Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Otwarcie pracowni angiografii w szpitalu wojewódzkim we Włocławku. Zdjęcia

Wojciech Alabrudziński
Wojciech Alabrudziński
Wideo
od 16 lat
W czwartek, 21 marca 2024 roku w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku otwarto nowy obiekt. To pracownia angiografii Zespołu Pracowni Interwencji Sercowo-Naczyniowych. Zobaczcie zdjęcia z otwarcia.

Otwarcie pracowni angiografii w szpitalu wojewódzkim we Włocławku

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku działa już nowa pracownia. Jest ona częścią zespołu Pracowni Interwencji Sercowo-Naczyniowych.

Uroczyste otwarcie nastąpiło w czwartek, 21 marca 2024 roku w obecności władz miasta i samorządów.

Koszt całej inwestycji wyniósł prawie 15 mln złotych, w tym sam sprzęt to 7,5 mln złotych.

- To jest kropka nad "i", ale to co udało nam się zrobić w ubiegłym roku to jest rezonans magnetyczny, który wraz z remontem pracowni kosztował 10,5 mln złotych. Powstała także w międzyczasie druga pracownia tomografii, wymienialiśmy także tomograf za ponad 5 mln złotych - mówi Karolina Welka, dyrektor szpitala.

- To historyczna chwila w naszym oddziale - mamy koleją pracownię po 20 latach od otwarcia pierwszej pracowni hemodynamicznej we Włocławku - mówi Łukasz Graczykowski, kierownik oddziału kardiologii. - Wpisuje się to pięknie w historię włocławskiego szpitala. Pracownia ze względów logistycznych umieszczona została w oddziale kardiologii, ale będzie miała charakter multidyscyplinarny - będą prowadzone tu zabiegi nie tylko z gatunku kardiologicznym, ale i neurochirurgiczne, z gatunku chirurgii naczyniowej.

- Bardzo się cieszę, że pozyskaliśmy nową pracownię wysiłkiem wielu dobrych osób - dodaje Bartosz Czarniak, koordynator zespołu pracowni interwencji sercowo-naczyniowych. - Tym samym wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom pacjentów. Nasz szpital ma pod opieką 400 tysięcy pacjentów. Przyjmujemy też osoby ze szpitali w regionie w celu świadczenia im wysokospecjalistycznych świadczeń. Mapy potrzeb pokazują, że pracy będziemy mieli coraz więcej. Od kiedy kieruję zespołem pracowni od 3,4 lat, podwoiliśmy liczbę procedur inwazyjnych. W roku 2023 było to około 2700. Chcemy naszym pacjentom zagwarantować dostęp do nowoczesnego leczenia na wysokim poziomie, bo zdobycze medycyny na tym polu "małego nakłucia" są niezaprzeczalne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto