UKS ZSMS Poznań - WTS KDBS Włocławek 3:2 w 12. kolejce II ligi kobiet. Odczuwalna nieobecność Alicji Walczak

Grzegorz Oleradzki
Tylko punkt w wyjazdowym meczu 12. kolejki II ligi kobiet w Poznaniu wywalczył drugoligowy zespół z Włocławka. Zadecydował piąty set przegrany na przewagi.

UKS ZSMS Poznań - WTS KDBS 3:2 (14:25, 25:19, 25:22, 23:25, 15:13)
WTS KDBS: Monika Mikołajczyk, Izabela Wasiak, Anna Wodrowska, Aleksandra Wyczałkowska, Cecylia Pietruszka, Oliwia Szuman, Daria Pik, Zuzanna, Abdulzade, Natalia Bielińska, Aneta Pietrzyńska, Patrycja Forma, Gaudencia Makokha.

Na spotkanie w ramach 12. kolejki II ligi kobiet z młodym zespołem poznańskim siatkarki WTS KDBS Bank Włocławek jechały jako faworytki.

Potwierdził to już przebieg pierwszej partii, w której dzięki mocnej zagrywce włocławianki szybko osiągnęły sporą przewagę wygrywając ją bez większych problemów do 14.

Uspokojone, drugą partię rozpoczęły zbyt rozluźnione co natychmiast wykorzystały poznanianki. Dobre przejęcie pozwalało im na szybkie i składne akcje. Zdobyły dzięki temu kilkupunktowe prowadzenie, którego włocławianki nie potrafiły odrobić.

Trzecia partia od początku była bardzo wyrównana, prowadzenie zmieniało się wielokrotnie, jednak w samej końcówce lepiej zaprezentowały się gospodynie.

Bardzo podobny był przebieg czwartego seta, w którym żadnemu z zespołów nie udało się wywalczyć większej przewagi. Oscylowała ona w granicach 2-3 punktów. W końcówce dało o sobie znać większe doświadczenie siatkarek włocławskich i o wyniku spotkania zdecydował dopiero tie-break.

Jego przebieg był bardzo podobny do dwóch poprzednich setów. Zespoły walczyły punkt za punkt, jednak w decydującym momencie szczęście było niestety po stronie zespołu gospodyń, które zrewanżowały się za porażkę we Włocławku 0:3.

- Zbyt dużo punktów straciliśmy po własnych błędach - powiedział Marek Zacharek, trener WTS KDBS Włocławek. - Tak było w końcówce piątego seta gdy mieliśmy dwupunktową przewagę. Zmarnowana zagrywka, a chwilę później błąd podwójnego odbicia sprawiły, że wynik by remisowy. Wyraźnie odczuwalna była nieobecność w Poznaniu kontuzjowanej naszej libero Alicji Walczak. W optymalnym składzie mogliśmy powalczyć o wygraną.

Zdobyty punkt, przy pauzie drużyny Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police, której pojedynek z Truso Elbląg przełożony został na środę 7 lutego, sprawił że włocławianki awansowały na drugie miejsce w tabeli II ligi kobiet (grupy I).

Kolejne spotkanie o ligowe punkty WTS KDBS rozegra w Hali Mistrzów w niedzielę 14 stycznia. Przeciwniczkami będą siatkarki APS Rumia, z którymi włocławianki wygrały w I rundzie 3:0.

Pozostałe wyniki: UKŻPS Kościan - Politechnika Poznań 1:3 (-18, 19, -23, -21); Enea II Piła - Spójnia Stargard 1:3 (-17, -23, 22, -10), APS Rumia - Czarni Słupsk 3:0 (13, 22, 15).

1. Spójnia Stargard 12 31 33-10
2. WTS Włocławek 12 26 29-16

3. SMS Police 11 25 29-13
4. Politechnika Poznań 12 23 28-19
5. UKŻPS Kościan 12 20 26-19
6. UKS ZSMS Poznań 11 16 20-22
7. APS Rumia 12 15 18-23
8. MKS Truso Elbląg 11 9 10-27