Włocławska Futsal Liga. Wyniki i relacja z 5 kolejki

radosław kołtun
Wyniki 5. kolejki Włocławskiej Futsal Ligi rozegranej w hali Zespołu Szkół Samochodowych

W pierwszym meczu 5 kolejki Włocławskiej Futsal Ligi spotkały się drużyny DGS i PTA ORLEN.
Od początku meczu obie drużyny zaczęły w dość szybkim tempie czego efektem była bramka W 4 min którą zdobył Daniel Wesołowski dając prowadzenie drużynie DGS. W 9 minucie Michał Kaźmierczak doprowadził do wyrównania . Dwie minuty później Sebastian Jóżwiak ponownie wyprowadził DGS na prowadzenie.i było 2-1. Na 2-2 swoją bramkę strzelił Łukasz Karpiński i ponownie był remis. Na przerwę jednak zawodnicy DGS-u schodzili z jednobramkowym prowadzeniem za sprawą Kamila Chojnackiego który strzelił bramkę w 17 min. na 3-2. Po przerwie zawodnicy PTA ORLEN nie poddawali się i w 29 min. meczu Remigiusz Wikowski doprowadził ponownie do remisu.Była to jednak ostatnia bramka dla tej drużyny w tym meczu pozostałe strzelała już tylko jedna drużyna a mianowicie DGS. W 35 min. na 4-3 bramkę zdobył Daniel Kowalski wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. W 39 min. swoje drugie trafienie zaliczył Kamil Chojnacki podwyższając wynik meczu na 5-3. W 40 min. Daniel Wesołowski zdobywając swoją drugą bramkę w meczu skopiował wyczyn swojego kolegi z drużyny i ustalił wynik meczu na 6-3 dla DGS-u .

ż.k. - Wesołowski Daniel - DGS

W drugim meczu 5 kolejki Włocławskiej Futsal Ligi zagrały DRUMET i OLIMPIC. Od początku meczu drużyna Drumetu narzuciła swój styl gry czego efektem w 1 minucie meczu było trafienie Radosława Łykowskiego na 1-0. Następne trzy bramki były dziełem niezawodnego strzelca tej drużyny Piotra Gotłasza który zdobył je w 12.14.16 min. ustalając wynik do przerwy na 4-0 dla Drumetu .Po przerwie drużyna Drumetu niepodzielnie panowała na boisku a następne gole były kwestią czasu. Autorem następnych dwóch bramek był Tomasz Szablewski który zdobył je w 30 i 32 min meczu . Na 7-0 w 34 min. podwyższył ponownie Radosław Łykowski a w 39 minucie meczu Tomasz Szablewski zdobywając swoją trzecią bramkę podwyższył wynik na 8-0 dla Drumetu. Drużyna Olimpicu zdobyła w tym meczu jeszcze dwie bramki. Najpierw w 39 min. honorową bramkę strzelił Krzysztof Kosiński a w 40 min. gola dla swojej drużyny zdobył Jakub Pawłowski ustalając wynik meczu na 8-2 dla Drumetu.

W trzecim meczu dnia spotkały się drużyny BOBROWNIK i TSR KUJAWY. Mecz ten od początku należał do drużyny z Bobrownik. W 7 min. meczu bramkę na 1-0 zdobył Adrian Surmacki lecz to był dopiero początek świetnej gry tego zawodnika w tym meczu. Na 2-0 podwyższył Wiktor Grężlikowski w 11 min meczu który wykorzystał nieporozumienie w polu karnym przeciwników. Drużyna TSR KUJAWY grała w tym mecu bardzo ambitnie i w 16 minucie Adrian Liszkowski zdobył bramkę kontaktową strzałem z dalszej odległości ustalając wynik do przerwy w tym meczu. Po przerwie w 22 min meczu ten sam zawodnik doprowadził do remisu po technicznym uderzeniu nie dając szans bramkarzowi z Bobrownik. W 24 min. meczu Adrian Lerch zdobył bramkę na 3-2 wyprowadzając na prowadzenie zespół z Bobrownik. Na 4-2 dla Bobrownik strzelił w 25 min. Przemysław Gołębiewski. W 27 min meczu kiedy Adrian Surmacki strzelił swojego drugiego gola na 5-2 wiadomo było że tego meczu Bobrowniki nie przegrają. W 28 minucie meczu wynik na 6-2 podwyższył Przemysław Gołębiewski strzelając swoją drugą bramkę dla swojej drużyny. W 31 min Adrian Surmacki strzelając bramkę na 8-2 zdobył swoją 3 bramkę w meczu a zarazem ostatnią bramkę dla swojej drużyny w tym meczu .Drużyna TSR KUJAWY grała ambitnie do końca czego efektem były bramki strzelone przez Jacka Bergundę w 35 min i Kamila Rausa w 40 min meczu który wykorzystał przedłużony rzut karny ustalając wynik meczu na 7-4 dla Bobrownik, . ż.k. - Adrian Lerch - Bobrowniki ż.k. - Rozpędowski Sebastian - Bobrowniki

W ostatnim meczu 5 kolejki Włocławskiej Futsal Ligi spotkały się drużyny GEBERIT i SALAMANDER W pierwszej połowie zespół Salamandera posiadał przewagę i już w 9 minucie meczu Arkadiusz Kruszyński wykorzystał bierne zachowanie obrońców Geberitu w swoim polu karnym zdobywając prowadzenie dla swojej drużyny. Na 2-0 podwyższył Rafał Świerczyński w 15 min. meczu ustalając wynik do przerwy. Po przerwie zawodnicy Salamandera podkręcili tempo gry i już w 24 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Rafał Świerczyński podwyższając na 3-0 .Gola honorowego w 26 minucie dla Geberitu zdobył Daniel Dorsz lecz to było wszystko na co było stać w tym meczu zespół Geberitu. W 29 min meczu swój koncert zaczął Jacek Wichliński najlepszy strzelec Salamandera który strzelił cztery kolejne bramki dla swojej drużyny w 29,33,36 i 39 minucie meczu. Dzięki bramce z 39 minuty Jacek Wichliński został samodzielnym liderem 1 Edycji Włocławskiej Futsal Ligi zdobywając 15 bramkę w sezonie a przy okazji ustalił wynik meczu na 7-1 dla Salamandera