Grand Prix Włocławka w pływaniu. UKP Wodnik najlepszy [zdjęcia]

MonGra/Wodnik
Marcin Grabowski/UKP Wodnik
W dniu 16 kwietnia br. włocławska pływalnia „Delfin” zamieniła się w miejsce zmagań sportowych, gdzie 28 klubów pływackich rywalizowało o miano najlepszej drużyny w zawodach pływackich pod nazwą „Grand Prix Włocławka”.

Zwodnicy UKP WODNIK nie zawiedli oczekiwań swoich kibiców, zajmując pierwszą lokatę z sumą punktów 16766 przed ekipami: KP MZOS Płock (14624 pkt.), MUKS Piętnastka Bydgoszcz (12333 pkt.), WKN Jacques Włocławek (9558 pkt.), KP Delifn Inowrocław (6462 pkt.) oraz MKS SP 63 Bydgoszcz (6289 pkt).
Nasi pływacy łącznie zdobyli 31 medali z czego: 9 złotych, 13 srebrnych oraz 9 brązowych, co pod względem największej liczby zdobytych medali uplasowało ich na drugim miejscu. Medale dla UKP Wodnik zdobyli:

200m dowolny SIATECKA Weronika
4 x 50m zmienny Mieszane:SMOK W, ROBACZYŃSKI J. SIATECKA W., CZAJKA J.

100m klasyczny GLONEK Wiktoria

Swojego zadowolenia z sukcesu klubu nie ukrywa Trener Koordynator Sławomir Prędki. Większość zawodników poprawiła dotychczasowe rekordy życiowe. Zawody były doskonałym sprawdzianem posiadanych umiejętności, jak również okazją do zdobycia nowych doświadczeń startowych oraz spotkania się w gronie entuzjastów pływackiej dyscypliny.

Do startu zgłosiło się 461 zawodników i zawodniczek z następujących klubów: UKP Wodnik Włocławek, Akademia Pływania Champions, Buks Warszawa, Iskra Konin, KP Delfin Włocławek, KP MZOS Płock, KS Delfin Oborniki, Klub Pływacki Ciechanów, Klub Pływacki Nemo Lipno, Klub Sportowy AQUA Włocławek, Klub Pływacki Delfin Inowrocław, MKP Kontra Gniezno, MKS SP-63 Bydgoszcz, MUKP Przyjazne Wody, MUKS Piętnastka Bydgoszcz, MUKS Zgierz, Mkp Toruńczyk, Muks Rekin Bydgoszcz, Nautilus Brzeziny, Sejwal Rypin, Toruń Multisport Taem, UKS "TYTAN-65" przy SP 65 w Bydgoszczy, UKS Dęby Osielsko, UKS RUCH Grudziądz, UKS Siódemka Brodnica, Uczniowski Klub Sportowy „Delfinek” Kutno, „Wkn Jacques”, ZS 27 UKS "Osowa Góra" Bydgoszcz, którym bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie.
Zawodnicy pływali w ośmiu kategoriach wiekowych: 8 lat
i młodsi, 9, 10, 11, 12, 13, 14 oraz 15 lat i starsi.

Dla najlepszych zawodników i zawodniczek zawodów za sumę dwóch startów wg punktacji FINA, w każdej kategorii wiekowej, zostały ufundowane atrakcyjne puchary. Wśród nich znaleźli się dwaj przedstawiciele Uczniowskiego Klubu Pływackiego WODNIK: Wiktor Król, który zwyciężył z sumą 715 punktów w kategorii wiekowej 13-latków oraz Witold Smok, wygrywając w kategorii wiekowej zawodników 15 lat i starsi z sumą 1171 pkt wielobojowych.

W konkurencjach indywidualnych zawodnicy otrzymali medale i dyplomy, które wręczyli Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski, Zastępca Prezydenta Barbara Moraczewska oraz Dyrektor Biura Sportu i Turystyki UM we Włocławku Łukasz Pszczółkowski.
Ponadto wśród wszystkich uczestników zawodów zostało rozlosowanych 10 bonów o wartości 50 zł do wykorzystania w pływackim sklepie internetowym SWIMSHOP oraz 10 koszulek sportowych. Podczas zawodów była prowadzona również klasyfikacja drużynowa, w której sześć najlepszych klubów zostało nagrodzonych pucharami.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani