Walne Zebranie Sprawozdawcze MGKS Kujawiak Lumac Kowal za 2019 rok [relacja, zdjęcia]

Wojciech Nawrocki
W miniony piątek 28 lutego 2020 roku w świetlicy Centrum Społeczno-Kulturalnym Miasta Kowala odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Miejsko-Gminnego Klubu Sportowego Kujawiak Lumac Kowal.

Zebranie w imieniu zarządu otworzył prezes Kujawiaka Grzegorz Szefler, który przywitał zaproszonych gości, w osobach włodarzy miasta i gminy Kowal, sponsorów, członków czynnych, wspierających oraz sympatyków klubu i zaproszonych gości. Swoją osobą zebranie zaszczycili: Eugeniusz Gołembiewski – burmistrz miasta, a zarazem główny sponsor klubu, Stanisław Adamczyk - wójt gminy Kowal wraz z Edwardem Dominikowskim – przewodniczącym Rady Gminy Kowal, którzy co prawda w mniejszym wymiarze, ale też wspomagają działania klubu. Obecny był również Szymon Struciński – sekretarz miasta Kowal, Jolanta Jagoda – skarbnik miasta Kowal, Wojciech Rudziński – radny Powiatu Włocławskiego, a także honorowy prezes Kujawiaka Tadeusz Proszkiewicz i Andrzej Lewandowski – prezes OSP w Kowalu.

Zebranie miało wymiar sprawozdawczy z działalności za 2019 rok. W głosowaniu jawnym przewodniczącym zebrania został wybrany jednogłośnie Andrzeja Lewandowskiego, a protokolantem sekretarz klubu - Józef Jakubowski. Po przyjęciu porządku obrad, przewodniczący stwierdził ważność walnego zebrania oraz podejmowanych uchwał, na 46 członków obecnych było 35, co stanowi 76% stanu osobowego, po czym przystąpił do realizacji kolejnych punktów programu, które przewidywały m. in.

- przedstawienie sprawozdania z działalności statutowej klubu w 2019 roku
- przedstawienie sprawozdania finansowego za 2019 rok
- przedstawienie sprawozdania z prac Komisji Rewizyjnej
- dyskusja nad sprawozdaniami
- głosowanie nad absolutorium dla Zarządu
- przedstawienie planów działalności i budżetu na 2020 rok
- przedstawienie uchwał i wniosków Komisji do realizacji w 2020 roku
- wolne wnioski, zapytania
- zakończenie zebrania

Zgodnie z porządkiem obrad sprawozdanie z działalności statutowej klubu za rok 2019 przedstawił prezes klubu Grzegorz Szefler, który już drugą kadencję zarządza klubem. Wspomagają go członkowie według funkcji: Robert Piszczan – skarbnik, Józef Jakubowski – sekretarz, Wojciech Nawrocki – kierownik ochrony, Jerzy Zapiec – kierownik drużyny oraz członkowie; Jan Kwiatkowski, Tomasz Kaźmirski, Piotr Ogłodziński, Grzegorz Zieliński, Bogdan Ziółkowski. Komisją Rewizyjną kieruje Jan Rogalski, członkami są: Marek Pieńkowski i Zbigniew Zimecki.

Grzegorz Szefler w sposób merytoryczny przedstawił działalność statutową i organizacyjną za okres sprawozdawczy. Szczególnie odniósł się do osiągnięć drużyny seniorów Kujawiaka pod wodzą grającego trenera Dawida Kwiatkowskiego (nieobecny na zebraniu) i grającego asystenta Rafała Jankowskiego, który był najskuteczniejszym strzelcem, 17 razy pokonał bramkarzy gości. Kujawiak walcząc o tytuł mistrza 5 ligi II grupy kujawsko-pomorskiej zajęła drugie miejsce. Zdobywając tytuł wicemistrza jesieni, jest tylko jednym punktem za drużyną KS Brzoza. Kujawiak zgromadził 38 punktów przy bilansie bramkowym 58-18, w tym 12 spotkań wygrał, 2 zremisował i 1 przegrał.

