Odkurzacz z funkcją aktywnego mopowania i stacją myjącą: rewolucja w dziedzinie sprzątania!

Materiał powstał we współpracy z marką Electrolux
Nowoczesne odkurzacze pozwalają nie tylko na skuteczne oczyszczanie dywanów. Są to także urządzenia pomagające w jeszcze lepszym sprzątaniu domu czy mieszkania, które poradzą sobie doskonale zarówno ze skutecznym odkurzaniem, jak i... higienicznym myciem podłóg!

Wybierając odkurzacz bezprzewodowy 4 w 1, możemy liczyć na dokładne oczyszczanie powierzchni twardych i dywanów, powierzchni miękkich (jak np. materaców), aktywne mopowanie oraz polerowanie. Dzięki temu zyskamy pewność. że będzie ono pracować wydajniej niż tradycyjny odkurzacz. Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją aktywnego mopowania znajdziesz w ofercie firmy Electrolux.

Odkurzacz z funkcją mopowania – zasada działania i zalety

Odkurzacz mopujący ze stacją myjącą to zaawansowane technologicznie urządzenie, które wyposażone jest w indukcyjny silnik o dużej mocy ssania, co pozwala na prostszą pielęgnację podłóg twardych i dywanów. Takie urządzenie wychwytuje jednocześnie prawie 100% kurzu, pyłków, bakterii, roztoczy i alergenów. W nowoczesnych sprzętach odkurzająco–mopujących, jak np. Electrolux Power Hygenic 800, zostały zastosowane innowacyjne elektroszczotki z technologią mopowania PowerPro Mop zawierające dwa rodzaje dysków (myjących i polerujących), wykończonych delikatną mikrofibrą, które obracając się z prędkością 260 obrotów na minutę skutecznie usuwają zabrudzenia. Dzięki temu możliwe jest bezwysiłkowe mycie podłóg i ich dodatkowa ochrona przed zarysowaniem. W połączeniu z kompatybilną stacją myjącą Electrolux zawierającą funkcję separacji brudnej wody, mycie podłóg bez moczenia dłoni jest jeszcze prostsze!

Odkurzacze z funkcją mycia podłóg mają także wiele innych zalet. Istotne jest to, że są one lekkie i kompaktowe. Dzięki temu z łatwością zmieszczą się w szafie lub obok miejsca, w którym stanie stacja ładująca. Jeśli chodzi o kwestie techniczne, istotne jest to, że w urządzeniach tego typu możemy spotkać m.in.:

  • regulator, który daje możliwość ustawienia jednego z kilku trybów ssania
  • przycisk trybu automatycznego – dostosowuje moc ssania do rodzaju odkurzanej powierzchni,
  • możliwość regulacji rury (stosowane są te teleskopowe),
  • wskaźnik naładowania akumulatora (z kilkoma wartościami),
  • wskaźnik zabrudzenia filtra – informuje, czy już trzeba oczyścić filtr,
  • mocne przednie światło LED – ułatwiające dostrzeżenie kurzu!

Takie funkcjonalności sprawiają, że odkurzacze z funkcją mopowania spełnią oczekiwania nawet bardzo wybrednych użytkowników. Możliwości takich odkurzaczy rozszerzy dodatkowa stacja myjąca. To dodatkowe akcesorium będzie dostępne w sprzedaży już od lipca 2023 r.

Jak działa odkurzacz mopujący ze stacją myjącą?

Aby skorzystać z odkurzacza mopującego, powinniśmy napełnić wodą zbiornik wewnętrzny. Opcjonalnie możemy dodać do niego nieco detergentu. Musimy pamiętać o odpowiedniej temperaturze wody. Nie może one przekraczać 60 stopni Celsjusza (osiąga ją ciepła woda z kranu). Przed rozpoczęciem mycia podłóg za pomocą odkurzacza bezprzewodowego z końcówką do aktywnego mopowania stawiamy elektroszczotkę PowerPro MOP na stacji myjącej, zgodnie z zastosowanymi na niej oznaczeniami. Następnie wystarczy nacisnąć niebieski przycisk PRESS, aby aktywować nasiąkanie dysków wodą z stacji myjącej. Po 5 sekundach należy zwolnić przycisk i przez 10 sekund utrzymać dyski oparte o mechanizm stacji myjącej (stale włączone), żeby osiągnąć optymalną wilgotność okładzin do mycia podłóg.

Gdy uznamy już, że dyski są mocno zabrudzone i chcemy je opłukać – wystarczy, że przyłożymy elektroszczotkę mopującą do stacji myjącej i wciśniemy przycisk PRESS. Ruchy końcówki uruchomią wówczas mechanizm czyszczący.

Technologia separacji brudnej wody oddzieli zabrudzenia, dzięki czemu dyski są nawilżane czystą wodą z detergentem, a zanieczyszczenia trafiają do pojemnika. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy po każdym czyszczeniu dysków dolewać czystej wody z detergentem do zbiornika. Aby z kolei osuszyć dyski odkurzacza mopującego, nie wyłączając go, zwalniamy przycisk (pozostawiając dyski oparte o mechanizm stacji myjącej). Przez 10 sekund odwirowujemy wówczas nadmiar wody.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto