Udane występy judoków MKS Olimpijczyk Włocławek

MKS Olimpijczyk
Bardzo dobrze podczas Pucharu Polski rozegranego w Suchym Lesie spisali się judocy MKS Olimpijczyk.

Podczas dwudniowej imprezy, w rywalizacji 1005. zawodników z 96. klubów z Polski i zagranicy, wywalczyli sześć medali. W klasyfikacji drużynowej włocławianie zostali sklasyfikowani na piątym miejscu.
Bezkonkurencyjna w juniorach młodszych w wadze do 57. kilogramów okazała się Angelika Szymańska, która wygrała pięć walk. W finale pokonała aktualną wicemistrzynię Europy kadetek Annę Dąbrowską (Juvenia Wrocław).

Brązowe medale wywalczyli Wiktoria Tomczak (57 kg.) i Radosław Wiśniewski (73 kg.).
Dzień wcześniej rywalizowała grupa młodsza Olimpijczyka. Pierwsze miejsce zajął Wiktor Lewandowski (46 kg.). Drugie miejsce wywalczył Kacper Dorobek (55 kg.), a na trzeciej pozycji uplasowała się Marta Czapczak (52 kg).
Wśród młodzików nie powiodło się Dorianowi Tomczakowi i Mariuszowi Czapczakowi, którzy odpadli podczas walk kwalifikacyjnych.
O wiele lepiej podopieczni trenera Bartosza Zielińskiego zaprezentowali się w Otwartych Mistrzostwach Bydgoszczy.
Pierwsze lokaty zajęli: D. Tomczak i Jakub Serewis, a trzecie miejsca wywalczyli: Mariusz Czapczak, Wiktor Lewandowski i Kacper Dorobek.

Tomczak i Serewis byli także najlepsi w XVI Otwartych Mistrzostwach Grudziądza. Pierwsza lokata przypadła także Marcelowi Dobrianowi. Drugą lokatę zajęła Marta Czapczak, która rywalizowała z chłopcami.

Dodajmy, iż niedawno Angelika Szymańska judoczka MKS "Olimpijczyk" Włocławek była najlepsza w kategorii do 57 kg. w niedawno rozegranym Pucharze Europy Kadetów w Zagrzebiu (Chorwacja). W turnieju wzięło udział 552 zawodników z 27 krajów.

Angelika rozpoczęła rywalizację o najważniejsze starty w tym roku, czyli : Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata i Igrzyska Europejskie EYOF, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia.