

Spis treści

Pacjentki MZOZ we Włocławku skorzystają z nowego mammografu

Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej we Włocławku realizuje program pod nazwą „Narodowa Strategia Onkologiczna” na lata 2020-2030. Otrzymał dofinansowanie ze środków budżetu państwa na zakup mammografu, który pozwala na wczesne wykrywanie nowotworu. Umowę na dofinansowanie, które wyniosło ponad 600 tysięcy złotych, podpisano już w maju 2023 roku.

Tyle wyniosło dofinansowanie na zakup mammografu

Na przetarg na dostarczenie i uruchomienie nowego mammografu cyfrowego odpowiedziała jedna firma – Fujifilm z Warszawy. Nowy sprzęt jest już w Miejskim Zespole Opieki Zdrowotnej.

Trwa głosowanie...

Czy Twoja praca sprawia Ci przyjemność?

„W ramach programu zakupiono aparaturę diagnostyczną do wczesnego wykrywania nowotworów. Wartość brutto mammografu cyfrowego wynosi 637.612,11 zł (jest to jednocześnie wartość dofinansowania). Całkowita wartość zadania: 682.835,77 zł” – informuje Urząd Miasta Włocławek.

Warto zaznaczyć, że nowy aparat cyfrowy będzie wykorzystywany wyłącznie do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej na podstawie umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych w zakresie realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w ramach „Programu profilaktyki raka piersi”.

Kiedy pacjentki będą mogły skorzystać z badań w MZOZ we Włocławku?

Mammograf został już zakupiony i zainstalowany w Miejskim Zespole Opieki Zdrowotnej we Włocławku. Pracownia zlokalizowana jest przy ulicy Kilińskiego 16, na pierwszym piętrze - w Dziale Rentgenodiagnostyki.

„W tej chwili trwają procedury otrzymania pozwolenia na uruchomienie mammografu i stosowanie procedur mammograficznych z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy. Uruchomienie nastąpi najprawdopodobniej w styczniu 2024 roku” – poinformował nas MZOZ we Włocławku.

MZOZ we Włocławku wzbogacił się o nowy mammograf. Kobiety będą mogły bezpłatnie wykonać badania.

MZOZ we Włocławku ma nowy mammograf. Wiemy kiedy pacjentki s...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Opaska na depresję - to może być przełom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto