10 medalowych lokat pływaków UKP Wodnik Włocławek w XVII Memoriale Cezarego Piórkowskiego w Płocku [zdjęcia]

MG
UKP Wodnik Włocławek
W Płocku odbyły się zawody pływackie pod nazwą XVII Memoriał Cezarego Piórkowskiego. Do rywalizacji stanęło 265 zawodników z 23 klubów z Polski, Rosji i Litwy.

W zawodach udanie spisali się reprezentanci UKP Wodnik Włocławek podopieczni Ewy Paćko.

Wodnik Włocławek reprezentowało 11 zawodników: Justyna Syska, Zuzanna Wałęsa, Marcel Andrzejak, Zofia Minta, Amelia Śmiłowicz, Karol Król, Inga Gutral, Igor Król, Krzysztof Konieczny, Dawid Kaleta, Jakub Nowakowski.
Pływacy Wodnika Włocławek zajęli 10 medalowych lokat w konkurencjach indywidualnych.

Najlepiej spisała się Zofia Minta, która okazała się najlepsza na czterech dystansach. Była pierwsza na 50 m stylem dowolnym, 50 m st. klasycznym, 100 m st. klasycznym, 100 m st. zmiennym. Karol Król był bezkonkurencyjny na 50 m stylem klasycznymi dwukrotnie drugi na na 100 m st. klasycznym i zmiennym. Justyna Syska była najlepsza na 50 m st, grzbietowym, a na najniższym stopniu podium uplasowała się na 50 m stylem dowolnym i klasycznym.

4 miejsca zajęli:
Inga Gutral w konkurencji 100 m stylem klasycznym, 100 m stylem zmiennym i 50 m stylem motylkowym;
Karol Król w konkurencji 50 m stylem dowolnym;
Krzysztof Konieczny w konkurencji 100 m stylem motylkowym;
Wałęsa Zuzanna w konkurencji 100 m stylem zmiennym;

Ponadto większość zawodników poprawiła swoje rekordy życiowe.

Zofia Minta i Justyna Syska zajęły pierwsze miejsce w rywalizacji o tytuł najlepszej zawodniczki w swoich rocznikach. Zofia w roczniku 2009, Justyna w roczniku 2011.

10 medalowych lokat pływaków UKP Wodnik Włocławek w XVII Mem...