17. kolejka II ligi AZS AWF Warszawa - WTS KDBS Włocławek 3:1. Koniec sezonu dla włocławianek!

MG/JK
Jakub Karpiński
Trzecią z rzędu porażkę 1:3 w II lidze siatkówki (gr. 3) poniosły siatkarki Włocławskiego Towarzystwa Siatkarskiego KDBS. Dziewiąta przegrana w sezonie zdecydowała, że włocławianki nie zajmą minimum czwartego miejsca gwarantującego udział w fazie play off.

Podopieczne trenera Marka Zacharka do sobotniego spotkania 17. kolejki II ligi przystępowały znając już wynik, czwartkowego meczu w Białymstoku. Miejscowy BAS przegrał ze Spartą Warszawa, która tym samym awansowała na czwarte miejsce. Tylko wygrana przedłużała więc nadzieję, że na dalszą grę w tym sezonie.

Już przed meczem z AWF-em trener Marek Zacharek miał duży problem z obsadzeniem wyjściowej szóstki. Kontuzje wyeliminowały Alicję Walczak i Roksanę Irzemską. Powracająca po złamaniu palca Gosia Depka grała w opatrunku – podobnie Kasia Kiestrzyńska, grała z bandażami na ręku. Do tego przeziębiona i wyraźnie osłabiona Ola Wyczałkowska i w szatni zrobił się prawdziwy szpital.

Dwa pierwsze sety były szybkie. Siatkarki z Włocławka popełniały dużo błędów, przez co przegrały oba. W trzecim secie grały na bardzo wysokim poziomie i wygrały 25:22. W czwartym secie mimo kilkupunktowej przewagi i czterech piłek setowych nie udało się pokonać lidera i siatkarki przegrały 26:28. Świetny mecz Kasi Półchłopek , Emilii Oktaby i Angeliki Górskiej.

Był to ostatni mecz w tym niespodziewanie krótkim (tylko czteromiesięcznym) sezonie WTS KDBS.

AZS AWF wygraną zapewnił sobie pierwsze miejsce przed rundą play off.

AZS AWF Warszawa - WTS KDBS Włocławek 3:1 (19, 13, -22, 26).
WTS KDBS: Emilia Oktaba, Kamila Płaczek, Katarzyna Kiestrzyńska, Aleksandra Gogol, Aleksandra Wyczałkowska, Katarzyna Pyzdrowska, Barbara Browarczyk, Weronika Majewska, Katarzyna Półchłopek, Weronika Majewska, Małgorzata Depka-Skrzyńska, Zuzanna Abdulzade.