VIII Piotrkowski Bieg Bankowy - Piotrków Kujawski 2023 za nami. Zdjęcia, wyniki

Online
VIII Piotrkowski Bieg Bankowy wygrał Dawid Klaybor z GKS Fabianki (nr startowy 59) Mirosław Kowalski
W niedzielę, 18 czerwca 2023 roku odbyła się ósma edycja Piotrkowskiego Biegu Bankowego na dystansie 10 kilometrów z Piotrkowa Kujawskiego do letniskowego nadgoplańskiego Połajewa. Zobaczcie zdjęcia, poznajcie wyniki biegu.

W niedzielnym VIII Piotrkowskim Bieg Bankowym sklasyfikowano ostatecznie 174 zawodników. W kategorii panów zwycięstwo odniósł Dawid Klaybor z GKS Fabianki, drugie miejsce zajął Miłosz Tomaszewski, a trzecie Maciej Tomaszewski (obaj z Torunia).

Wśród pań zwycięstwo odniosła Agnieszka Klaybor z GKS Fabianki, drugą lokatę zajęła Katarzyna Piotrowska z Bydgoszczy, a trzecią Agnieszka Kujach z Sopotu.

Niedzielny bieg zarazem był zwieńczeniem Święta Powiatu Radziejowskiego 2023. Z tego tytułu nie obyło się bez wielu piknikowych atrakcji dla tłumnie przybyłych do Połajewa mieszkańców powiatu radziejowskiego i turystów.

Odbyły się regaty windsurfingowe, turniej piłki plażowej, rajd rowerowy, wystawa motocykli zabytkowych, konkursy z nagrodami dla najmłodszych.

Były też popisy taneczne w wykonaniu młodzieży z CKU ZSR Przemystka, co się przerodziło we wspólne tańce na miejscowej plaży. Organizatorem biegu po raz 8 był piotrkowski Bank Spółdzielczy w którym aktywnie udział wziął prezes Grzegorz Borczyński. Został sklasyfikowany na 53 pozycji z czasem 44,05 minut.