Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Na osiedlu Kazimierza Wielkiego we Włocławku powstanie Klub Międzypokoleniowy. Zdjęcia

Renata Brzostowska
Renata Brzostowska
Na os. Kazimierza Wielkiego we Włocławku powstanie Klub Międzypokoleniowy. 28 lutego 2024 roku
Na os. Kazimierza Wielkiego we Włocławku powstanie Klub Międzypokoleniowy. 28 lutego 2024 roku Katarzyna Renata Brzostowska
Mieszkańcy Włocławka podczas spotkań z władzami miasta sygnalizowali brak tak zwanych centrów integracji społecznej i kulturalnej w mieście. Takie miejsce, a dokładnie Klub Międzypokoleniowy powstanie przy ulicy Ostrowskiej na osiedlu Kazimierza Wielkiego. Ten pomysł jest już w trakcie realizacji. Zobaczcie zdjęcia.

Spis treści

Przy ulicy Ostrowskiej we Włocławku zawiązuje się Klub Międzypokoleniowy

W środę (28 lutego 2024 roku) przed kościołem Parafii Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Ostrowskiej 8 we Włocławku odbyło się spotkanie, którego tematem było utworzenia Klubu Międzypokoleniowego na osiedlu Kazimierza Wielkiego oraz terminu jego otwarcia.

Spotkanie rozpoczęła Agnieszka Jura-Walczak, radna miasta Włocławek, która podsumowała, co przez ostatnie lata udało się, a czego nie udało się zrobić na os. Kazimierza Wielkiego.

- Przy ulicy Ostrowskiej zawiązuje się Klub Międzypokoleniowy. Obiekt powstanie i zacznie funkcjonować, gdy tylko skończą się prace remontowe w kościele. W godzinach 9-14, każda mieszkanka i każdy mieszkaniec Włocławka będzie mógł przyjść, napić się kawy, herbaty, porozmawiać, podzielić się swoimi problemami i spostrzeżeniami - mówiła Agnieszka Jura-Walczak, radna miasta Włocławek.

Klub Międzypokoleniowy mieścić się będzie w pomieszczeniach należących do parafii

- Nasza parafia jest otwarta na różne inicjatywy, szczególnie te, które powstają w duchu charyzmatu naszego założyciela świętego Alojzego Orione. W wielu placówkach naszego zgromadzenia, i to na całym świecie, a jesteśmy obecni w 30 krajach, podobnie jak przy naszej parafii, działają przedszkola oraz placówki dla dzieci i młodzieży. Jesteśmy otwarci na kolejne dzieło, które w naszych salach i salkach zainicjuje włocławskie stowarzyszenie "Starówka" - mówił Jerzy Ćwiklak, proboszcz Parafii Najświętszego Serca Jezusowego.

Podczas spotkania obecni byli Agnieszka Jura-Walczak, radna miasta Włocławek, proboszcz Jerzy Ćwiklak, Grażyna Pawłowska, prezes Stowarzyszenia „Starówka” oraz przedstawiciel stowarzyszenia "Trampolina" Jakub Zemlak.

Zobaczcie zdjęcia

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak się pozbyć gniewu? Jest prosty sposób!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto