Wyniki 10. i 11. kolejki VII Choceńskiej Ligi Futsalu [zdjęcia]

W minionym weekendzie 21-22 stycznia 2017 roku rozegrano dwie kolejki w I lidze Choceńskiej Lidze Futsalu.

Łącznie w tych spotkaniach strzelono 67 i 35 goli, a sędziowie pokazali 5 żółtych kartek, w tym jedną czerwoną. Został nią ukarany w niedzielnym spotkaniu piłkarz ZS CKR Kowal - Piotr Zagórski w 24 minucie w meczu z Agrofarmą Gołaszewo, za krytykę decyzji sędziego po otrzymaniu żółtej kartki za faul na piłkarzu Agrofarmy.

Po niespodziewanej, choć zasłużonej przegranej w sobotnim meczu Agrofarmy z Galacticos Izbica 2:7 do przerwy (1:1) na pierwszym miejscu umocniła się drużyna Saniko Włocławek, która w sobotniej kolejce zdeklasowała grającą w osłabieniu (w czterech piłkarzy) drużynę outsidera Prestige Włocławek 34:1. No cóż, nie ma co się nad tym spotkaniem rozwodzić. Słowa uznania należą się podopiecznym Mariusza Gralaka, którzy grając w osłabieniu, nie oddali meczu walkowerem, choć mogli, grając do końca w duchu sportowej rywalizacji fair play. Łupem bramkowym podzielili się: Patryk Dudkiewicz i Jakub Chojnacki po 10, Piotr Charzewski – 6, Marko Dobrosielski i Arkadiusz Przyjałkowski po 3 i Łukasz Sokołowski – 1, a dla pokonanych Krystian Kalinowski 2, w tym samobójczy gol. Jednak już w niedzielę po tak traumatycznej przegranej, piłkarze Prestige nie pozbierali się psychicznie, oddając drugi mecz walkowerem drużynie MS-BUD Włocławek.

Tym samym zgodnie z punktem 12 Regulaminu Choceńskiej Ligi Futsalu drużyna Prestige została wyeliminowana z dalszej rywalizacji mistrzostwo 1 ligi, cyt. zapisu z regulaminu „Drużyna w przypadku oddania dwóch walkowerów zostaje wyeliminowana z dalszego udziału w lidze.” oraz „Zespół wygrany przez walkower otrzymuje 3 pkt. i kończy spotkanie ze stanem bramkowym 5-0. Natomiast drużynie oddającej walkower zostaje odjęty 1 pkt.”.

W niedzielę doszło do bardzo ciekawego spotkania pomiędzy drużyną Galacticos Izbica – Saniko Włocławek. Po bardzo wyrównanej walce do przerwy 2:1 prowadzili piłkarze Galacticos, po golach w 2 i 18 minucie Bartłomieja Mielczarka. Bramkę kontaktową dla Saniko w 14 minucie strzelił Arkadiusz Przyjałkowski. Po zmianie stron dwie szybkie kontry przeprowadzili piłkarzy Saniko, po których w 22 minucie gola wyrównującego zdobył Marko Dobrosielski, a minute później na 3:2 podwyższył Patryk Dudkiewicz.

Tuż po wznowieniu gry, Kamil Kuropatwiński poprowadził błyskawiczną kontrę, dogrywając piłkę wzdłuż bramki, a Bartek Mielczarek ze stoickim spokojem umieścił ją w siatce na 3:3. W 25 minucie na 4:3 dla Galacticos podwyższył Bartłomiej Budziszewski. Wydawało się, że zeszłoroczny triumfator ligi bezpiecznie dowiezie zwycięstwo do ostatniego gwizdka sędziego. Jednak tak się nie stało, po 10 minutach wyrównał Marko Dobrosielski, a zwycięstwo swojej drużyny przypieczętował w 38 minucie Jakub Chojnacki. Tak, więc Saniko pokonało grających w osłabieniu brakiem w bramce Tomasza Zielińskiego i Michała Malczaka drużynę Galacticos Izbica 5:4. To zwycięstwo znacznie przybliżyło ekipę z Włocławka do tytułu mistrzowskiego. Jednak do końca rundy rewanżowej pozostały jeszcze trzy kolejki.

