Anwil Włocławek - Miasto Szkła Krosno 104:76 w meczu 24. kolejki EBL [zdjęcia]

Online
Fotorelacja z meczu 24. kolejki EBL: Anwil Włocławek - Miasto Szkła Krosno 104:76.

Konferencja prasowa po meczu Anwil Włocławek - Miasto Szkła Krosno 104:76 w 24. kolejce EBL. Igor Milicić i Szymon Szewczyk

Choć znowu bez Aleksandra Czyża, Michała Michalaka i jeszcze bez Michała Ignerskiego, to Anwil zdeklasował Miasto Szkła Krosno we własnej hali.

Po wyrównanej 1. kwarcie potem Anwil już tylko powiększał przewagę. Świetny był w rzutach za 2 (62 proc.), zaliczył 28 asyst, a zbiórki wygrał aż 45:26.

Anwil Włocławek - Miasto Szkła Krosno 104:76 (28:24, 20:12, 30:18, 26:22)ANWIL: Zyskowski 21 (2), Lichodiej 16 (3), Almeida 16, Sobin 12, 7 zb., Łączyński 0, 10 as. oraz Broussard 13, Simon 11 (1), Szewczyk 12 (1), Wadowski 3 (1), Piątek 0, Bednarek 0.
MIASTO SZKŁA: Loveridge 14 (4), Hinds 13 (1), Bojanowski 11 (2), Alexis 8, 6 zb., Oczkowicz 3 (1) oraz Put 18 (1), Szczypiński 3 (1), Sekulović 2, Krefft 2.

Konferencja Prasowa

Mariusz Niedbalski: gratulacje dla Anwilu i trenera Milicicia. My nie byliśmy w stanie. Po ciężkim meczu w czwartek mieliśmy mało czasu na przygotowanie. Pękaliśmy z każdą minutą w tym spotkaniu. Anwil to inna półka niż my. Nie byliśmy w 100% gotowi na tak klasowy zespół jak Anwil.
Życzę Anwilowi zrealizowania wysokich jak co roku celów. Wracamy do siebie i przygotowujemy się do najważniejszych meczów. To będzie nasze być albo nie być.

Filip Put: To dobra lekcja. Poznaliśmy nasze słabości. To ważne przed trzema bardzo ważnymi meczami, które przed nami. Wierzymy dalej w utrzymanie.

Igor Milicić: Wygrana 30 punktami. Oprócz pierwszych 10 minut gdzie mogliśmy lepiej reagować. Pokazaliśmy różnice jakości. To jest droga, którą chcemy iść do przodu.

Michał Ignerski nowy kontrakt. Była opcja, że nikogo nie podpiszemy. To zawodnik, który nam pomoże i da dodatkową jakość.

Szymon Szewczyk: Zaczęliśmy o 15 to mamy trochę więcej czasu. Kiedy się wygrywa 30 punktami wiemy, że ten mecz przebiegał pod nasz dyktando. Początek przespaliśmy, ale poprawiliśmy to. Statystyki mówią same za siebie. To kolejny dzień, który zakończył się naszym zwycięstwem. Nie oszukujemy się, że gdy gramy we Włocławku to musimy wygrywać!

Anwil Włocławek - Legia Warszawa 89:75 w meczu 23. kolejki EBL [zdjęcia]

Anwil Włocławek - Legia Warszawa 89:75 w meczu 23. kolejki E...