Enea PTPS II Piła - WTS KDBS Włocławek 1:3 w 14. kolejce II ligi siatkówki

Grzegorz Oleradzki
Po pewnej wygranej w Pile siatkarki WTS KDBS Bank umocniły się na drugiej pozycji w ligowej tabeli Fot. wojciech alabrudziński
10 wygrana w sezonie WTS KDBS Włocławek.

Enea PTPS II Piła - WTS KDBS Włocławek 1:3 (25:21, 10:25, 10:25, 17:25)
WTS KDBS Bank: Monika Mikołajczyk, Izabela Wasiak, Anna Wodrowska, Aleksandra Wyczałkowska, Cecylia Pietruszka, Daria Pik, Natalia Bielińska, Aneta Pietrzyńska, Patrycja Forma, Gaudencia Makokha.

Kolejne ligowe spotkanie siatkarki WTS KDBS rozgrywały w Pile z rezerwami miejscowego PTPS. Do tego pojedynku włocławianki przystąpiły bez Zuzanny Abdulzade oraz Oliwii Szuman, które bawiły się na studniówkach.
Pierwszy set pojedynku nie zapowiadał stosunkowo łatwej wygranej włocławianek. Podopieczne Marka Zacharka popełniały sporo błędów skwapliwie wykorzystane przez młode rywalki. Gospodynie tym sposobem zdobyły 12 punktów co w dużej mierze przesądziło o wyniku pierwszej partii.

Od początku kolejnej partii przewaga włocławianek nie podlegała już dyskusji. Dobre spotkanie rozgrywała wracająca wyraźnie do formy Cecylia Pietruszka. Po wysoko wygranym drugim secie (gospodynie zdobyły zaledwie 10 punktów) w kolejnych przeważały siatkarki z Włocławka pewnie inkasując komplet punktów.

- Do pilskiej hali dojechaliśmy później niż planowaliśmy - powiedział Marek Zacharek, trener WTS. - Zabrakło czasu na rzetelną rozgrzewkę co wpłynęło na fatalną postawę w pierwszej partii. Gdy ograniczyliśmy ilość własnych błędów wątpliwości już nie było.

Pozostałe wyniki:
APS Rumia - UKS ZSMS Poznań 3:0 (18, 19, 16)
UKŻPS Kościan - Czarni Słupsk 3:1 (14, -24, 34, 15)
Spójnia Stargard - Truso Elbląg 3:0 (14, 19, 20)

SMS Police - Politechnika Poznań przełożony na 10 lutego.

W meczu zaległym z 13. kolejki: SKF Politechnika Poznańska - Truso Elbląg 3:1 (22:25, 25:19, 25:15, 25:13)

1. Spójnia Stargard 14 32 36-16
2. WTS KDBS Włocławek 14 32 35-17
3. SMS Police 12 28 32-13
4. Politechnika Poznań 13 26 31-20
5. UKŻPS Kościan 14 25 32-22
6. UKS ZSMS Poznań 14 18 24-30
7. APS Rumia 14 18 21-26
8. MKS Truso Elbląg 13 12 13-31