Włocławska Futsal Liga - 7 kolejka

Radosław Kołtun
Relacja z 7 kolejki

W pierwszym meczu 7 kolejki WFL spotkały się drużyny:Geberit i Olimpic.
Początek meczu należał do Olimpicu ponieważ już w 3 minucie meczu Adrian Kowalski dał prowadzenie swojej drużynie. Odpowiedż Geberitu była natychmiastowa bo w 4 min. Wojnowski Artur wyrównał stan meczu.w 9 min. Słomczewski Łukasz dał prowadzenie Geberitowi. w 15 minucie Przemysław Koc zdobył następną bramkę dla swojej drużyny i było już 3-1 dla Geberitu .Wynik do przerwy ustalił Damian Zasada który zdobył bramkę w 16 min. Po przerwie w 21 min. meczu Przemysław Koc strzelił swoją drugą bramkę i podwyższył wynik meczu na 5-1 dla Geberitu.W 31 min. z przedłużonego karnego strzelił Kowalski Adrian i było już 5-2..W 31 minucie meczu swoją drugą bramkę dołożył Wojnowski Artur i było już 6-2 dla Geberitu.
Dwie minuty później Daniel Dorsz zdobył gola na 7-2.W 36 min. Adrian Kowalski z Olimpicu dołożył swoją trzecią bramkę z przedłużonego karnego i było już tylko 7-3 .W 38 minucie meczu ładną akcję całego zespołu wykończył Przemysław Trzciński i zdobył czwartą bramkę dla Olimpicu. W 39 min. Krzysztof Kosiński wpisał się na listę strzelców chytrym strzałem zaskoczył bramkarza Geberitu na 7-5.Ostatnie zdanie należało w tym ciekawym meczu do Geberitu ponieważ w 39 min. meczu Damian Zasada zdobywając bramkę ustalił wynik tego meczu na 8-5 dla Geberitu. ż.k.- Koc Przemysław-Geberit ż.k.-Koc Przemysław - Geberit cz.k. - Koc Przemysław - Geberit.

W drugim meczu dnia zmierzyły się drużyny: DGS i Drumet. Początek tego ciekawego meczu należał do drużyny Drumetu który w 2 min. meczu zdobył gola a jego autorem był niezawodny Piotr Gotłasz .Zespół DGS-u mimo straty bramki nie załamał się i przez następne minuty przeważał stwarzając sobie dużo sytuacji .W 12 min. meczu ładną akcję całego zespołu wykończył Daniel Wesołowski strzałem z bliskiej odległości na 1-1. Obydwie drużyny grały bardzo ofensywną piłkę dzięki czemu widowisko stało na naprawdę wysokim poziomie.W 18 minucie meczu na strzał z dalszej odległości zdecydował się Dominik Chojnacki i było już 2-1 dla DGS-u.W 19 min.meczu szansę na wyrównanie zmarnował najlepszy strzelec Drumetu Piotr Gotłasz który nie zdołał pokonać z rzutu karnego bramkarza DGS-u Bartosza Prokopiaka.Po przerwie nadal obie drużyny grały ofensywnie czego efektem był gol strzelony przez Daniela Wesołowskiego na 3-1 dla DGS-u..Na 4-1 wynik podwyższył Dominik Chojnacki który był w tym meczu motorem napędowym drużyny DGS-u.Drużyna Drumetu mimo straty w krótkim czasie dwóch bramek nie poddawała się i końcówka meczu należała do Drumetu . W 38 min. na listę strzelców wpisał się Radosław Łykowski który wykorzystał przedłużony rzut karny. Minutę później na 4-3 gola zdobył Piotr Gotłasz. Ambitnie grająca drużyna Drumetu w 40 minucie meczu miała szansę na remis w tym spotkaniu lecz Piotr Szablewski nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego co w efekcie dało zwycięstwo drużynie DGS-u 4-3. ż.k.-Piotr Szablewski - Drumet.

