Szymon Starnawski
Robert Bartczak w rundzie wiosennej występować będzie w Zagłębiu Sosnowiec.

Wychowanek UKS Lider Włocławek został wypożyczony z Legii Warszawa na pół roku.

W tym sezonie Bartczak wystąpił w trzech meczach w zespole seniorów Legii.
W spotkaniu 3. rundy eliminacji Ligi Europy (wszedł w 69 min. meczu rewanżowego Legia Warszawa - FK Kukesi 1:0) oraz dwóch meczach Pucharu Polski. Wystąpił w 7 meczach III ligi (rezerwy Legii - 1 bramka) i 4 spotkaniach juniorskiej Ligi Mistrzów.

Zagłębie po 19. kolejkach zajmuje 3 miejsce w I lidze. Zgromadziło 33 punkty i traci do liderującej Wisły Płock 4 punkty, a do wicelidera Arki Gdynia 3.

Bartczak, jak dotychczas raz zagrał w piłkarskiej ekstraklasie 2 listopada 2014 roku w meczu 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Legia Warszawa - Ruch Chorzów. Włocławianin zagrał 90 minut. Gospodarze wygrali 2:1.

Bartczak (12 marca skończy 20 lat) do Legii trafił do zespołu juniorów w lutym 2012 roku.

Robert przygodę z piłką pod kierunkiem Dariusza Kopczyńskiego rozpoczął 2008 roku, od 4 klasy szkoły podstawowej (w połowie roku szkolnego przeniósł się z SP 2 do SP 18, gdzie powstała pierwsza w mieście klasa sportowa o profilu piłki nożnej).