Gosia Mirzejowska odnajduję się w męskim sporcie

Justyna Juszczyńska
Wojciech Alabrudziński
Gosia Mirzejowska zajęła 5. miejsce na rozegranych we Włocławku motorowodnych mistrzostwach Europy w klasie T-550. Dzięki temu dostała powołanie do kadry narodowej na mistrzostwa świata.

18-letnia włocławianka jest uczennicą trzeciej klasy w Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Akademickich. Pasję do sportów motorowodnych Gosia odziedziczyła po tacie, który od lat zajmuje się tą dyscypliną. Włodzimierz Mirzejowski to brązowy medalista mistrzostw Europy z 2014 roku. To z tatą po raz pierwszy miała okazję poznać ten sport i szybko go polubiła.

W miniony weekend, podczas zawodów w Chełmży, Gosia Mirzejowska wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski w klasie T-550.

Tegoroczne motorowodne mistrzostwa Polski składały się z cyklu trzech imprez. Tylko podczas inauguracyjnych majowych zawodów w Myśliborzu Mirzejowska uplasowała się tuż za podium. W Skulsku zajęła trzecią pozycję, a w miniony weekend podczas zawodów w Chełmży wywalczyła drugą lokatę. W ostatecznej klasyfikacji MMP Gosia Mirzejowska zajęła 3. miejsce i wywalczyła brązowy medal.

Niedawno Gosia Mirzejowska zajęła piąte miejsce podczas rozegranych we Włocławku międzynarodowych motorowodnych mistrzostwach Europy w klasie T-550. Uczennica Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego zakwalifikowała się tym samym do kadry narodowej na mistrzostwa świata, które rozegrane zostaną w przyszłym roku. Już w kwietniu rozpocznie przygotowania do nich.

Więcej w piątkowym wydaniu Gazety Pomorskiej.