W trzecim meczu dnia spotkały się drużyny Geberit i PTA ORLEN - był to mecz zaległy z 6 kolejki. Pierwsza połowa tego meczu to głównie walka w środku boiska i brak skuteczności obydwu drużyn.Na dobre mecz rozpoczął się tuż po przerwie kiedy to Marcin Królikowski uzyskał prowadzenie dla PTA ORLEN.W 27 min.Damian Zasada z Geberitu doprowadził do wyrównania i wszystko zaczęło się od początku.W 30 min meczu na strzał prawie z połowy boiska zdecydował się Robert Złowodzki i ku zdziwieniu wszystkich zawodników i kibiców zdobył gola na 3-1 dla Geberitu W 40 minucie meczu zawodnicy PTA ORLEN poderwali się jeszcze do alki lecz bramka zdobyta przez Łukasza Karpińskiego nie wystarczyła do osiągnięcia korzystnego rezultatu i mecz zakończył się zwycięstwem Geberitu 3-2

W czwartym meczu spotkały się drużyny: Drumet i TSR KUJAWY- mecz rozgrywany awansem z 8 kolejki. Od początku meczu drużyna Drumetu przeważała lecz pierwszego gola w meczu zdobyli zawodnicy TSR KUJAWY za sprawą Adriana Kowalskiego który zaskoczył bramkarza Drumetu strzałem z dalszej odległości.Dwie minuty póżniej było już 1-1 a strzelcem bramki wyrównującej był Królikowski Patryk.W 15 min. meczu Sławomir Janowicz zdecydował się na uderzenie z dalszej odległości i jak się okazało strzał był nie do obrony i było już 2-1 dla Drumetu.Na 3-1 w 18 min. podwyższył Piotr Szablewski który ustalił wynik meczu do przerwy.Po przerwie zawodnicy TSR KUJAWY walczyli ambitnie a efektem tej walki była kontaktowa bramka strzelona przez Rafała Kinasiewicza w 33 min meczu. Jednak końcówka meczu należała do Drumetu .Najpierw w 36 min. na 4-2 bramkę zdobył Radosław Łykowski a w 40 min. Patryk Królikowski strzelając swoją drugą bramkę ustalił wynik meczu na 5-2 dla Drumetu.

W piątym meczu WFL zmierzyły się zespoły:BOBROWNIKI i PTA ORLEN. Początek meczu to wyrównana gra obydwu drużyn.Jako pierwsi bramkę zdobyli zawodnicy PTA ORLEN a dokładnie w 10 min.Marcin Królikowski. Odpowiedź Bobrownik była szybka a mianowicie Adrian Lerch w 14min. doprowadził do wyrównania .Minutę później Michał Adamkowski dał prowadzenie drużynie Bobrownik lecz odpowiedź PTA była natychmiastowa bo już w 16 min. meczu ponownie Marcin Królikowski doprowadził do wyrównania.Po przerwie drużyna chemików poszła za ciosem i w 24 min. zaskakującym strzałem z rzutu wolnego popisał się Dariusz Wienconek a następnie na 4-2 w 25 minucie gola strzelił Łukasz Karpiński.Drużyna z Bobrownik nie załamała się i zaczęła coraz częściej atakować a na efekty nie trzeba było długo czekać.w 30 min. Wiktor Gręźlikowski zdobył gola kontaktowego a w 39 min. swoją drugą bramkę w tym meczu strzelił Adrian Lerch i było 4-4.15 sekund przed końcem meczu drużyna z Bobrownik miała szansę wygrać ten mecz lecz w sytuacji sam na sam obronną ręką wyszedł dobrze broniący całe spotkanie bramkarz PTA ORLEN Piotr Rumiński i mecz zakończył się wynikiem 4-4.

W ostatnim meczu 7 kolejki Włocławskiej Futsal Ligi spotkały się drużyny:Salamander i TSR KUJAWY. Od początku meczu przewagę posiadała drużyna Salamandera która już w 4 min, meczu po uderzeniu Rafała Świerczyńskiego objęła prowadzenie w tym meczu.. Jednak zawodnicy TSR KUJAWY postanowili walczyć i przeprowadzili akcję która dała im wyrównanie a autorem bramki na 1-1 był Adrian Kowalski ustalając wynik meczu do przerwy .Po przerwie zawodnicy Salamandera przyspieszyli swoją grę lecz na posterunku stawał im bardzo dobrze broniący w tym meczu bramkarz TSR KUJAWY Krzysztof Lachowicz. W 29 minucie meczu Salamander wyszedł na prowadzenie za sprawą swojego najlepszego zawodnika a zarazem najskuteczniejszego strzelca WFL Jacka Wichlińskiego który strzelił z bliskiej odległości nie do obrony.Mimo ambitnej gry zawodników TSR KUJAWY nie zdołali oni jednak wyrównać wyniku meczu a stracili jeszcze jedną bramkę .Autorem bramki był ponownie Jacek Wichliński który ustalił wynik meczu na 3-1 dla Salamandera.