Dariusz Knopik
Derby Chemik Bydgoszcz - Polonia Bydgoszcz zakończyły się niespodziewanym wynikiem FOT: ARKADIUSZ WOJTASIEWICZ/POLSKAPRESS
W 24. kolejce IV ligi piłki nożnej doszło de derbów: Chemik Bydgoszcz - Polonia Bydgoszcz. Chociaż w tabeli obie drużyny dzieliło sporo miejsc, to wszyscy oczekiwali zaciętej rywalizacji jaką charakteryzują się mecze derbowe.

Chemik Bydgoszcz - Polonia Bydgoszcz 0:4 (0:1)

Bramki: Robert Frasz (36, 61), Adam Łotoszyński (63), Oskar Andrzejewski (69).

Chemik: Łęt - Włosiński, Adamenko, Kochmański, Goździkowski, Klimkiewicz, Rysiewski, Zagórski, Strzyżewski, Czesiński, Perliński.

Polonia: Ostrowski - Prejs, Gręzicki (41. Lipkowski), Dąbek (72. Nitka), Andrzejewski, Sieradzki (78. Bereznowski), Nowicki, Olejniczak (78. Marczyński), Łotoszyński (72. Piskorski), Dusza, Frasz.

Chemicy są wiceliderem rozgrywek. Z kolei poloniście zajmują dopiero 13. lokatę. Dzieli ich aż 28 punktów. W rundzie jesiennej Chemik wygrał na Sportowej 1:0. Teraz obie ekipy spotkały się na Glinkach.

Ci, którzy wieszczyli niespodziankę nie zawiedli się. Gracze Polonii zagrali bardzo umiejętnie, wybijając gospodarzy z rytmu, a przy nadarzającej się okazji atakowali.

Katem Chemik okazał się Robert Frasz... czyli były zawodnik tego klubu, który strzelił dwa gole. Polonia niezwykle skutecznie zagrała fragment w drugiej połowie, kiedy w niespełna osiem minut zdobyli trzy bramki. Zwycięstwo Polonii mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale w ostatniej minucie Frasz nie wykorzystał rzutu karnego.

Dodajmy, że to pierwsza porażka chemików w rundzie wiosennej.