UKS Start Smólnik wywalczył 6 medali podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Badmintonie

Andrzej Kłódkowski
Reprezentacja UKS Start Smólnik na Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w Badmintonie w Solcu Kujawskim - 6 medali plus 9 pkt w punktacji Sportu Dzieci i Młodzieży prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

Dziesięcioosobowa reprezentacja UKS Start Smólnik, którą stanowią, co warto podkreślić uczniowie jednej szkoły zdobyła, aż sześć medali.

Julia Mularska - brąz w grze pojedynczej dziewcząt
Mikołaj Świderski - brąz w grze pojedynczej chłopców
Lidia Figiel i Julia Mularska - brąz w grze podwójnej dziewcząt
Michał Ledzion i Tomasz Augustyniak - brąz w grze podwójnej chłopców
Anita Wąsowska i Jakub Krzeszewski - brąz w grze mieszanej
Maria Lewandowska i Michał Ledzion - brąz w grze mieszanej

Ozdobą turnieju był mecz Mikołaja Świderskiego o trzecie miejsce, który po trzysetowym trwającym 51 minut pojedynku pokonał Karola Bartosza ( 36 miejsce w rankingu PZBad ) z MLKS Solec Kujawski ( 21-16 27-29 23-21 )

Sześć medali plus miejsca V-VIII zajmowane przez pozostałych zawodników złożyły się na doskonałą, bo trzecią pozycję z klasyfikacji drużynowej mistrzostw. Swoje punkty dołożyli: Maria Lewandowska z grze pojedynczej dziewcząt, Lidia Figiel w parze z Mateuszem Nowackim oraz Gabriela Michalska z parze z Mikołajem Świderskim w grze mieszanej.

W sumie podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików zawodnicy UKS " START " Smólnik zdobyli, aż 9 punktów dla klubu i gminy Włocławek w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki "Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży".

W turnieju uczestniczyły kluby z Gdańska, Gdyni, Słupska, Bydgoszczy, Solca Kujawskiego, Bytowa, Helu, Miastka.

Do zawodów uczniów przygotowali: Joanna Jamka - Wąsowska i Andrzej Kłódkowski.