Prezes dodał, że z drużyny ubył tylko Gracjan Sobczak z Kutna, a przybyli: Arkadiusz Suchomski – po wyleczeniu kontuzji oraz trzej wychowankowie Kujawiaka, juniorzy młodsi: Jakub Jabłoński, Jakub Górski i Mateusz Kędzierski. Ponadto w trakcie załatwiania spraw formalnych z podpisaniem umów przejścia są trzej młodzieżowcy, bramkarz Adam Piasecki z Naprzodu Jabłonowo Pomorskie i Adrian Mieszkalski (Lider Włocławek) oraz Jan Nadolski z KS Kutno.

Oprócz seniorów klub zgłosił do rozgrywek cztery drużyny juniorów, w tym: juniorzy młodsi rocznik 2003-2006, pod wodzą trenera -Huberta Trocikowskiego, rywalizowali w rozgrywkach IV ligi okręgowej B-1, po rundzie jesiennej zajmują 1 miejsce, drużyna młodzików rocznik 2007-2010- trener Vitalij Shvets, rywalizowała w 4 lidze podokręgu włocławskiego, zajmując 2 miejsce. Drużynę Orlików rocznik 2009-2011 trenował Kamil Malinowski, orlicy występowali na jesieni w grupie 6 E-1 podokręgu włocławskiego, plasując się na 4 miejscu oraz drużyna Żaków rocznik 2011 pod wodzą tego samego trenera rywalizowała w grupie 4 F-1 podokręgu włocławskiego, zajmując 1 miejsce.

Prezes Szefler wraz z zarządem pozytywnie ocenił osiągnięte wyniki w poszczególnych kategoriach oraz pogratulował wszystkim piłkarzom oraz trenerom za włożony wkład i pozostawiony pot na boisku. Dodał, że oprócz wymienionych w klubie trenują jeszcze najmłodsi piłkarze, drużyna Skrzatów po okiem Dawida Kwiatkowskiego oraz najstarsi w kategorii Oldboy.

Jak podkreślił prezes Szefler, tych osiągnięć nie można byłoby przełożyć w czyny, gdyby nie bardzo dobra współpraca z burmistrzem Kowala - Eugeniuszem Gołembiewskim, który wraz z przewodniczącym - Krzysztofem Pasieckim oraz radnymi Rady Miasta wspiera klub finansowo w najwyższym wymiarze. Słowo „dziękuje” spłynęło również na ręce Stanisława Adamczyka – wójta Gminy Kowal, który wraz z przewodniczącym Edwardem Dominikowskim oraz radnymi Rady Gminy wsparł finansowo działalność klubu. Wiele ciepłych słów oraz podziękowań skierował również na ręce licznej grupy sponsorów i darczyńcom, w tym firmie Lumac z Kowala, sponsorowi tytularnemu oraz tym, którzy w mniejszym czy większym stopniu przyczynili się do rozwoju kowalskiej piłki.

Na zakończenie wystąpienia nie zapomniał podziękować członkom zarządu, za pomoc i wspieranie w trudnych chwilach, a także brania ciężaru odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Osobne podziękowania były dla członka zarządu Wojciecha Nawrockiego za medialną oprawę i artykuły prasowe w mediach społecznościowych oraz Radosława Rakocy za prowadzenie strony internetowej klubu, którzy za swoją pracę nie otrzymują wynagrodzenia, jest to społeczna działalność.

Następnie sprawozdanie finansowe przedstawił skarbnik Robert Piszczan, a protokół z posiedzenia Komisji Rewizyjnej odczytał Marek Pieńkowski – członek komisji, która pozytywnie oceniła przychody i rozchody finansowe klubu oraz wyniki osiągnięte przez poszczególne drużyny uczestniczące w swoich klasach rozgrywek. Komisja pozytywnie oceniła pracę skarbnika Roberta Piszczana, który od początku piastowania swojej funkcji, bardzo dobrze wywiązuje się z powierzonych obowiązków. Operacje finansowe oraz rachunki są prawidłowo opisane i zatwierdzone przez upoważnione osoby. Dokumentacja księgowa jest prowadzona prawidłowo. Komisja Rewizyjna również pozytywnie oceniła całokształt działalności statutowej i programowej Zarządu Kujawiaka w okresie sprawozdawczym, wynikiem czego było złożenie wniosku o udzielenie absolutorium Zarządowi, które przy jednym głosie wstrzymującym zostało udzielone Zarządowi.

