Katarzyna Tyl i Oliwia Sikorska mistrzyniami Polski w Kickboxingu. 7 medali zawodników Akademii Mieszanych Sztuk Walki Włocławek

OPRAC.: Online
7 medali zawodników Akademii Mieszanych Sztuk Walki Włocławek
7 medali zawodników Akademii Mieszanych Sztuk Walki Włocławek AMSW Włocławek
W Starachowicach (18-20.09.2020) odbyły się mistrzostwach Polski w kickboxingu w formule low kick. W imprezie rywalizowało 349 seniorów i juniorów z 92 klubów z całej Polski. Wśród zawodników startujących w zawodach znalazła się dziewięcioosobowa reprezentacja Akademii Mieszanych Sztuk Walki Włocławek, która pod wodzą trenera Daniela Tobjasza zdobyła siedem medali.

Wideo. XXVII Mistrzostwa Polski Juniorów 2020 w Boksie - dzień pierwszy13

Mistrzynią Polski w kategorii junior starszy +70 kg została Katarzyna Tyl, która wszystkie swoje walki wygrała pewnie na punkty.

Po srebrne krążki sięgnęły Wiktoria Woźniak junior starszy-56 kg. i Amelia Cymerman junior starszy -60 kg, która w walce finałowej przegrała na punkty z Martyną Kierczyńską mającą na swoim koncie tytuły wicemistrza świata, mistrzostwo Europy, Puchar Świata, Puchar Europy i wielokrotne Mistrzostwo Polski oraz

Trzecie miejsca i brązowy medal zdobyli Nicola Gałkiewicz junior młodszy+60 kg,Marta Hyba junior starszy -65kg, Grzegorz Lipski junior starszy -86kg oraz Jan Kuczmaja junior starszy -81kg.

W zawodach startowali także podopieczni trenera Daniela Tobjasza z Akademii Mieszanych Sztuk Walki z Wilkowic. Oliwia Sikorska junior młodszy -56kg w walce finałowej skrzyżowała rękawice z Marią Pawlikowską z SKF Boksing Zielona Góra, po trzech rundach wygrała jednogłośnie na punkty zdobywając tytuł Mistrza Polski. Świetną walkę półfinałową dała także Justyna Cymerman junior młodszy -60kg ,która wygrała w pierwszej rundzie przez poddanie przeciwniczki, do finału jednak nie wyszła ze względu na kontuzję.

Bardzo mnie cieszą wyniki wszystkich moich zawodników, Nasza ciężka praca przyniosła efekty w postaci ,aż dziewięciu medali Mistrzostw Polski co potwierdziło po raz kolejny ,że moi podopieczni są w czołówce Polskiego Kickboxingu. Teraz czeka nas regeneracja i przygotowania do mistrzostw Polski kick-light, które rozegrane zostaną w Płocku w dniach 23-25 października - powiedział trener Daniel Tobjasz.