Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wystawa "Tajemnice starożytnego tabernakulum" we Włocławku. Zdjęcia

Wojciech Alabrudziński
Wojciech Alabrudziński
Tak było w sobotę na wystawie "Tajemnice starożytnego tabernakulum" we Włocławku, 2 marca 2024 roku.
Tak było w sobotę na wystawie "Tajemnice starożytnego tabernakulum" we Włocławku, 2 marca 2024 roku. Wojciech Alabrudziński
W Kościele Adwentystów Dnia Siódmego przy ulicy Cichej we Włocławku mieliśmy w sobotę, 2 marca 2024 roku obejrzeć wystawę dotyczącą m.in. poszukiwań zaginionej arki przymierza. Zobaczcie zdjęcia z tej niezwykłej ekspozycji.

Wystawa "Tajemnice starożytnego tabernakulum" we Włocławku.

"Tajemnice starożytnego tabernakulum" - tak brzmiało hasło wystawy, która trwała tylko jeden dzień. Organizatorem tej niezwykłej wystawy był Kościół Adwentystów Dnia Siódmego.

Ekspozycję oglądać można było w Kościele Adwentystów przy ulicy Cichej we Włocławku.

Wystawa ta ma na celu przybliżyć znaczenie świątyni izraelskiej, starożytnej świątyni do naszych, obecnych czasów - mówi Tomasz Kosowski, pastor Kościoła Adwentystów. - Chcemy przez tę świątynię dotrzeć do ludzi, do ich życia duchowego, do tego, by pewne elementy, które były w starożytnej świątyni przenieść do naszego życia duchowego. Na przykład, że kiedyś w wyniku grzesznego życia człowieka musiały być składane ofiary. Człowiek powinien zastanowić się, kiedy ma pragnienie popełnienia grzechu albo lekko podchodzi sobie do spraw związanych z grzechem. Mówimy także o takich elementach jak świecznik, stół z chlebami pokładnymi, ołtarz kadzenia - to są symbole odnoszące się do Jezusa Chrystusa i do naszego życia duchowego. Mówimy też dziś o skrzyni przymierza, gdzie znajduje się Dziesięć Przykazań Bożych. One mają szczególne znaczenie, bo regulują nasze relacje względem Boga i względem drugiego człowieka. Trzeba przestrzegać przykazań, wtedy nie będzie potrzeby składania ofiar, jak było dawnymi czasy.

Odwiedzający w sobotę wystawę w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego byli oprowadzani przez przewodnika.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloclawek.naszemiasto.pl Nasze Miasto