Tak było podczas XC Zawiśle 2023 we Włocławku. Zdjęcia, wyniki

Renata Brzostowska
od 16 lat
W niedzielę Włocławskie Stowarzyszenie Kolarstwa Górskiego zaprosiło na kolejną dawkę prawdziwego ścigania na lokalnej trasie XC we Włocławku. To druga już edycja imprezy przeznaczonej dla amatorów kolarstwa górskiego. Trasa wyścigu XC poprowadzona została podobnie jak rok wcześniej przez pagórkowaty las na osiedlu Zawiśle we Włocławku. Zobaczcie zdjęcia z wyścigu.

W niedzielę (24 września 2023 roku) odbyła się druga edycja zawodów kolarskich w formule XCO, podczas której zawodnicy mierzyli się z trasą zlokalizowaną w pagórkowatym lesie na osiedlu Zawiśle we Włocławku. Na trasie czekały na kolarzy liczne elementy techniczne, wymagające podjazdy i szybkie zjazdy. By, każdy kolarz odnalazł się na przygotowanej przez organizatorów pętli, najtrudniejsze odcinki można było objechać.

XC Zawiśle – tak nazywa zorganizowanej po raz drugi imprezy dla amatorów XC, czyli kolarstwa górskiego typu cross country we Włocławku. Na starcie na ulicy Willowej na zawiślańskich wzgórzach stanęło kilkudziesięciu zawodników. Wyścig 1 i 2 (kobiety, młodziczki, młodzicy, juniorki, juniorzy, M20, M30, M40+).

W tegorocznej edycji zawodów przeprowadzone zostały dwa wyścigi, w których wszyscy zawodnicy wystartowali jednocześnie. Trasa poprowadzona została w jednej pętli liczącej około 5 km i 150m przewyższenia. Kolarze w zależności od kategorii musieli pokonać pętlę trzykrotnie (15 km) lub pięciokrotnie (25 km). Za najlepsze czasy przejazdu obu segmentów w kategorii OPEN i poszczególnych kategoriach wiekowych na zwycięzców czekały nagrody.

Biuro i miasteczko zawodów znajdowało się na terenie Zespołu Szkół nr 8 we Włocławku obok boiska wielofunkcyjnego. Organizatorem wydarzenia było Włocławskie Stowarzyszenie Kolarstwa Górskiego.