Spójnia Stargard - WTS KDBS Włocławek 3:2. Koniec sezonu zasadniczego w II lidze kobiet - pary play off

G
Dobiegła końca grupowa faza rozgrywek o mistrzostwo II ligi kobiet.

Do Stargardu włocławianki jechały z chęcią trzypunktowej wygranej pozwalającej wyprzedzić rywalki.

Spójnia Stargard - WTS KDBS 3:2 (20:25, 25:23, 20:25, 25:16, 15:11)
WTS KDBS Bank: Monika Mikołajczyk, Izabela Wasiak, Aleksandra Wyczałkowska, Alicja Walczak, Cecylia Pietruszka, Daria Pik, Natalia Bielińska, Aneta Pietrzyńska, Patrycja Forma, Gaudencia Makokha, Zuzanna Abdulzade, Oliwia Szuman.

Włocławianki dobrze rozpoczęły pewnie wygrywając pierwszą partię. W kolejnej gra była bardzo wyrównana, wynik najczęściej oscylował wokół remisu jednak w końcówce szczęście uśmiechnęło się do gospodyń.
Trzeci set był podobny do pierwszego. Niezłe przyjęcie pozwoliło na sukces. W tym momencie jeden wygrany set dzielił włocławskie siatkarki od osiągnięcia celu. W czwartej partii do stanu 14:14 żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć większej przewagi. Od tego momentu gra włocławianek diametralnie się zmieniła. Do końca seta zdobyły dwa punkty a przegrana partia oznaczała kres marzeń.

- Brak Anny Wodrowskiej ograniczył możliwość kadrowych roszad - powiedział Marek Zacharek, trener WTS. - Zabrakło sił co wykorzystały rywalki.

Wyniki: UKŻPS - PTPS II 3:1 (16, - 21, 21, 16); SKF Politechnika - UKS ZSMS 3:1 (-22, 23, 20, - 18, 10); SMS - Czarni 3:0 (12, 27, 16).

10. Enea PTPS II Piła 18 6 15-51

Siatkarki WTS KDBS Bank w pierwszej rundzie play off zagrają w niedzielę w Elblągu z MKS Truso. Pierwszy mecz na wyjeździe w najbliższą niedzielę. Rewanż we Włocławku zaplanowano 7 kwietnia. Gra się do 2. zwycięstw. Ewentualne 3 spotkanie zaplanowano 8 kwietnia także we Włocławku.

Inne pary I rundy play off (pierwsze mecze na parkiecie zespołu, który jest niżej w tabeli)