Czy drużyny Agrofarmy Gołaszewo, ZS CKR Kowal czy MS-BUD Włocławek postarają się o sensacyjne rozstrzygnięcia, zobaczymy w kolejnych spotkania. Już w najbliższą niedzielę przed taką szansą stanie Agrofarma Gołaszewo. Na fotelu króla strzelców Pawła Komorowskiego (z powodu kontuzji nie grał w dwóch ostatnich spotkaniach) zasiadł kolega z drużyny - Paweł Behlke, który w meczu z ZS CKR Kowal strzelił 8 goli.

Wyniki 10. kolejki:
Batory Borzymie – ZS CKR Kowal 4:6 (3:2)
Saniko Włocławek – Prestige Włocławek 34:1 (16:1)
ZPC „Bałtyk” - ZRB Błaszczyk – MS-BUD Włocławek 9:4 (4:1)
Agrofarma Gołaszewo – Galacticos Izbica 2:7 (1:1)

Wyniki 11. kolejki:
Saniko Włocławek – Galacticos Izbica 5:4 (1:2)
ZPC „Bałtyk” - ZRB Błaszczyk – Batory Borzymie 7:5 (5:1)
Agrofarma Gołaszewo – ZS CKR Kowal 10:4 (7:1)
Prestige Włocławek – MS-BUD Włocławek 0:5 (walkower)

3 Patryk Dutkiewicz – Saniko Włocławek - 32

II liga rozegrała tylko 9. kolejkę, w sobotę 21 stycznia, w której strzelono łącznie – 71 gole. Sędziowie pokazali -2 żółte kartki. Wielki zawód swoim fanom i kibicom sprawili piłkarze Zjednoczonych Czerniewice, którzy zostali rozgromieni przez ekipę OUTSIDERÓW 25:7, choć w pierwszej połowie grali całkiem równo, a wynik nie skazywał ich na taki pogrom w drugiej odsłonie. Również Optymiści po raz drugi w tym sezonie zawiedli swoich sympatyków, oddając mecz walkowerem na rzecz drużyny Choceniaków, za co zgodnie z punktem 12 Regulaminu Choceńskiej Ligi Futsalu drużynie Optymistów został odjęty jeden punkt.

Wyniki 9. kolejki:
Unia Choceń – Trampkarze – MVP Squad 1:10 (0:5)
Strażak Nakonowo Stare – Vixa Team 2:5 (1:1)
OUTSIDERZY – Zjednoczeni Czerniewice 25:7 (8:5)

3 Adrian Wojciechowski FOL MAX - 18

W najbliższą niedzielę 29 styczeń 2017 roku zostanie rozegrana 11. kolejka VII edycji Choceńskiej Ligi Futsalu, na które organizatorzy serdecznie zapraszają sympatyków i kibiców futsalu do hali w Choceniu. Od godz. 9:00 swoją rywalizację rozpoczną piłkarze II ligi, a od godz.10:30 w I lidze. Z pewnością szlagierem 11. kolejki będzie spotkanie wicelidera Agrofarmy Gołaszewo z liderem Saniko Włocławek, które w rundzie zasadniczej doznało sromotnej porażki 17:7. Czy uda się zrewanżować piłkarzom z Włocławka, o tym przekonamy się już w niedzielę.

Zestaw par 5. kolejki rundy rewanżowej I ligi 29 stycznia 2017 r.
ZPC „Bałtyk” - ZRB Błaszczyk – ZS CKR Kowal g. 10:30
Saniko Włocławek – Agrofarma Gołaszewo g. 12:00
MS-BUD Włocławek – Galacticos Izbica Kuj. g. 13:30
Prestige Włocławek – Batory Borzymie 0:5 walkower