Po przedstawieniu sprawozdań przystąpiono do kolejnego punktu zebrania, gdzie w dyskusji nad sprawozdaniami jako pierwszy głos zabrał wójt Gminy Kowal Stanisław Adamczyk, który odniósł się do przedstawionych sprawozdań i w kilku słowach podziękował prezesowi i zarządowi za osiągnięte wyniki, zapewniając władze klubu, że samorząd gminny dalej będzie wspierał klub w osiągnięciu założonych celów, w tym dążeniu do awansu do wyższej klasy rozgrywek. Dodał, że w niedalekiej przyszłości jest wizja dużo wyższego wsparcia finansowego Kujawiaka, za sprawą powstającej strefy gospodarczej na terenie gminy Kowal, a co za tym idzie wzrosną przychody samorządu, więc można będzie dużo większą kwotą wesprzeć kowalski sport.

Kolejnym mówcą był Eugeniusz Gołembiewski – burmistrz Kowala, który również w kilku słowach złożył szczególne słowa uznania i podziękowania na ręce prezesa klubu i zarządu, trenerów oraz piłkarzy seniorów i juniorów za osiągnięcie bardzo dobrych wyników w poszczególnych kategoriach. Jeśli chodzi o działania natury finansowej i materialnej, to rada miejska z przewodniczącym Krzysztofem Pasieckim i radnymi mimo trudności budżetowych w nowym roku, jakie spotkały kowalski samorząd, w dalszym ciągu będzie współfinansować kowalską piłkę na tym samym poziomie, co w minionym roku. Czy tak będzie również w drugim półroczu działalności, to się okaże, ale podkreślił, że dołoży wszelkich starań, by miasto Kowal oraz Kujawiak był postrzegany w środowisku piłkarskim na arenie ogólnopolskiej, jako dobra marka pod każdym względem, czy to sportowym czy organizacyjnym. Na koniec życzył seniorom i działaczom wywalczenia awansu do 4 ligi.

W planach działalności na 2020 rok, tematem wiodącym był wywalczenie awansu do IV ligi. Czy tak się stanie, czas pokaże. Ponadto do wykonania jest modernizacja płyty bocznej – treningowej boiska. Po wyczerpaniu wszystkich punktów Walnego zebrania przewodniczący Andrzej Lewandowskia dokonał jego zamknięcia.

W nowym roku, po przerwie zimowej seniorzy rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej w dniu 20 stycznia zajęciami na własnych obiektach. W trakcie przygotowań rozegrali 6 spotkań sparingowych we Włocławku na sztucznej murawie, osiągając wyniki:

Kujawiak Kowal – KS Kutno 1:2
Kujawiak – Orlęta Aleksandrów Kujawski 1:1
Kujawiak – Mazur Gostynin 1:1
Kujawiak – Lider Włocławek juniorzy starsi 6:4
Kujawiak – Łokietek Brześć Kuj. 3:3
Kujawiak – Włocłavia Włocławek 1:2

W nadchodzącą sobotę 7 marca o godz. 15:00 na stadionie im. Kazimierza Górskiego w Kowalu przy ul. Dobiegniewskiej 16 dojdzie do meczu w ramach 1/8 Pucharu Polski na szczeblu województwa kujawsko-pomorskiego, gdzie gospodarze zmierzą się z IV ligową ekipą Orląt Aleksandrów Kujawski. Tydzień później w sobotę 14 marca o godz. 14:00 Kujawiak rozpocznie na własnym stadionie rundę rewanżową, w której podejmie drużynę Mieni Lipno, w tabeli po rundzie jesiennej na 11 miejscu. W Lipnie Kujawiak rozgromił Mień 6:0.

Ich nie zobaczysz już w Ekstraklasie w tym sezonie

Wideo

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3