7. kolejka II ligi WTS KDBS Włocławek - ESPES Sparta Warszawa 2:3 [zdjęcia, wideo]

redakcja
Wojciech Alabrudziński
Trzecią z rzędu porażkę zanotowało WTS KDBS Włocławek w II lidze siatkówki kobiet

Włocławianki przegrały w sobotę w Hali Mistrzów z ESPES Sparta Warszawa 2:3 (-21, 14, 19, -2, -11)

W pierwszej odsłonie spotkania, siatkarki Sparty na początku odskoczyły, żeby w kocówce seta dać się zbliżyć włocławiankom i doprowadzić do remisu 20:20. Mimo pogoni naszych zawodniczek pierwszy set zakończył się
zwycięstwem warszawianek do 21. W drugiej odsłonie wyraźnie podrażnione siatkarki WTS-u wysoko wygrały, bo aż 25:14. W trzecim secie podobnie – włocławianki grały bardzo dobrze i wygrały 25:19. Duża tu zasługa Oli
Wyczałkowskiej, której to serwisy lewą ręką będą się jeszcze wiele nocy śnić naszym rywalkom, a także Roksany Irzemskiej, kończącej potężnymi bombami w polu rywalek wiele ataków włocławskiej drużyny.

Przechodzimy teraz do czwartego seta, w którym wszystko się zepsuło. Wydawało się, ze siatkarki za szybko poczuły, że już wygrały mecz, że z dużą łatwością i na spokojnie uda się go dokończyć. Prowadziły 5:1 z
rywalkami z Warszawy i czekały na ostatni gwizdek spotkania, kiedy to Sparta zaczęła odrabiać straty. Bardzo zacięty set. Zrobiło się 8:8, następnie Sparta odskoczyła na 3 punkty. WTS dogonił rywalki i przy
stanie 18:18 rozpoczęła się gra punkt za punkt. Gdy było 23:23, dwa asy serwisowe warszawianek sprawiły, że wygrały seta doprowadzając do remisu 2:2.

W tie-breaku zabrakło włocławiankom koncentracji. Hala wyraźnie ucichła, a Sparta odskakiwała coraz bardziej. W pewnym momencie było 8:3 dla rywalek. Udało się trochę odrobić, ale w końcowym rozrachunku nasz
rywal wygrał 15:11 w piątym secie. WTS zanotował trzecią porażkę z rzędu – bolesną, bo rywal był całkowicie w zasięgu. Pozostaje nam się jedynie cieszyć z jednego zdobytego za tie-break punktu.

Dodajmy, iż trener Zacharek nie mógł skorzystać z gry niedysponowanych Katarzyny Kiestrzyńskiej i Zuzanny Abdulzade.

WTS KDBS Bank Włocławek – ESPES Sparta Warszawa 2:3
(21:25, 25:14, 25:19, 23:25,11:15)