Anwil Włocławek - Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia 97:66. Po raz trzynasty. Zdjęcia

Oliwia Nowak
Joachim Przybył
Mecz Anwil Włocławek - Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia (20.12.2023)
Mecz Anwil Włocławek - Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia (20.12.2023) Oliwia Nowak
Gładkie 13:0 Anwilu Włocławek. Arka Gdynia nie miała nic do powiedzenia. W środę, 20 grudnia 2023 roku, w Hali Mistrzów we Włocławku Anwil Włocławek zmierzył się z Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia w ramach zaległego meczu 7. kolejki Orlen Basket Ligi. Zobaczcie zdjęcia ze spotkania.

Anwil Włocławek wygrał po raz trzynasty z rzędu w Orlen Basket Lidze. Losy meczu z Arką Gdynia rozstrzygnął kapitalny fragment trzeciej kwarty, który włocławianie wygrali 23:0!

Anwil Włocławek - Arka Gdynia 97:66 (27:19, 19:21, 29:9, 22:17)

Anwil: Sanders 14 (2), 7 as., Young 13, 8 zb., Petrasek 13, Garbacz 12 (3), Bell 5 oraz Groves 14 (2), Bojanowski 9 (2), Łączyński 5 (1), Joesaar 5 (1), Kostrzewski 5, Łazarski 0.
Arka:
Bogucki 18, Kenić 3 (1), Wilczek 2, Kamiński 2, Alford 2 oraz Gordon 13 (1), Marchewka 10 (2), Hrycaniuk 5, Wołoszyn 4 (1), Czoska 4, Szumert 5 (1), Nagel 0.

Do Hali Mistrzów przyjechał ostatni zespół w tabeli i to jeszcze bez swojego lidera Andrzeja Pluty. Jak to jednak często bywa w takich sytuacjach, faworyt początkowo nie miał łatwego życia. Grający bez kompleksów gdynianie objęli prowadzenie w 1. kwarcie po "trójce" młodego Jakuba Szumerta. Dopiero końcówka tej części to koncertowe akcje Anwilu Włocławek, 10 punktów w trzy minuty (m.in. dystansowe trafienia Jakuba Garbacza i Janariego Joesaara.

W 2., kwarcie Arka zbliżyła się jeszcze na 32:30 po skutecznych akcjach młodych Kacprów Marchewki i Gordona. Do przerwy było tylko +5, choć Anwil Włocławek miał przewagę pod tablicami i solidne 7/18 z dystansu.

W 3. kwarcie Anwil Włocławek odskoczył runem 11:0 od rywala, gdy m.in., sześć kolejnych punktów zdobył Kalif Young. Od stanu 50:44 zrobiło się 61:44. Włocławianie uruchomili swoją najmocniejszą broń, czyli defensywę. Trener Wojciech Bychawski próbował ratować sytuację przerwą na żądanie, ale tej maszyny nie mógł już zatrzymać. Po powrocie do gry przewaga Anwilu Włocławek błyskawicznie przekroczyła 20 punktów. W sumie ten kluczowy dla losów całego meczu fragment włocławianie wygrali aż 23:0!

Teraz przed Anwilem Włocławek dwa mecze świąteczne. 26 grudnia z Legią Warszawa w Hali Mistrzów (17.30), a w Nowy Rok najważniejsze derby koszykarskie w Polsce, czyli mecz w Toruniu z Arrivą Polskim Cukrem.