Tomasz Lipigórski najlepszy w turnieju tenisa ziemnego o puchar Marka Wojtkowskiego prezydenta Włocławka [zdjęcia]

W sobotę na kortach Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku odbył się otwarty turniej tenisa ziemnego w kategorii open.

Turniej tenisa ziemnego o puchar Marka Wojtkowskiego prezydenta Włocławka

21. zawodników przez dziesięć godzin rywalizowało o puchary Marka Wojtkowskiego, prezydenta Włocławka. Była to inauguracja sezonu tenisowego 2019 we Włocławku. W pierwszym terminie (11 maja) zawody nie doszły do skutku ze względu na złe warunku atmosferyczne (deszcz).

Tenisiści rywalizowali w ośmiu grupach eliminacyjnych na wszystkich czterech kortach przy Hali Mistrzów.
W spotkaniu finałowym Tomasz Lipigórski z Włocławka pokonał Marka Drozdowskiego z Lipna 6:1, 6:0 (krecz).

W meczu o trzecią lokatę Patryk Siatecki wygrał, po zaciętym pojedynku, z Witoldem Gałązkiewiczem 6:4, 6:4.

Miejsca 5-8 zajęli: Tomasz Lasoń, Artur Gałązkiewicz, Jarosław Bińkowski, Jacek Kotlewski.

Puchary dla najlepszych zawodników turnieju wręczali Barbara Moraczewska, wiceprezydent Włocławka i Piotr Ordon, dyrektor OSiR.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?